Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Mládež
 3. Junioři
 4. Novinky v týmu
 5. Mládežnické týmy HHK absolvovaly letní přípravu
Mládežnické týmy HHK absolvovaly letní přípravu
24.7.2023 Junioři

Mládežnické týmy HHK absolvovaly letní přípravu

Autor: Jiří Mráz

 

Mládežnické týmy Horáckého hokejového klubu začaly s letní přípravou 9. května (mladší i starší žáci, 9. třída, dorost a junioři). 1. + 2. a 3. + 4. třída potom 16. května.

1. a 2. třída

Hráči 1. + 2. třídy trénovali pod vedením trenérů Václava Šeby, Lukáše Nováka, Milana Strnada a Jiřího Doležala. Tréninky byly třikrát týdně - jednou v tělocvičně a dvakrát venku na hřišti za gymnáziem. Tréninky v této kategorii byly spíše seznamovací a vedeny ve hracím formátu. Děti jsme samozřejmě učili i koordinaci pohybů, ale vše bylo formou hry.

3. a 4. třída

Kategorie hráčů a hráček 3. a 4. třídy byly vedeny hlavním trenérem Lukášem Novákem a trenéry Vojtěchem Šoukalem, Leošem Chatrným a Ondřejem Malcem. Trénovali jsme také 3 krát týdně. 1x v tělocvičně, kde jsme měli kruhový trénink zaměřený na odrazovou sílu a celkovou koordinaci pohybů a 2x venku na hřišti za gymnáziem, kde jsme měli tréninky zaměřeny na krátké vzdálenosti skákání, pohybovou zdatnost a hru.

Poslední týden v červnu jsme letní suchou přípravu zakončili soustředěním v Domaníně. Na soustředění jsme trénovali 4x denně (2x dopoledne a 2x odpoledne). Dopolední blok byl specializovaný na fyzickou přípravu, kde kluci trénovali v přírodě a na beach písku. Odpoledne byl trénink udělaný na techniku hole a herní v podobě turnaje mezi sebou na kurtech u penzionu. Kluky jsme vzali i na blízkou rozhlednu a na hrad Pernštejn.

Se soustředěním jsme spokojeni, kluci tvrdě dřeli a měli perfektní disciplínu. Hráči a hráčky teď mají volno.

Mladší a starší žáci + 9. třída

Mladší a starší žáci trénovali pod vedením trenérů Libora Maška (hlavní trenér), Milana Strnada, Jaroslava Mejzlíka a 9.třída pod taktovkou Libora Maška, Martina Černého a Romana Valíka. Letní přípravu jsme začali 8.5. 2023, 3x týdně hodinu a půl, 2x v tělocvičně a jednou na atletickém hřišti za gymnáziem. V 9.třídě a starších žácích byla tréninková účast až na několik výjimek výborná, horší to bylo s mladšími žáky.

Co se týká tréninkové náplně, věnovali jsme se napříč všemi kategoriemi všeobecné pohybové a koordinační zdatnosti formou gymnastiky, atletiky a koordinačních a obratnostních cvičení. V kategoriích juniorů a 9.třídy byl trénink doplněný posilovnou a posilovacími tréninky s vlastní vahou v tělocvičně. U starších žáků byl trénink v posilovně pouze ukázkový a seznamovací.

Převážná většina hráčů, kteří se letní přípravy zúčastnili, k tomu přistoupila zodpovědně se snahou zlepšit se a zapracovat na své kondici a dovednostech. Bohužel, jako všude, se našly i zde výjimky, které si chodily „pouze pokecat s kamarády".

Závěrečné soustředění bylo i vzhledem k tréninkové morálce zorganizováno pro kategorie starších žáků a 9.třídy. Proběhlo na Fajtově kopci od pátku 23.6. 2023 do středy 28.6. 2023, kde bylo domluvené ubytování i stravování. Trénovali jsme třífázově po dvouhodinových blocích a do přípravy jsme zapojili kola i pochodové cvičení na hranici morální výdrže. Ranní tréninková jednotka byla silově kondiční, spojená i s měřeným výběhem sjezdovky, rozhledny popř. cykločasovkou. Odpoledne jsme většinou využívali sportoviště ve Lhotkách, kde byl rychlostně koordinační blok. Po svačině jsme pokračovali herní jednotkou, většinou formou fotbalového miniturnaje.

Soustředění bych hodnotil velice dobře, ukázalo nám trenérům, co opravdu v hráčích je. Vzhledem k náročnosti soustředění a okolních terénů celkově, se hráči předvedli jak po fyzické a morálněvolní stránce, tak i po stránce lidské a z toho se dá do nadcházející sezony vycházet.

Soustředěním byla zakončena i celá letní příprava.

Dorost a junioři

Přípravné období dorostu HHK Velké Meziříčí jsme začali 10. května 2023 a ukončili 28. června 2023. Trvala sedm týdnů, většinou třikrát do týdne. Asi od poloviny přípravy jsme museli přípravu spojit s juniory, neboť na tréninkové jednotky docházelo málo hráčů z obou kategorií. Zpočátku jsem kombinovali přípravu na venkovním hřišti, v tělocvičně a posilovně. V červnu jsme se pak uchýlili pouze pod střechu tělocvičny a k posilovně, a to vzhledem k počasí a vysokým teplotám.

Snažili jsme hráče všestranně posunout a rozvinout u nich všechny schopnosti a dovednosti, které jsou v moderním hokeji potřebné. Především jsme se zaměřili na nabrání síly, bez které to v této věkové kategorii prostě nejde. Chci vyzdvihnout hráče, kteří ji absolvovali poctivě a docházeli, resp. v některých případech dojížděli, na tréninky pravidelně. Bohužel někteří kluci se na přípravě objevili sporadicky, nebo dokonce vůbec, s odůvodněním, že dělají přes léto jiný sport. Ale na druhou stranu je každý pohyb lepší, než kdyby leželi doma. A tak se až na ledě uvidí, jak budeme připraveni na nadcházející sezonu.

Všem hráčům a hlavně trenérům chci poděkovat za kvalitní letní suchou přípravu.

Lukáš Novák
šéftrenér mládeže HHK

 

 

Tabulka Regionální ligy juniorů

P Tým Z S B
1.JUN SK HS Třebíč24225:2769
2.JUN HCM Warriors Brno25136:6457
3.JUN HC Spartak Choceň22147:7348
4.JUN SHKM Hodonín25127:11942
5.JUN TJ Lanškroun22111:9040
6.JUN HC Orli Znojmo25118:9940
7.JUN Loko Česká Třebová2291:10330
8.JUN HC Lvi Břeclav25102:15028
9.JUN HC Hlinsko2277:13619
10.JUN HHK Velké Meziříčí2542:20212
11.JUN HC Chotěboř2253:1692
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru