Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Z Břeclavi vezeme všechny body
Z Břeclavi vezeme všechny body
2.2.2019 A-tým

Z Břeclavi vezeme všechny body

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

02. 02. 2019
HC Lvi Břeclav
2:6
( 0:0, 1:2, 1:4 )
HHK Velké Meziříčí
Sestavy
HC Lvi Břeclav
Foukal (Martinčík) - Zháňal, Dora, Papp, Göndör - Juránek, Průdek, Gabriška, Klimkovič, Abazaj, Lenkovič, Zapletal, Zajíček, Kunc
HHK Velké Meziříčí
Juda (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Šerý, Vondráček - Křenek, Matov, Sobotka, Maštera, Peschout, Střecha T., Vlašín M., Bula, Pejchal, Burian, Strnad
Branky a nahrávky
HC Lvi Břeclav
36:29 Juránek (Průdek), 44:07 Klimkovič (Lenkovič, Kunc)
HHK Velké Meziříčí
25:48 Střecha T. (Vondráček), 36:47 Peschout (Burian, Strnad), 47:26 Vlašín P. (Křenek, Slabý), 51:42 Křenek (Střecha T., Vlašín P.), 55:04 Střecha T. (Vlašín M.), 59:51 Burian (Strnad, Pejchal)
Procentuální úspěšnost brankářů
HC Lvi Břeclav
Foukal - 87,15% - 42 zákroků - 60 min.
HHK Velké Meziříčí
Juda J. - 90,91% - 20 zákroků - 60 min.
Statistiky
Vyloučení
5:5
Využití
2:0
v oslabení 0:0
Střely na branku
22:48
(7:15, 6:12, 9:21 - 0:0)
Diváci
111
Rozhodčí
Goňa - Bačák, Nikl

 

Čtyři kola před koncem základní části krajské ligy zajížděli velkomeziříčští hokejisté do Břeclavi, kde se střetli s tamními Lvy. V prvním vzájemném utkání se hrála vyrovnaná partie až do samého konce utkání. Nakonec v něm zvítězili hráči HHK těsně 4:3. Soupeř, který hraje na zimním stadionu, který má mezinárodní rozměry kluziště 60 x 30 metrů, nám dělá vždy problémy. Proto se dal čekat opět vyrovnaný zápas.

         V první minutě si připsaly zákrok oba brankáři. Nejprve puk vyrazil domácí gólman Foukal, kterého z levého kruhu prověřil David Křenek. Z protiútoku chytil tvrdou střelu gólman HHK Jarda Juda. Ve 4. minutě vybruslil do útočného pásma Patrik Matov, který poslal kotouč na levý kruh na volného Viktora Buriana. Ten si s pukem sjel na střed a zápěstím vyslal střelu na domácího brankáře. V 5. minutě vyslal z levého kruhu jedovatou střelu Tomáš Střecha. V 7. minutě se před brankou ocitl Martin Pejchal, který ve vyložené šanci nedal. V 9. minutě zavezl kotouč do pásma Lukáš Sobotka, křižnou přihrávkou našel volného Vojtu Mašteru. Střelu z jeho hole vyrazil domácí brankář do ochranné sítě. V 10. minutě měli hráči HHK první početní výhodu, ve které stojí za zmínku střela Petra Slabého, kterou před brankou tečoval Pavel Ambrož. Kotouč končí těsně nad horním břevnem. V závěru přesilovky střílel Patrik Matov, který kotoučem orazítkoval tyčku Foukalovy svatyně. Ve 12. minutě měli početní výhodu domácí hráči. Do největší šance se dostal Göndör, který vyslal od modré tvrdou ránu, jenž brankář HHK vyrazil betonem. V 16. minutě se ocitl v dobré příležitosti Martin Pejchal, který po vyhraném buly vyslal střelu na domácího brankáře. Ten touš vyrazil betonem. V 18. minutě byl za pozdní dohrání vyloučen David Křenek. Domácí hráči se usadili v našem pásmu. Tvrdou ránu z hole obránce Lvů Dory, schytal Jarda Juda do masky. Závar domácích skončil tečovanou střelou, která zamířila vysoko do ochranné sítě.

