5. První vítězství pro velkomeziříčské barvy!
První vítězství pro velkomeziříčské barvy!

( 0:0, 2:1, 1:0 )
HC Spartak Velká Bíteš
Šoustal (Svoboda) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Šimka, Šerý, Vondráček - Křenek, Matov, Střecha T., Maštera, Střecha F., Vlašín M., Pejchal, Bula, Sobotka, Peschout, Roupec, Strnad
Alexa (Bartošek) - Věžník, Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka, Bednář, Lang, Biolek, Šidák M., Račický, Vaverka, Florek, Štěpánek, Petrčka, Grmela, Touška
27:26 Křenek (Střecha T., Vlašín P.), 37:47 Bula (Maštera, Kochánek), 42:52 Matov (Křenek, Střecha T.)
Honza, Reich - Husák, Smetková

Ve středu 27.2. odstartovaly čtvrtfinálové zápasy krajské ligy. V okresním derby na sebe ve čtvrtfinále narazily týmy HHK a Spartaku Velká Bíteš.

Úvodní buly této čtvrtfinálové série slavnostně vhodil starosta města pan Josef Komínek, který předtím dostal od klubu velkomeziříčský dres.

Od první minuty bylo znát, že play-off je úplně jiná soutěž. Po úvodních třech zakázaných uvolněních se oba soupeři pustili do útočení. Tvrdá, ale čistá, hra se musela natěšeným divákům líbit. Ve 2. minutě si připsal první zákrok utkání Roman Šoustal. Na první zákrok brankáře hostí si museli diváci počkat až do 4. minuty, kdy vyslal svižnou střelu na Alexu Jirka Roupec. V 6. minutě sevřeli hráči Spartaku naše hráče v obranném pásmu. Střela z hole Adama Šidáka nebezpečně poskakovala v brankovišti. Roman Šoustal byl pozorný a kotouč přikryl lapačkou. O minutu později napřáhl od modré bítešský obránce Trnka. Jeho přízemní střelu brankář HHK vyrazil betonem do rohu kluziště. V 9. minutě poslal od modré lajny kotouč na Alexovu branku Pavel Ambrož. I tuto svízelnou situaci dokázal Alexa vyřešit. V 10. minutě si čtveřice rozhodčích nevšimla, že hráči Velké Bíteše hráli delší dobu v šesti hráčích v poli. Ve 12. minutě vyslal na Alexu další střelu zápěstím Pavel Ambrož. V 17. minutě fauloval krosčekem Trnka Martina Pejchala. Diváci mohli vidět první početní výhodu HHK. V této přesilovce si největší šanci vypracoval Tomáš Střecha, který po rozehrávce Romana Šoustala vlétl do útočného pásma. Tváří v tvář Alexovi vyslal střelu k pravé tyčce. Brankář soupeře vytasil famózní zákrok a kotouč ukryl do lapačky. Ve 20. minutě měli přesilovku, kterou rozdělila přestávka, hráči Velké Bíteše.

O přestávce předvedli na ledové ploše svoji šikovnost hráči 4. třídy HHK, kteří hrají krajskou ligu ročníku 2009. Při odchodu do kabin sklidili malí hokejisté od diváků zasloužený potlesk.

V úvodu druhé periody pokračovala přesilovka soupeře, ve které se do velké příležitosti dostal Tomáš Střecha, když dobře napadal a soupeře obral o kotouč. Vybruslil si před branku a z ostrého úhlu poslal bekhendovou střelu na Alexu. Ten ukryl touš v lapačce. Ve 22. minutě byl hodně přísně vyloučen Pavel Ambrož, který šel na trestnou lavici za hákování. V oslabení předvedl výbornou práci Jirka Roupec, který svým bruslením a napadáním zabránil rozehrávce soupeře. Za tento kousek byl odměněn potleskem zaplněných tribun. Ve 24. minutě měli velkomeziříčští hokejisté druhou přesilovou hru. V této početní výhodě předvedla kolotoč první formace HHK. Na jejím konci dostal přihrávku Tomáš Střecha, který vyslal na soupeřovu branku tvrdou ránu, jenž mířila jen těsně vedle. Ve 28. minutě se zaplněná tribuna mohla radovat. Petr Vlašín pohotově rozehrál na Tomáše Střechu. Ten poslal kotouč na Davida Křenka, který poslal kotouč za Alexova záda – 1:0. Ve 29. minutě se ve vyložené šanci ocitl Filip Střecha, kterého vychytal brankář Spartaku. V téže minutě putoval na trestnou Honza Bula, který podrazil v útočném pásmu soupeře. Přesilová hra gól nepřinesla, hosté však pokračovali v dobývání naší brány i po skončení početní výhody. Ve 32. minutě se soupeř dočkal. Autorem vyrovnávací branky byl Grmela, který blafákem překonal našeho gólmana – 1:1. Ve 38. minutě předvedl důraznou hru Vojta Maštera, který u mantinelu vybojoval puk, najel si z pravé strany k brance. Následná křižná přihrávka našla hůl Honzy Buly, který pohotově zavěsil – 2:1. V závěru druhá části vytáhl další důležitý zákrok Roman Šoustal, který ukryl kotouč do lapačky.

Ve třetí periodě se diváci dočkali jediné branky a to na samém začátku. Po akci na jeden dotek se hra přesunula z našeho obranného pásma až před Alexu, kterého překonal střelou k levé tyčce Patrik Matov – 3:1. Asistenci u třetího gólu si připsali Tomáš Střecha a David Křenek. Ve 48. minutě se v bráně blýskl dvěma zákroky Roman Šoustal. Zlikvidoval jak technickou střelu Adama Šidáka, tak tvrdou ránu z hole Trnky. V 53. minutě byl za nesportovní chování vyloučen Honza Bula. V oslabení se hosté snažili vstřelit kontaktní gól. Po jednom ze zákroků přišel Roman Šoustal o vyrážečku. Hlavní arbitr, který situaci přímo přihlížel, však nechal hru pokračovat, což nesli nelibě domácí hráči i diváci. Hru nakonec musel přerušit druhý hlavní rozhodčí. V 56. minutě se do obrovské šance dostal Jirka Roupec, který dostal zpětnou přihrávku před brankoviště. Bleskové zakončení poslalo kotouč až do ochranné sítě. Na konci 58. minuty si vzal trenér Spartaku Pirochta oddechový čas. Následná, více než minuta hry bez brankáře gól nepřinesla a tak se zaplněná hokejová hala mohla radovat z prvního čtvrtfinálového vítězství.

Nyní se čtvrtfinálová série přesune do Velké Bíteše, kde se v pátek od 18 hodin rozehraje druhé utkání.