5. Velkomeziříčští přehráli Brumov-Bylnici a drží první příčku!
Velkomeziříčští přehráli Brumov-Bylnici a drží první příčku!

( 2:0, 2:1, 4:0 )
HC Brumov Bylnice
Šoustal (Juda) - Slabý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Šerý, Vondráček - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Peschout, Střecha T., Vlašín M., Burian, Pejchal, Rozmarín, Šimka, Strnad
Zubo (Tkadlec) - Lysák M., Vaněk, Lysák T., Pacík, Šudoma, Bůbela, Divoš, Častulík, Holík, Imeri, Bublák, Novosad, Lysák L., Tulpa ml., Holba
06:33 Křenek (Strnad), 15:04 Rozmarín (Strnad, Vlašín P.), 21:04 Maštera (Střecha T., Ambrož), 27:52 Střecha T. (Kochánek), 46:22 Střecha T. (Peschout), 54:26 Peschout (Slabý, Vlašín M.), 56:39 Pejchal (Vlašín M., Slabý), 59:18 Střecha T. (Sobotka, Vlašín P.)
38:47 Lysák L. (Vaněk, Holík)
Šoustal - 96,15% -  25 zákroků - 60 min.
Reich - Kacetl, Nechvátal

V neděli se v rámci 22. kola na našem stadionu představil tým z Brumova-Bylnice, který se vrátil do krajské ligy po čtyřleté odmlce. V prvním vzájemném zápase na Valašsku zvítězilo naše mužstvo 10:1. A i v tomto utkání byli domácí jasným favoritem.

Začátek utkání začal náporem domácích barev. Soupeř se snažil nahazovat puky na brejkové hráče. Vždy to skončilo zakázaným uvolněním. Ve 2. minutě Holbovi při rozehrávce odskočil kotouč, kterého se zmocnil Richard Peschout. Pohotové zakončení Zubo zneškodnil lapačkou. Ve 4. minutě se dostal ke střele obránce Lysák, kterého vychytal, Roman Šoustal. V 5. minutě se v tandemu na Zuba řítili Tomaš Střecha a Patrik Matov. Gólman soupeře příležitost zlikvidoval. V 7. minutě vybruslil Milan Strnad před soupeřovu branku. Přihrávkou mezi kruhy našel volného Davida Křenka, který vstřelil první gól zápasu – 1:0. V 8. minutě putoval na trestnou lavici střelec prvního gólu. Hostující mužstvo se usadilo v útočném pásmu. Střelu Tomáše Lysáka nadvakrát lapil Roman Šoustal. Další tvrdou střelu z hole Michala Lysáka chytl brankář HHK do lapačky. V 11. minutě předvedli kolotoč v útočném pásmu hráči třetí formace HHK, z čehož pramenilo vyloučení hráče hostí. V 16. minutě zavezl Milan Strnad kotouč do útočného pásma. Obkroužil kolem soupeřovy branky a poslal pas na Petra Rozmarína, který pohotově zavěsil – 2:0.

Druhá třetina přinesla branku hned na začátku 22. minuty. Kamil Šerý poslal pas na Tomáše Střechu, který vlétl do útočného pásma. Kde následovala přihrávka na Vojtu Mašteru, který střelou mezi betony nedal Zubovi šanci – 3:0. Ve 24 minutě měl soupeř téměř minutu dvojnásobnou přesilovou hru, ve které měl největší šanci Holík. Po jeho střele se puk odrazil od břevna naší branky. Ve 25. minutě ujel v oslabení Tomáš Střecha, kterého fauloval Vaněk. Hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které Tomáš neproměnil. Ve 32. minutě se opět dostal do brejku Tomáš Střecha. Jeho tvrdou střelu zápěstím brankář hostí chytil do lapačky. Ve 34. minutě se vyznamenal Roman Šoustal, který krásným semaforem zlikvidoval tutovku soupeře. Ve 37. minutě se se ocitl před brankou soupeře Patrik Matov, který měl před sebou odkrytou většinu branky. Jeho střela však orazítkovala levou tyčku. Ve 39. minutě měli hráči Brumova-Bylnice přesilovou hru, kterou bleskově využil přesně umístěnou střelou Lukáš Lysák - 4:1.

Ve třetí periodě viděli diváci další čtyři branky. K radosti fanoušků všechny v síti soupeře. Ve 46. minutě se do přečíslení dostala druhá formace HHK. Na jejím konci střílel Tomáš Střecha. Gólman Zubo gumu ukryl v lapačce. Po vhazování v útočném pásmu pokračoval tlak domácích. Střelu z hole Richarda Peschouta dorazil do branky, u pravé tyčky připravený, Tomáš Střecha – 5:1. Ve 48. minutě viděli diváci akci na jeden dotek. Honza Šimka přihrál Milanovi Strnadovi, který poslal kotouč mezi kruhy na volného Petra Rozmarína. Pohotovou střelu gólman soupeře vyrazil. V 53. minutě vyslal střelu na soupeřovu branku Vojta Maštera. Kotouč zasáhl brankáře do masky. V 55. minutě napřáhl od modré lajny Petr Slabý. Kotouč mířící do brankoviště usměrnil do sítě Richard Peschout – 6:1. V 57. minutě přidal další gól Martin Pejchal – 7:1. V 58. minutě předvedl obětavý zákrok Tomáš Kochánek, který se v oslabení, položil do střely, kterou zblokoval. S bolestivou grimasou pak odjel na střídačku. V 60. minutě završil hattrick Tomáš Střecha, který zužitkoval přihrávku od Lukáše Sobotky – 8:1.

Utkání skončilo výhrou domácího mužstva, které si upevnilo první místo v tabulce krajské ligy.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Od začátku jsme diktovali tempo hry, akorát se nám nedařily přihrávky, hráli jsme nepřesně, hra neměla patřičnou lehkost. Přesto jsme dali v první třetině dva góly. Od druhé třetiny se to zlepšilo, soupeř byl snaživý, dostával se i do šancí. V poslední části už jsme jasně dominovali, zlepšila se kombinace a přidali jsme další branky až na 8:1. Myslím si, že utkání jsme zvládli a po zásluze bereme 3 body.