Hokej VM

Soupeři:
 • Dynamiters Blansko HK
 • HC Brumov Bylnice
 • HC Lvi Břeclav
 • HC Spartak Uherský Brod
 • HC Spartak Velká Bíteš
 • HC Štika Rosice
 • HC Uherské Hradiště
 • HC Uničov
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Kroměříž
 • Hokej Uherský Ostroh
 • SHKM Hodonín
 • SKMB Boskovice
 • TJ Sokol Březina
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. První domácí ztráta, Ostroh udržel náskok z 1. třetiny
První domácí ztráta, Ostroh udržel náskok z 1. třetiny
30.11.2019 A-tým

První domácí ztráta, Ostroh udržel náskok z 1. třetiny

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

11. 30. 2019
HHK Velké Meziříčí
1:3
( 0:2, 1:0, 0:1 )
Hokej Uherský Ostroh
Sestavy
HHK Velké Meziříčí
Slavíček (Juda J.) - Ambrož, Vlašín P., Salát, Burian V., Kochánek, Vondráček - Bula, Strnad, Rozmarín, Maštera, Matov, Pejchal, Střecha T., Křenek, Vlašín M., Střecha F., Sobotka
Hokej Uherský Ostroh
Šurý (Lekeš) - Vaněk, Nevídal, Kučera, Beneš, Rauš D., Mika, Rauš M., Antonovič, Klimovič, Galuška V., Stránský, Zalubil L., Zalubil J., Galuška L., Flora
Branky a nahrávky
HHK Velké Meziříčí
28:23 Křenek (Střecha T., Matov)
Hokej Uherský Ostroh
01:41 Beneš (Zalubil J.), 18:35 Flora, 58:47 Nevídal (Stránský)
Procentuální úspěšnost brankářů
HHK Velké Meziříčí
Slavíček - 91,30% - 21 zákroků – 59 min.
Hokej Uherský Ostroh
Šurý - 96,00% - 24 zákroků – 60 min.
Statistiky
Vyloučení
5:5
Využití
0:0
v oslabení 0:1
Střely na branku
25:24
(7:11, 14:9, 4:4 - 0:0)
Diváci
203
Rozhodčí
Vepřek - Pavel, Zapletal

 

V sobotu se na našem zimním stadionu představil tým Uherského Ostrohu, který v minulém kole doma prohrál s Velkou Bíteši. V podobné situaci se nacházelo i naše mužstvo, které v posledním kole prohrálo na ledě Kroměříže. Trenérská dvojice HHK mohla v utkání počítat s Davidem Křenkem, který v minulém kole chyběl. Přesto k optimální sestavě chybělo trenérům ještě několik hráčů, kteří jsou na marodce, nebo měli pracovní povinnosti.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu mužstvo. Na konci druhé minuty se prosadil Beneš, který od modré lajny vyslal projektil na naši branku. Zdeněk Slavíček sice kotouč zachytil hřbetem lapačky, ale ten se přes ni dostal za brankovou čáru – 0:1. Ve 3. minutě se ke tvrdé střele dostal ostrožský Nevídal. Projektil vyslaný z jeho hole ukryl domácí brankář v lapačce. Na konci 4. minuty měli hosté první přesilovou hru. V té sice předvedli dobrý kolotoč v útočném pásmu. Jedinou střelu mířicí na naši branku Zdeněk Slavíček vyrazil betonem. V 11. minutě si do našeho pásma vybruslil Beneš, který přes našeho beka poslal kotouč na naši branku. Tuto střelu opět zlikvidoval náš gólman. V 15. minutě se do útočného pásma dostal Tomáš Střecha. Objel bránícího hráče hostí a z levé strany prověřil pozornost brankáře Ostrohu. V 19. minutě sevřel soupeř naše hráče v obranném pásmu. Ostrožský útočník Flora obkroužil kolem naší branky a z kruhu poslal kotouč do vzdálenějšího horního růžku – 0:2. V závěru první části měl náš tým početní výhodu, která se přesunula do druhé třetiny.

Úvod prostřední části patřil našim barvám. Po přesilové hře, která ke gólu nevedla, si souvislý tlak vytvořila druhá formace HHK. Dvě tvrdé střely z hokejky Pavla Ambrože, ani následný zmatek před soupeřovou brankou ke gólu nevedl. Ve 29. minutě se prosadila první útočná formace HHK. Přihrávku Tomáše Střechy vyvezl na levý kruh David Křenek. Touš z jeho hole si našla skulinku v horním růžku Šurého branky – 1:2. V 32. minutě byl v našem obranném pásmu tvrdě dohrán Petr Vlašín, který musel pro zranění odstoupit ze zápasu. Ve 37. minutě se do obrovské šance dostal David Křenek. Kotouč vyslaný z hokejky našeho útočníka Šurý vyrazil ramenem. V závěru prostřední části se při hře čtyř hráčů v poli, na obou stranách, dostal do dvou příležitostí David Křenek. První příležitost skončila na vnější brankové síti. S druhou si poradil ostrožský gólman.

  Na začátku třetí třetiny měli hosté přesilovou hru. V té naši hráči soupeře k žádné vyložené šanci nepustili. David Křenek, který se vrátil z trestné lavice, se hned zapojil do hry a střelou od levého mantinelu vyzkoušel pozornost Šurého. V 56. minutě si domácí tým vytvořil souvislejší tlak, z kterého vytěžil další početní výhodu. Ale ani tato početní výhoda k vyrovnání nevedla. Do konce třetiny chybělo 78 vteřin, když se hostující gólman pokoušel vyhodit kotouč o mantinel do středního pásma. Ten však skončil nad ochranným tvrzeným sklem. Další početní výhoda. Naše lavička si vzala oddechový čas. Trenéři poslali do útočného pásma šestici hráčů a odvolali brankáře. Bohužel se nepodařilo vyhrát buly, ani zablokovat hráče na vhazování. Zpětná přihrávka Stránského našla připraveného Nevídala, který měl dostatek času aby obloučkem poslal puk do naší sítě – 1:3.

Naše mužstvo si tak ve třináctém kole, které uzavřelo první polovinu základní části, připsalo první domácí prohru.

V dalším kole se naši hráči představí opět na domácím ledě, když v odvetném utkání vyzvou rosické Štiky.

 

 

 

 

Ostatní výsledky 13. kola:

HC Spartak Uherský Brod - Dynamiters Blansko HK  3:2
HC Lvi Břeclav - SHKM Hodonín  3:5
HC Sp. Velká Bíteš - HC Štika Rosice  6:2
TJ Sokol Březina - HK Kroměříž  1:5
HC Uherské Hradiště - SKMB Boskovice  4:3
HC Uničov - HC Brumov-Bylnice  9:6
 
 
 

Tabulka Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska

P Tým Z S B
1.HC Uničov1365:4332
2.SKMB Boskovice1376:3827
3.Hokej Uherský Ostroh1373:3627
4.HHK Velké Meziříčí1365:3227
5.HC Spartak Uherský Brod1362:5323
6.HC Spartak Velká Bíteš1340:4421
7.HK Kroměříž1349:5419
8.HC Lvi Břeclav1364:6518
9.SHKM Hodonín1341:4917
10.HC Štika Rosice1347:6216
11.HC Uherské Hradiště1345:6614
12.HC Brumov Bylnice1341:7312
13.Dynamiters Blansko HK1341:6511
14.TJ Sokol Březina1339:689
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru