Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Sedm branek Uničovu upevnilo naši vedoucí pozici
Sedm branek Uničovu upevnilo naši vedoucí pozici
24.1.2019 A-tým

Sedm branek Uničovu upevnilo naši vedoucí pozici

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

01. 24. 2019
HHK Velké Meziříčí
7:3
( 4:0, 1:3, 2:0 )
HC Uničov
Sestavy
HHK Velké Meziříčí
Juda (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šimka, Vondráček, Šerý, Kochánek - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Bula, Pejchal, Roupec, Rozmarín, Strnad
HC Uničov
Sedlář (Pospíšil) - Paška, Kolovratník, Fekiáč, Pastorek, Halouska, Navrátil, Kavulič, Beier, Sršeň, Handl, Gerhát, Šimo, Klíč, Žajgla
Branky a nahrávky
HHK Velké Meziříčí
05:10 Burian (Střecha F., Maštera), 07:53 Maštera (Ambrož, Střecha F.), 17:05 Sobotka (Matov), 19:45 Rozmarín (Roupec), 27:44 Křenek (Sobotka, Vlašín P.), 51:20 Střecha T. (Ambrož), 53:58 Bula (Křenek, Vlašín P.)
HC Uničov
21:45 Kolovratník (Beier), 33:14 Handl (Kavulič), 33:31 Šimo (Sršeň)
Procentuální úspěšnost brankářů
HHK Velké Meziříčí
Juda J. - 90,00% - 27 zákroků - 60 min.
HC Uničov
Sedlář - 70,59% - 12 zákroků - 28 min., Pospíšil - 91,67% - 22 zákroků - 32 min.
Statistiky
Vyloučení
4:11
Využití
3:1
v oslabení 0:0
Střely na branku
41:30
(14:14, 11:10, 16:6 - 0:0)
Diváci
235
Rozhodčí
Maťašovský, Sofka - Kučera, Lidák

 

V dohrávce 15. kola krajské ligy se na našem zimním stadionu představil tým Uničova, který nás v minulé sezoně vyřadil v semifinále. V letošním prvním vzájemném utkání hráči Uničova naše mužstvo porazili. Uničovští orli však v průběhu sezony přišli o dva stěžejní hráče. Čuřík odešel do druholigového Šumperka a Korhoň odešel do zahraničí. Během sezóny se soupeři zranili i první dva brankáři a na jejich výkonu to bylo citelně znát. Poslední utkání však ukázala, že se uničovští stabilizovali a začali opět brát soupeřům body. I proto se naši hráči museli mít v dohrávce 15. kola na pozoru.

         Úvod utkání byl z obou stran opatrný. První zákrok brankářů si připsal na konci 3. minuty uničovský Sedlář. Následně se k odraženému puku dostal Petr Rozmarín, který ve vyložené šanci nedal. Ve 4. minutě si připsal první zákrok domácí brankář Jarda Juda. V 5. minutě předvedl rychlý přechod do útočného pásma Lukáš Sobotka. Nabil Davidu Křenkovi, který napálil kotouč do Sedlářovy masky. V 5. minutě hákoval uničovský Klíč. Přesilovou hru využila druhá formace HHK. Po výměně puku mezi Vojtou Mašterou a Filipem Střechou dostal přihrávku na modrou Viktor Burian, který střelou od modré dostal HHK do vedení – 1:0. V 7. minutě se dostali do přečíslení 2 na 1 hráči Uničova, střelu vyrazil a následně přikryl domácí brankář. Po vhazování se ke kotouči dostal obránce Paška, který vyslal tvrdou střelu na naši branku. Touš bezpečně ukryl v lapačce Jarda Juda. Na konci 8. minuty vybojoval Filip Střecha u střídaček kotouč, který směřoval na Pavla Ambrože. Ten kotouč zavezl do útočného pásma, přes bránícího hráče soupeře nahrál na Vojtu Mašteru, střelou zápěstím k levé tyčce překonal Sedláře – 2:0. Následovala dvě oslabení našeho týmu, které soupeř nevyužil. Ve 13. minutě došlo ke špatnému střídání našich barev. Do brejku se dostal Žajgla, jeho střelu z pravého kruhu vytěsnil Jarda Juda hřbetem lapačky mimo branku. V 17. minutě bojoval za brankou soupeře o puk Patrik Matov, uničovský obránce sice kotouč vybojoval, ale nahrál ho přímo před branku na hůl Lukáše Sobotky, který propálil brankáře Uničova - 3:0. V 19. minutě poslal na našeho brankáře tvrdou střelu útočník Orlů Handl. Z následného protiútoku se do velké šance dostal Michal Vlašín. Do konce třetiny chybělo 15 vteřin, když proletěl do útočného pásma Jirka Roupec. Z pravého kruhu vystřelil na branku. K odraženému kotouči se dostal Petr Rozmarín, který vstřelil další gól – 4:0. Přestože byla první část střelecky z obou stran vyrovnaná, výrazně spokojenější šli do kabin hráči HHK.

         Druhá perioda začala oslabením domácího mužstva. Nabídnutou přesilovku soupeř bleskově využil. Autorem prvního gólu soupeře byl obránce Kolovratník, který až druhou dorážkou překonal brankáře HHK – 4:1. Ve 24. minutě má domácí celek přesilovku, během které nedokázal ohrozit soupeřovu branku. Ve 27. minutě zaznamenal první střelu na Sedláře ve druhé části Jirka Roupec. Ve 28. minutě předvedla dokonalý zámek první formace HHK. Na konci akce se ke kotouči dostal David Křenek, který gólem vyhnal Sedláře z branky – 5:1. Ve 34. minutě snížili uničovští orli dvěma góly. Nejprve Handlova střela přes bránící hráče vymetla horní růžek naší branky – 5:2. Za 17 vteřin zapsal třetí gól Uničova útočník Šimo – 5:3. Ve 36. minutě si vybruslil na modrou David Křenek. Po jeho střele se kotouč odrazil od spojnice tyčky a břevna.

         Ve třetí části se soupeř nechal několikrát zbytečně vyloučit a postupně dostal naše hráče do herní pohody, která vyvrcholila dvěma góly v přesilových hrách. Nejprve musel předčasně do kabin útočník HHK Filip Střecha, který upadl před brankou soupeře v době, kdy z hole našeho obránce vyletěl kotouč na Pospíšilovu branku. Puk zasáhl Filipa pod ochranným plexisklem, nad oko. Způsobil mu tržnou ránu, se kterou skončil v nemocnici. V 52. minutě při přesilové hře napřáhl od modré lajny Tomáš Střecha, střela skončila v Pospíšilově síti – 6:3. Konečnou podobu výsledku dal v 54. minutě Honza Bula, který opět využil přesilovou hru - 7:3.

         Hráči HHK tak v dohrávce 15. kola jasně porazili uničovské orly a do tabulky si připsali další tři body. V neděli od půl šesté se hráči HHK opět představí na svém ledě. Soupeřem jim bude tým HC Brumov-Bylnice.       

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
V první třetině se nám dařilo v koncovce, proměnili jsme šance a výrazně vedli 4:0. Následně jsme upustili od své aktivní hry, soupeř byl u naší branky agresivnější a vyprodukoval v 2. části 3 góly. My pouze jeden. V poslední třetině jsme byli hokejovější, dali jsme branky, soupeř se vyfaulovat a my přesilovky využili. Bereme, myslím si, že zaslouženě, 3 body.
 
 

 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.AZ Havířov44270:99116
2.Hokej Vyškov44224:15292
3.SHKM Baník Hodonín44153:13474
4.HC Slezan Opava44143:13472
5.BK Havlíčkův Brod44151:14165
6.HK Nový Jičín44147:16559
7.HC ISMM Kopřivnice44161:17358
8.SKLH Žďár nad Sázavou44149:18758
9.Draci Šumperk44139:16057
10.Technika Hockey Brno44118:17249
11.HC Bobři Valašské Meziříčí44128:17049
12.HHK Velké Meziříčí44121:21743
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru