Třetí finálová bitva opět pro domácí. Vedeme 2:1!

Sestavy
Šoustal (Svoboda) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šerý, Kochánek, Vondráček - Křenek, Matov, Střecha T., Peschout, Juda M., Maštera, Pejchal, Bula, Sobotka, Roupec, Vlašín M., Strnad, Rozmarín
Kotvan (Zollpriester) - Směřička, Crlík, Sedlák, Lidák, Rýpar, Polesný, Veselský, Polák, Janás, Venclík, Lindner, Kučera, Chalupa, Tomi, Jajcay, Sajdl, Kuba
Branky a nahrávky
13:18 Matov (Křenek, Střecha T.), 39:43 Slabý (Matov, Vlašín P.), 42:33 Pejchal (Sobotka, Bula), 47:39 Střecha T. (Matov, Křenek)
07:29 Sajdl (Směřička), 19:44 Janás, 58:25 Lindner (Venclík)
Brzobohatý, Volf - Husák, Viskot

V neděli bylo na programu třetí utkání finále, které se tentokrát hrálo na našem zimním stadionu.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný. Ani jeden tým se moc nehrnul do útočení a tak si první zákrok připsal na začátku třetí minuty Roman Šoustal, který chytl do lapačky propagační střelu z půlky hřiště z hole Venclíka. V téže minutě si náš brankář připsal druhý zákrok, když schoval ve výstroji nahození hodonínského obránce. Ve 4. minutě se dostal do útočného pásma Tomáš Střecha. Jeho střelu zblokoval soupeř do ochranné sítě. O minutu později si vybruslil po levé straně do útočného pásma Vojta Maštera a z kruhu poslal pozdrav Kotvanovi. Ten kotouč ukryl v lapačce. V 7. minutě předvedl obětavý obranný zákrok Pavel Ambrož, který se položil do rány hodonínského beka. V 8. minutě napřáhl do modré lajny Směřička, jeho tvrdou přízemní střelu tečoval před brankou Jakub Sajdl. Kotouč po změně směru skončil v naší síti – 0:1. Ve 13. minutě byli naši hráči blízko vyrovnání. Kotouč však nepřešel celým objemem brankovou čáru. Hlavní rozhodčí vše velmi dobře viděl a jednoznačně rozpažil. Ve 14. minutě se konečně dočkali hráči HHK. Po delším závaru v útočném pásmu střílel na branku soupeře David Křenek. Jeho střelu brankář Hodonína pouze odrazil do brankoviště, kde byl na svém místě Patrik Matov, který vstřelil první gól HHK – 1:1. V 17. minutě střílel od modré Petr Slabý. Kotouč se po následné teči pohyboval v brankovišti. Zde však nebyl žádný domácí hráč, který by puk poslal do sítě. Do konce třetiny chybělo pouze 16 vteřin, když si do našeho pásma po levé straně nabruslil David Janás, který nechytatelnou ránou pod horní břevno strhl vedení na stranu Hodonína – 1:2.

Druhá část začala náporem první formace. Tomáš Střecha si po levé straně najel do pásma, sjel si před brankáře a poslal kotouč k pravé tyčce. Brankář hostů se stačil přesunout a střelu zlikvidoval. Ve 27. minutě vyvezl puk do soupeřova pásma Mirek Juda, vybruslil si až ke gólmanovi a backhandem zakončil. Brankář soupeře kotouč vyrazil do brankoviště. V nastalém zmatku raději odpálil bránící hráč touš na zakázané uvolnění. Ve 28. minutě dostal Pavel Ambrož přihrávku mezi kruhy, střelou z první nepřekonal hodonínského brankáře. Ve 30. minutě měli domácí hráči dvojnásobnou přesilovou hru. Obrovský tlak si vytvořila první formace HHK, ale gól se nepodařilo vstřelit. Ve 37. minutě měli početní výhodu hodonínští. S vypětím všech sil se bránícím hráčům podařilo oslabení udržet. Ve 40. minutě putoval na trestnou lavici kapitán soupeře Kučera. V přesilovce se ke kotouči dostal Petr Slabý a od modré lajny vyslal přízemní střelu, která mezi betony Kotvana prošla do branky – 2:2.

Třetí třetina byla opět ve znamení ofenzivy našich hráčů. Ve 43. minutě byl v hodonínském brankovišti pořádný závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Martin Pejchal, který obloučkem poklidil kotouč do hodonínské svatyně - 3:2. Ve 44. minutě obdržela naše lavička trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V oslabení se daří držet puk co možná nejdál od naší branky. Ve středním pásmu byl navíc zasažen Michal Vlašín soupeřovou holí do obličeje. Tohoto zákroku si nikdo z rozhodčích nevšiml. Ve 47. minutě měl v přesilové hře HHK obrovskou šanci Lukáš Sobotka. Úplně prázdnou branku však přestřelil. Ve 48. minutě se zaplněný zimní stadion mohl radovat. Patrik Matov operoval s kotoučem za brankou hostů a v momentě, kdy mu sjel před branku Tomáš Střecha, poslal na jeho hůl přesnou přihrávku. Forvard první formace z první poslal kotouč do horního růžku – 4:2. V 54. minutě si Roman Šoustal připsal první zákrok ve třetí části. Komplikace přišla v samém závěru. V 59. minutě Venclík poslal křižnou přihrávku do předbrankového prostoru, kde byl nachystaný na dorážku Marek Lindner. Ten se nemýlil – 4:3. Hodonínský trenér si vzal oddechový čas. V závěrečné power-play se do obrovské šance dostal hráč soupeře, který minul odkrytou branku HHK. V posledních vteřinách si domácí hráči drželi kotouč pod kontrolou a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.

Na konci sklidili hráči děkovačku zaplněného velkomeziříčského stadionu.

V pátek se odehraje čtvrté finálové utkání na ledě zimního stadionu v Hodoníně. Zápas začíná v 18.00 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

V úvodu zápasu na nás byla vidět velká nervozita a v naší hře byla řada nepřesností, což vyvrcholilo námazem a hosté to potrestali. Pak byla pasáž, kdy jsme hosty zatlačili, vytvořili jsme si šance, vedení bylo na spadnutí, ale po individuální chybě v útočném pásmu jsme z rychlé akce těsně před koncem třetiny zbytečně inkasovali druhou branku. Postupně jsme získávali herně navrch, vytvářeli jsme si šance a v závěru třetiny jsme dali branku do šatny my a bylo srovnáno. Na začátku třetí části jsme se konečně dostali do vedení a od té doby jsme byli jasně lepší, hostům docházely síly a spoléhali pouze na brejky. Myslím, že jsme zaslouženě dali branku na 4:2. V závěru jsme si dali nešťastný vlastní gól a pak měl soupeř vyrovnání na holi, ale naštěstí pro nás netrefil prázdnou branku. Závěr jsme pak ubojovali a urvali tak druhé cenné vítězství.