5. Páté vítězství v sezóně vezeme z Břeclavi
Páté vítězství v sezóně vezeme z Břeclavi

4:5
( 2:2, 2:3, 0:0 )
Král (Martinčík) - Dora, Göndör, Čápek, Papp, Zháňal, Bartoš, Sedláček, Průdek, Lenkovič, Gabriška, Nešpor, Hrbatý, Lokaj, Svoboda, Kocúr
Juda J. (Svoboda) - Salát, Burian V., Báňa, Ambrož, Vlašín P., Kochánek - Bula, Střecha T., Strnad, Rozmarín, Sobotka, Maštera, Vlašín M., Matov, Hrbatý, Křenek, Střecha F.
03:16 Zháňal (Průdek), 18:05 Zháňal (Průdek, Papp), 29:11 Lokaj (Čápek), 37:43 Gabriška (Zháňal, Papp)
03:41 Střecha T. (Burian V., Křenek), 15:45 Křenek TS, 21:49 Kochánek (Střecha F.), 30:36 Vlašín P. (Střecha F., Hrbatý), 30:55 Křenek (Ambrož, Burian V.)
Coufal - Bernard, Procházka

V sobotu 20.10. 2019 se velkomeziříčští hokejisté vydali k utkání 5. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlínska do Břeclavi. Spolu s nimi se na utkání vypravila i dvacítka příznivců,  kteří jen lehce vylepšili slabou návštěvu na velkém břeclavském stadionu.

Ve vyrovnaném utkání jsme o svém vítězství rozhodli dvěma slepenými góly v polovině utkání. Domácí dokázali ještě ve druhé části snížit na rozdíl jediného gólu, další změnu stavu už ale gólmani nedovolili a po bezbrankové třetí třetině vezeme z Břeclavi těsné vítězství 5:4.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Tušil jsem, že to zde nebude jednoduché a zápas očekávání splnil. V první třetině nám chyběl větší zápal do hry a domácí toho využili k větší aktivitě. Ve druhé třetině jsme hráli více na puku, měli jsme více ze hry, odskočili jsme soupeři o dvě branky, ale po individuální chybě se soupeř opět dostal na kontakt. V poslední třetině bylo důležité, že jsme ubránili 4 minutové oslabení na úvod. Dál to bylo o jednom gólu, kterým jsme chtěli utkání zlomit, což se nedařilo a tak bylo o co hrát do poslední vteřiny. V závěru domácí hráli bez brankáře. I tuto pasáž jsme zvládli velice dobře a k ničemu vážnějšímu jsme je nepustili.