Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Mládež
 3. 3. třída
 4. Novinky v týmu
 5. HCAT Les Boucaniers / HHK VM vítězem turnaje Bauer Trophée des Petits Champions
HCAT Les Boucaniers / HHK VM vítězem turnaje Bauer Trophée des Petits Champions
2.5.2019 3. třída

HCAT Les Boucaniers / HHK VM vítězem turnaje Bauer Trophée des Petits Champions

Autor: Jiří Mráz

 

Tým HCAT Les Boucaniers / HHK VM vítězem největšího francouzského mezinárodního dětského hokejového turnaje Bauer Trophée des Petits Champions 

Kocábka, která zdolala všechny bouře

Jak to všechno začalo

Jako každým rokem, APH organizuje již 29. ročník Trophee Bauer Petits Champions, největší sraz mladých hokejistů v Evropě. Turnaj probíhá ve třech kategoriích - U9, U11 a U13 souběžně ve třech alpských městech: Briançon, Orcières Merlette a Gap.

V lednu 2019 doplňuje čtyřčlenný tým HCAT Les Boucaniers z Toulonu tým z České Republiky. Parta rodičů okolo HHK Velké Meziříčí dala dohromady 6 hráču. Je nás celkem 9 hráčů a brankář.

 

Pátek večer - seznamka

Po 1300 km přijíždí česká část výpravy na ubytovnu u zimáku. Přes všechny ujeté kilometry jsou děti i rodiče v pohodě a s úsměvem.

 

Sobota 20.4. 2019

První zápas v naší skupině v 15:30 proti švýcarskému týmu. Máme poněkud obavy, jelikož švýcarské a italské týmy patří každoročně k favoritům turnaje. Otázka - jak rozdělit děti efektivně do řad. První řada relativně sehraná česká - Adam, Sam a Vítek. Druhá řada Amálka a Monika a k nim francouzský hráč s českým původem Lukáš. Je nejmenší a nejmladší ze všech, tak si říkáme, že holky ho vezmou pod křídla. Třetí řada francouzská - 3T- Timofey, Timothé a Thibaut. Do brány Artur.

Vhazování a představení začíná dámy a pánové. To co vidím, mi vyvolává blažený úsměv. Takovou úroveň dětského hokeje, jakou předvádí první trojka, jsem ve Francii nezažila. Říkám si ať už to dpodane jakkoliv, to stojí za podívanou. Naskočí druhá trojka, to nejsou hokejistky, to je hokejový balet co ty holky předvadí a Lukáš s nimi funguje. Třetí trojka naprosto očarována výkonem svých spoluhráčů, jede naplno, tak jak se má. Funguje to. Celý tým funguje dohromady. Jediným společným jazykem je hokej. Připisujeme si vítězstvi 13:2. A jsme nadšeni. Všichni. V dalším zápase porážíme italský tym z Padovy. Poté porážíme Francouze ze Chambéry.

 

Neděle 21.4. 2019

Víme dobře, že pokud chceme bojovat o medaile (a to chceme!), musíme skončit ve skupině nejhůř druzí. První zápas - ani chytré Lišky (Renards) z Orleans si na nás nepřišly. Výhra 10:3. S každým vítězstvím napětí na stadionu stoupá. Začínáme být středem zájmu ostatních týmů. Nastupujeme proti Gapu, tým místní extraligy Magnus. Zápas je napjatý, s vypjatou atmosférou. Soustředíme se na hru. Konec a výhra 12:2. 

Začínáme věřit. Další zápas proti Lyonu skončí výhrou 11:2. Čeká nás poslední zápas dne proti Nice. To už o nás ví opravdu celá tribuna. Náš kotel se staví do rohu za plexi, aby je děti viděly. Můžeme se spočítat na prstech dvou rukou. Ale máme ty nejlepší fanoušky na světě. 190-ti centrimetrový Krtek (Vítkův tatínek) je na kolenou se slzami v očích a zoufá - ja to nedám. Naši hráči se soustředí na hru. Težko stravitelná prohra pro ambiciozní Nice 3:11.  Jsme první ve skupině!

První fáze turnaje splněna na 100%.

 

Pondělí 22.4. 2019

Ze čtvrtfinále postupujeme přes Švýcarský Yverdon. První čisté konto pro Artura 4:0.  Zápas na úrovni a ve vzajemném respektu.

Soupeř o postup do finále je výsledkem losování - v každém případě se bude hrát buď se Švýcary nebo s Italy. Porážíme Rebel team ze Švýcarska vysoko 10:2. Jsme ve finále proti HCB Fox Academy z Bolzana. Zápas je napjatý a vyrovnaný. V polovině zápasu prohráváme 1:2, v dalším střídání se nám podařilo vyrovnat na 2:2. V předposledním střídání se podařilo Vítkovi vstřelit vedoucí gól a v závěrečných infarktových minutách naši zlatí hoši uhájili vítězství. Bolzáno ma skvělého brankáře. Ze dvaceti střel pouští pouze 3. Ale to nám stačilo!

Tento neuvěřitelný příběh dětí, které se neznaly a nemluvily stejnou řečí skončil jako pohádka. Jejich jména zůstanou navždy vyrytá na Trofeji Petits Champions, po boku jmen Pavla Zachy a Radka Koblížka, kteří se tohoto turnaje zúčastnili v roce 2006. 

Hokejová srdíčka našeho týmu tloukla v průběhu celého klání překrasnou a jedinečnou nezapomenutelnou symfonii.

Co nezaziješ, nepochopíš…

 

Rekapitulace:

10 zápasů / 10 výher

cekové skóre 85:22

Sestava Toulon/Velké Meziříčí:

Allison Lukáš, Gerard Thibaut, Lobov Timofey, Rivet Timothé, Antalíková Monika, Karásková Amálie, Krejčí Artur, Martinec Vít, Pešek Samuel, Bednář Adam.

Trenér: Aleš Karásek

 

Převzato z francouzkého tisku, autor Karin Nogova

 

 

Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru