Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. První finálový bod pro Velké Meziříčí!
První finálový bod pro Velké Meziříčí!
20.3.2019 A-tým

První finálový bod pro Velké Meziříčí!

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

 

03. 20. 2019
HHK Velké Meziříčí
5:3
( 2:1, 1:2, 2:0 )
SHKM Baník Hodonín
Sestavy
HHK Velké Meziříčí
Šoustal (Juda) - Slabý, Vlašín P., Šerý, Kochánek, Burian, Ambrož, Šimka, Vondráček - Křenek, Matov, Střecha T., Pejchal, Bula, Sobotka, Peschout, Střecha F., Maštera, Roupec, Vlašín M., Strnad
SHKM Baník Hodonín
Kotvan (Zollpriester) - Směřička, Crlík, Sedlák, Lidák, Rýpar, Polesný, Veselský, Polák, Janás, Venclík, Kučera, Chalupa, Tomi, Jajcay, Peš, Sajdl, Černohous
Branky a nahrávky
HHK Velké Meziříčí
13:55 Bula (Sobotka, Pejchal), 14:39 Maštera (Burian, Ambrož), 34:12 Sobotka (Šerý, Pejchal), 54:02 Střecha T. (Matov, Slabý), 59:45 Křenek (Střecha T.)
SHKM Baník Hodonín
04:50 Peš (Janás), 21:31 Sajdl (Kučera, Lidák), 23:17 Janás (Veselský, Polesný)
Procentuální úspěšnost brankářů
HHK Velké Meziříčí
Šoustal - 88,89% - 24 zákroků - 60 min.
SHKM Baník Hodonín
Kotvan - 86,21% - 25 zákroků - 59 min.
Statistiky
Vyloučení
6:8
Využití
1:2
v oslabení 0:0
Střely na branku
30:27
(11:10, 7:10, 12:7 - 0:0)
Diváci
493
Rozhodčí
Honza, Kohoutek - Czubaj, Procházka

 

Ve středu na našem zimním stadionu odstartovala finálová série play off krajské ligy, ve kterém se hráči HHK střetnou o mistrovský titul s hráči SHKM Hodonín. Finálová série se opět hraje na tři vítězná utkání.

Trenérské duo Karel Vejmelka a Miroslav Horký mohlo do utkání počítat s kompletní sestavou, do které se ještě někteří hráči nedostali. Hosté z Hodonína přijeli k prvnímu zápasu téměř kompletní a tak se dal čekat velmi vyrovnaný souboj o první finálový bod.

První minuty utkání přinesly oboustranně seznamovací hokej. Ani jeden z týmů se nechtěl dopustit chyby. V 3. minutě se dostala do tlaku, ze kterého pramenilo vyloučení hodonínského útočníka Michala Venclíka, třetí formace domácích. V početní výhodě se nám nepodařilo dát gól. Naopak hodonínští po skončení oslabení zavezli kotouč do útočného pásma, kde svým důrazem dali první gól z hole Petra Peše – 0:1. V 7. minutě měl na holi vyrovnání Patrik Matov, který ve vyložené šanci prohmátl přihrávku. V 9. minutě sevřeli naše hráče v obranném pásmu hosté. Dvakrát se podařilo vyhodit kotouč, ale pouze na zakázané uvolnění. Z tlaku vytěžil soupeř přesilovou hru. V početní výhodě soupeř zavřel bránící čtveřici HHK v obranném pásmu. Nebezpečné byly zejména dvě tvrdé střely Petra Peše. Jednu střelu zblokoval Tomáš Kochánek. S tou druhou si poradil Roman Šoustal. Následně se prezentoval tvrdou ránou z pravého kruhu Vít Černohous. Oslabení naši hráči udrželi. Ve 12. minutě najel s kotoučem do útočného pásma Jirka Roupec. Dostal se až před branku, kde byl faulován. Při vhazování v útočném pásmu se provinil další hráč Hodonína. Naši hráči měli k dispozici téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. V početní výhodě sice hráči HHK několikrát vystřelili, ale kotouč vždy mířil těsně mimo hodonínskou svatyni. S končící přesilovkou se diváci konečně dočkali. Martin Pejchal vybojoval puk u hrazení, ten si převzal Lukáš Sobotka. Kotouč, který skončil za zády brankáře soupeře, pohodově dorazil do branky Honza Bula – 1:1. V 15. minutě šli naši hráči do vedení. Po střele Viktora Buriana umístil odražený kotouč do sítě Vojta Maštera – 2:1. V 17. minutě projel přes celé kluziště Petr Slabý, kterému k zakončení chybělo trochu štěstí. Ještě v téže minutě se do obrovské šance dostala první formace. Na jejím konci vystřelil Patrik Matov pouze do hrudi brankáře. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí barvy.