         V druhé třetině se diváci dočkali i gólů. Ve 24. minutě se po střele Martina Pejchal kotouč pohyboval v brankovišti, následně ho jeden z bránících hráčů odpálil do bezpečí. V téže minutě se ke střele dostali Petr Vlašín, Milan Strnad a David Křenek. Gólman Břeclavi stále držel pro domácí čisté konto. Ve 25. minutě byl za sekání vyloučen domácí útočník Abazaj. Drtivý tlak v přesilové hře končí úvodním gólem utkání. Po střele Vaška Vondráčka se ke kotouči dostal Tomáš Střecha. Ten si vybruslil mezi kruhy a přesnou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 28. minutě fauloval u mantinelu domácí útočník Lenkovič. Faulovaný obránce HHK Tomáš Kochánek, si s vyloučeným hráčem vše vyřídil ručně. Přesto měl výhodu přesilové hry nadále náš tým. Ve 30. minutě byl po zásahu holí do obličeje vyloučen Vojta Maštera. Během přesilovky se domácí k žádné šanci nedostali. Ve 36. minutě došlo ke špatnému střídání našich obránců, při kterém se do brejku dostali domácí obránci. Křižnou přihrávku z hole Průdka poklidil do branky HHK Juránek – 1:1. Mužstvo HHK si bleskově vzalo vedení zpět. Po krásné akci na jeden dotek prostřelil gólmana Lvů Richard Peschout – 1:2. Velký podíl na této brance měli Viktor Burian a Milan Strnad.

         Do třetí periody trenér Karel Vejmelka zpřeházel a zúžil útočné formace. A na hře to bylo opravdu znát. Během poslední třetiny velkomeziříčští zasypali soupeřova brankáře 21 střelami, z toho čtyřikrát se trefili do černého. Nejprve však domácí tým ve 45 minutě srovnal střelou od modré z hole Lenkoviče, kterou těsně před brankou tečoval Klimkovič – 2:2. Ve 45. minutě měli hráči HHK další přesilovou hru, kterou dokázali využít. Střelu Petra Slabého tečoval před brankou David Křenek. Odrazený kotouč se dostal k pravé tyčce, kde byl na dorážku připraven Petr Vlašín – 2:3. V 52. minutě našel Tomáš Střecha přihrávkou na levém kruhu Davida Křenka, který z ostrého úhlu vstřelil další gól – 2:4. V 53. minutě se do brejku dostal Richard Peschout, jeho střelu brankář Břeclavi vyrazil betonem na pravý kruh, kde napřáhl Vojta Maštera. Jeho tvrdá rána se odrazila od ramena gólmana nad branku. V 56. minutě se dostal do brejku Tomáš Střecha, obhodil si břeclavského obránce a sám pohotově zakončil – 2:5. V posledních vteřinách zápasu se prosadil Viktor Burian, který dal výsledku konečnou podobu – 2:6.

         Hráči HHK si z jihu Moravy odvezli plný počet bodů. V dalším utkání se na domácím ledě střetneme s nováčkem soutěže, Sokolem Březina, který se prezentuje velmi tvrdou hrou, na kterou v prvním vzájemném utkání naše mužstvo doplatilo. Utkání se hraje na našem zimním stadionu v sobotu od půl šesté.   

 

Ostatní výsledky 23. kola:
TJ Sokol Březina : HC Spartak Uherský Brod 4:1
HC Spartak Velká Bíteš : HK Kroměříž 2:3
HC Štika Rosice : HC Uherské Hradiště 3:4
Dynamiters Blansko HK : SKMB Boskovice 2:5
HC Brumov-Bylnice : Hokej Uherský Ostroh 4:3
SHKM Hodonín : HC Orli Uničov 6:5

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.AZ Havířov44270:99116
2.Hokej Vyškov44224:15292
3.SHKM Baník Hodonín44153:13474
4.HC Slezan Opava44143:13472
5.BK Havlíčkův Brod44151:14165
6.HK Nový Jičín44147:16559
7.HC ISMM Kopřivnice44161:17358
8.SKLH Žďár nad Sázavou44149:18758
9.Draci Šumperk44139:16057
10.Technika Hockey Brno44118:17249
11.HC Bobři Valašské Meziříčí44128:17049
12.HHK Velké Meziříčí44121:21743
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru