5. Čtvrtfinálového soupeře nám určí až poslední kolo
Čtvrtfinálového soupeře nám určí až poslední kolo
20.2.2019 A-tým

Autor: Jiří Mráz

Perfektně zamotaná je situace v boji o postup do play-off Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlínska. Zatímco prvních pět týmů soutěže už má své pozice jisté, na další tři postupová místa se tlačí čtveřice zájemců o postup do vyřazovacích bojů.

Po odehrání posledního kola se dokonce může stát, že budou mít čtyři týmy na 6. - 9. pozici shodně 39 bodů! V takovém případě by o konečném pořadí týmů rozhodla minitabulka vzájemných zápasů.

Play-off startuje ve středu 27. února, tedy hned tři dny po skončení základní části. Mistr Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlínska v sezóně 2018/2019 bude známý nejpozději 31. března, kdy je na programu případné 5. finálové utkání.

SITUACE PŘED 26. KOLEM ZÁKLADNÍ ČÁSTI

HC Orli Uničov

Černého Petra s 36 body drží po předposledním kole překvapivě Uničov, který se od začátku soutěže držel v osmičce. O svoji šanci na postup do play-off budou uničovští Orli bojovat na ledě 5. Kroměříže, která již má svoji pozici jistou a teoreticky může šetřit síly na čtvrtfinále.

Dynamiters Blansko HK

Na osmou pozici se dobrými výkony v závěru základní části s 37 body vyhoupli blanenští Dynamiters. V posledním kole základní části ale Blansko čeká náročný úkol. Pokud chtějí blanenští udržet postupovou pozici a nespoléhat se na zaváhání Uničova, budou muset bodovat na ledě Uherského Brodu, který také bojuje o postup do play-off.

HC Spartak Uherský Brod

Aktuálně sedmý Uherský Brod má ze všech čtyř aspirantů na postup papírově nejlepší pozici. V přímém souboji stačí uherskobrodskému Spartaku porazit Blansko, které v listopadu na jeho ledě přehrál 4:2.

HC Spartak Velká Bíteš

Do těžké pozice se dostala nedaleká Velká Bíteš, která prohrála poslední tři zápasy a dala tak šanci na postup do play-off dotírajícím soupeřům. V posledním kole navíc bítešský Spartak jede na led Uherského Ostrohu, který doma body příliš nerozdává.

PRAVIDLA PLAY-OFF

Čtvrtfinálové série se hrají na DVĚ VÍTĚZNÁ utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první a případné třetí utkání. Utkání
se hrají dle SDŘ 406 a 407.

Semifinálové a finálová série se hrají na TŘI VÍTĚZNÁ utkání, přičemž lépe postavené mužstvo v tabulce po základní části hraje jako domácí první, třetí a případné páté
utkání. Utkání se hrají dle SDŘ 406 a 407.

V případě nerozhodného výsledku se bude hrát prodlužení - 10 minut 4 na 4 po 3 min. přestávce bez úpravy viz SDŘ čl.406. Brankáři na prodloužení NEMĚNÍ strany.
Samostatné nájezdy k rozhodnutí utkání -  5 : 5. Na samostatné nájezdy budou brankáři hájit stejné branky jako v prodloužení. Střelci nesmí být stejní. V případě nerozhodnutí následuje “náhlá smrt” po jednom hráči v opačném pořadí. Střelci se mohou opakovat SDŘ čl.407.