Úvod druhé třetiny začal náporem naší první formace, který však skončil faulem. Hodonín tak měl výhodu přesilovky, kterou bleskově využil. Když se v závaru před naší brankou nejlépe zorientoval Jakub Sajdl, který dorazil kotouč za záda Romana Šoustala – 2:2. Ve 23. minutě se do brejku dostal hodonínský hráč. Honza Šimka ho podsekl a šel pykat na trestnou lavici. V přesilové hře rozebrali hodonínští bránící čtveřici a do odkryté klece pohotově zavěsil David Janás – 2:3. Ve 25. minutě se po přihrávce Vojty Maštery dostal do brejku Filip Střecha, který si na Zdenka Kotvana nepřišel. Ve 29. minutě se při další přesilové hře soupeře předvedl Roman Šoustal, který tvrdou ránu z hole Davida Polesného ukryl do lapačky. Ve 35. minutě se ke kotouči dostal Kamil Šerý, který od modré nahodil puk na soupeřovu branku. Kotouč se odrazil od brankáře hostů do brankoviště. Zde byl připraven na dorážku Lukáš Sobotka, který se nemýlil – 3:3. Ve 38. minutě nedovoleně dohrál Zdeněk Kučera Davida Křenka. V přesilové hře měla několik vyložených šancí první útočná formace, ale bez gólového efektu.

Ve třetí periodě se čekalo na rozuzlení dramatu. Na obou stranách měli hráči několik šancí na to, aby strhli vedení na svoji stranu. Stalo se tak až v 55. minutě. Předcházelo tomu vyloučení Víta Černohouse. V přesilové hře se v útočném pásmu usadila první formace HHK. Po tvrdé střele od modré lajny se za brankou ke kotouči dostal Patrik Matov, který si počkal na vhodnou chvilku, než se mu před brankou uvolní Tomáš Střecha. Poté poslal přesnou přihrávku, kterou Tomáš z první poslal do šibenice hodonínské branky – 4:3. V 57. minutě se do vyložené šance dostali Tomáš Střecha a David Křenek. Ani jedna střela však nenašla volné místečko v soupeřově brance. Po více než sedmi minutách si připsal zákrok Roman Šoustal. Po přerušené hře si vzal trenér hostů oddechový čas. Při hře bez brankáře dal výsledku konečnou podobu David Křenek, který dostal přihrávku od Tomáše Střechy – 5:3.

Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří svými hlasivkami hnali naše hráče za vítězstvím.

První finálové utkání skončilo vítězstvím hráčů HHK. V pátek se finálová série přesune do Hodonína, aby v neděli pokračovala opět na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.       

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Předpokládal jsem, že utkání bude vyrovnané a budou rozhodovat maličkosti, což se také potvrdilo. Do utkání jsme nevstoupili podle našich představ, bylo tam z naší strany moc ostychu a nervozity. Soupeř šel do vedení po nahození puku před branku a byl před brankou důraznější, což by se nám stávat nemělo. Poté jsme utkání dvěma slepenými góly otočili a vedli jsme. Vstup do druhé části se nám nepovedl. Soupeř nejprve srovnal a chvíli na to využil přesilovku a vedl 2:3. Pak jsme byli důrazní na jejich brankovišti my, Lukáš Sobotka doklepl volný kotouč a po dvou třetinách bylo srovnáno. V poslední třetině rozhodl jediný gól, který dal Tomáš Střecha asi šest minut před koncem. Sestavu jsme zredukovali a chtěli hubené vítězství ubránit, což se povedlo, kluci hráli obětavě, nechali tam vše a závěr jsme dobře zvládli a do prázdné branky jsme potvrdili dnešní důležité vítězství. Máme za s sebou první krok a v pátek v Hodoníně budeme chtít opět uspět a uděláme vše pro to, abychom přivezli vítězství.
 
 
 
 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.AZ Havířov44270:99116
2.Hokej Vyškov44224:15292
3.SHKM Baník Hodonín44153:13474
4.HC Slezan Opava44143:13472
5.BK Havlíčkův Brod44151:14165
6.HK Nový Jičín44147:16559
7.HC ISMM Kopřivnice44161:17358
8.SKLH Žďár nad Sázavou44149:18758
9.Draci Šumperk44139:16057
10.Technika Hockey Brno44118:17249
11.HC Bobři Valašské Meziříčí44128:17049
12.HHK Velké Meziříčí44121:21743
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru