5. Hodonínští vytěžili z minima maximum, pohár míří na jih
Hodonínští vytěžili z minima maximum, pohár míří na jih

( 0:1, 3:3, 1:1 )
SHKM Baník Hodonín
Šoustal (Juda J.) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Šerý, Kochánek, Vondráček - Křenek, Matov, Střecha T., Peschout, Střecha F., Maštera, Pejchal, Bula, Sobotka, Roupec, Juda M., Vlašín, Strnad
Kotvan (Zollpriester) - Směřička, Crlík, Sedlák, Výmola, Lidák, Rýpar, Polesný, Veselský, Rákoczy, Polák, Janás, Venclík, Lindner, Kučera, Chalupa, Tomi, Jajcay, Peš, Sajdl, Kuba
21:00 Střecha T., 26:47 Vlašín M., 38:43 Peschout (Ambrož, Burian), 53:29 Pejchal (Roupec)
00:18 Veselský (Janás, Kuba), 31:00 Kuba, 32:10 Polák, 38:10 Jajcay (Kučera, Sajdl), 45:16 Janás (Polák, Polesný)

Rozhodující páté finálové utkání dovedl do vítězného konce Hodonín

Zatímco velkomeziříčští hráči po většinu rozhodujícího utkání diktovali tempo hry a zásobovali hostujícího gólmana střelami, hostující Hodonín čekal na chyby soupeře a dokázal pětkrát udeřit.

Rozhodující pátou branku Hodonína vstřelil útočník Janás, který se dokázal na ledovou plochu vplížit při zakázaném uvolnění svého týmu a v úniku prostřelil Šoustala v domácí brance.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Utkání jsme opět nezačali dobře a hned v úvodu inkasovali, přestože jsem hráče na důležitost úvodních střídání upozorňoval. Postupně jsme ale nabírali obrátky, do šancí jsme se dostávali, ale v koncovce jsme se neprosadili.

V úvodu druhé třetiny jsme naši převahu konečně vyjádřili dvěma brankami a vedli jsme. Další velkou šanci v podobě samostatného nájezdu jsme nedali, což bylo škoda. Pak jsme dostali laciný gól hned z buly na 2:2 a krátce na to soupeř proměnil trestné střílení a opět vedl. Navíc jsme si pak dali, dá se říci, vlastní gól na 2:4 a nevypadalo to s námi dobře, ale času na zvrat bylo stále dost. Do konce 2. třetiny jsme dali na 3:4 a stále jsme byli ve hře.

Bohužel jsme ve třetí třetině nepřistoupili k hodonínskému střelci, který mohl bez problémů projít až za útočnou modrou a golfem to trefil. Ze závěrečného tlaku jsme vyprodukovali pouze kontaktní branku. Pak u nich ještě zvonila tyč. Měli jsme další dobré šance. Bohužel se nám nepodařilo srovnat ani v závěru při hře bez brankáře. Soupeř byl o branku šťastnější.

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska nemá zástupce v Kvalifikaci o II. ligu

V pondělí 25.3.2019 zaslal sekretariát Jihomoravského hokeje (Krajská liga JMZ) svého kvalifikanta o II. ligu ČR, jímž byl vítěz základní části Krajské ligy JMZ (HHK Velké Meziříčí) řediteli oddělení řízení soutěží Českého hokeje.

Právo hrát o II. ligu ČR měl po aktivu zástupců klubů a krajského svazu vítěz základní části (v minulosti toho využily HC Moravské Budějovice 2005). Toto souhlasné stanovisko všech klubů však v pondělí rozporoval zástupce Českého hokeje, který soutěž řídí. Z právního hlediska lze považovat za vítěze pouze vítěze Play off. Ten však v pondělí ještě nebyl znám, proto do kvalifikace nebyl žádný tým z Krajské ligy Jižní Moravy a Zlínska nominován.