Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Orli Znojmo
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
info:

Středa 5.10. v 18:00 | HHK Velké Meziříčí - HC Orli Znojmo

 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Hodonín otočil zápas a dotáhl se na čelo Krajské ligy
Hodonín otočil zápas a dotáhl se na čelo Krajské ligy
19.1.2019 A-tým

Hodonín otočil zápas a dotáhl se na čelo Krajské ligy

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

01. 18. 2019
SHKM Baník Hodonín
6:3
( 0:1, 2:2, 4:0 )
HHK Velké Meziříčí
Sestavy
SHKM Baník Hodonín
Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Tomi, Směřička, Lidák, Rýpar, Crlík, Veselský – Polák, Peš, Janás – Kuba, Sajdl, Kučera – Jajcay, Černohous, Venclík – Chalupa, Sedlák, Výmola
HHK Velké Meziříčí
Juda (Šoustal) – Slabý, Vlašín P., Šimka, Ambrož, Vondráček, Vlašín M. – Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Strnad, Bula, Pejchal, Rozmarín
Branky a nahrávky
SHKM Baník Hodonín
25. Tomi (Peš), 38. Tomi (Janás, Polák), 44. Rýpar (Crlík), 47. Kučera (Směřička, Kuba), 49. Kuba, 51. Kuba (Směřička)
HHK Velké Meziříčí
17. Vlašín P. (Matov), 23. Sobotka (Matov, Křenek), 36. Maštera (Bula, Pejchal)
Procentuální úspěšnost brankářů
SHKM Baník Hodonín
Kotvan - 86,36% - 19 zákroků - 60 min.
HHK Velké Meziříčí
Juda J. - 84,62% - 33 zákroků - 60 min.
Statistiky
Vyloučení
7:12
Využití
3:1
v oslabení 0:0
Střely na branku
39:22
(7:10, 15:7, 17:5 - 0:0)
Diváci
742
Rozhodčí
Blaha, Kovařčík - Nikl, Šmíd

 

         V pátečním 20. kole zajíždělo první mužstvo HHK do Hodonína, kde se v očekávaném šlágru kola střetlo s místními Drtiči.

         Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrný, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Postupně se hra zrychlovala a početná divácká kulisa viděla atraktivní zápas. V prvním dějství měl převahu tým HHK, který si vypracoval několik velmi dobrých příležitostí. Ujala se až ta ze 17. minuty, kdy po vyhraném buly zpětně nahrál na modrou Patrik Matov. Zde si přihrávku zpracoval Petr Vlašín, který si s kotoučem nabruslil na střed a přes několik clonících hráčů poslal černou gumu až za Kotvanova záda – 0:1.

         Na začátku druhé části putoval na trestnou lavici domácí útočník. Nabídnutou přesilovku hráči HHK využili. David Křenek v útočném pásmu přenechal puk Patriku Matovovi, který poslal křižnou přihrávku na volného Lukáše Sobotku. Ten střelou z první poslal naše mužstvo do dvougólového vedení. Ve 25. minutě Drtiči snížili, když Tomi střelou pod horní víko překonal Jardu Judu – 1:2. Domácí po vstřeleném gólu ožili. V dalších minutách začal narůstat tlak domácích. Zejména tutovky Saidla a Peše, které brankář HHK zlikvidoval. Ve 36. minutě se naši hráči dostali do dvougólového vedení. Střelu z hole Honzy Buly vyrazil Kotvan do předbrankového prostoru, kde se ke kotouči první dostal Vojta Maštera, který pohotově zavěsil - 1:3. Ve 38. minutě měli domácí přesilovou hru, kterou využili. Přesně umístěnou, tvrdou ránou zaznamenal druhý gól v utkání domácí útočník Jakub Tomi – 2:3. I přesto, že mělo naše mužstvo v prostřední části celkem šest hráčů na trestné lavici, drželo po 40 minutách jednobrankové vedení.

         Ve třetím dějství pokračoval trend ve vylučování, zejména hráčů HHK. Domácí mužstvo, hnané fanoušky dokázalo využít další dvě přesilové hry a utkání otočit. Většina hráčů HHK již nestačila s rozjetým domácím mužstvem držet krok a tak hodonínští drtiči zaslouženě v utkání vyhráli.      

 

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: 
Utkání jsme začali dobře, první třetina byla z naší strany dobrá. Proměnili jsme šance, které jsme měli, dali jsme dvě branky a dostali jsme se do vedení. Ve druhé třetině nás soupeř, i vinou našich zbytečných faulů, dostal pod tlak. Měli jsme hrozně moc trestů a to bohužel pokračovalo i ve třetí třetině. A to i přes to, že jsme si o přestávce říkali, že o gól vedeme a že chceme hrát v pěti. Domácí na začátku poslední třetiny srovnali, následně se dostali do vedení a už bylo jen na nás, jestli se s tím dokážeme poprat a vyrovnáme. To se nám ale nepodařilo, soupeř přidal další trefy a my jsme zaslouženě prohráli.

 

Ostatní výsledky 20. kola:
Dynamiters Blansko HK - HC Štika Rosice 3:1
HC Spartak Uherský Brod - Hokej Uherský Ostroh 1:10
HK Kroměříž - HC Brumov-Bylnice 9:5
HC Uherské Hradiště - HC Lvi Břeclav 4:3 PP
SKMB Boskovice - TJ Sokol Březina 5:0
HC Uničov - HC Spartak Velká Bíteš 4:5 PP

 
Program "A" týmu na tento víkend: 
Neděle 20.01.2019 v 17:00
Hokej Uherský Ostroh – HHK VM
(zimní stadion Uherský Ostroh)
 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.HC Orli Znojmo318:49
2.HC ISMM Kopřivnice321:89
3.AZ Havířov36:56
4.Hokej Vyškov213:26
5.SKLH Žďár nad Sázavou39:116
6.HC Bobři Valašské Meziříčí25:53
7.HC Slezan Opava38:143
8.BK Havlíčkův Brod310:163
9.SHKM Baník Hodonín25:90
10.HK Nový Jičín34:120
11.HHK Velké Meziříčí32:150
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru