( 3:1, 5:1, 3:2 )
HC Uničov
Slavíček (Juda J.) - Burian V., Vondráček, Vlašín P., Ambrož, Kadela, Slabý, Salát - Strnad, Bula, Rozmarín, Paták, Střecha T., Sobotka, Maštera, Vlašín M., Matov, Pejchal, Křenek, Střecha F.
HC Uničov
Axman (od 32. minuty Zdražil) - Klvaňa, Halouska, Fekiáč, Navrátil, Paška, Drdla, Šimo, Vrána, Kratěna, Handl, Husák, Čuřík, Žajgla
00:43 Křenek (Kadela, Střecha T.), 10:55 Pejchal (Kadela, Matov), 14:11 Střecha F. (Kadela, Střecha T.), 20:51 Vlašín M. (Slabý, Paták), 24:13 Střecha F., 31:08 Strnad (Střecha T., Křenek), 35:38 Střecha T. (Burian V.), 36:28 Matov (Sobotka, Vondráček), 44:11 Střecha T. (Slabý), 53:53 Paták (Střecha F., Slabý), 56:19 Střecha T. (Křenek, Vlašín P.)
HC Uničov
19:26 Kratěna (Handl), 20:19 Paška (Vrána), 48:36 Žajgla (Kratěna, Paška), 56:50 Husák (Drdla, Žajgla)
Slavíček - 84,00% - 21 zákroků – 60 min.
HC Uničov
Axman - 72,73% - 16 zákroků – 31 min., Zdražil - 77,27% - 17 zákroků – 29 min.
Brzobohatý - Viskot, Strýček

23. kolo přivedlo na velkomeziříčský zimní stadion uničovské orly, v čele s obávaným kanonýrem Jakubem Čuříkem, který v aktuální sezóně svádí souboj o nejproduktivnějšího hráče soutěže s Tomášem Střechou a Davidem Křenkem

A průběh utkání z velké části kopíroval právě souboj těchto kanonýrů. Zatímco uničovského ostrostřelce vynuloval Zdeněk Slavíček, domácí hráči navyšovali skóre a mnohdy soupeře až exhibičně přehrávali. Tomáš Střecha nakonec zapsal 6 bodů (3+3) a David Křenek 3 body (1+2).

Vstup do utkání vyšel domácímu týmu na výbornou. Po 13 vteřinách zaměstnal hostujícího brankáře první střelou David Křenek. S touto příležitostí si gólman Orlů poradil. O půl minuty později přišla křižná přihrávka z hole Romana Kadely na Davida Křenka. Ten měl před sebou odkrytou uničovskou svatyni, do které pohodlně zavěsil – 1:0. V 5. minutě se do útočného pásma propracoval David Křenek, který žabičkou přehodil soupeřovu hokejku a vyslal do brejku Tomáše Střechu. Ten akci zakončil střelou do připraveného brankáře. V 6. minutě si připsal první zákrok Zdeněk Slavíček. Z následného protiútoku se do střelecké pozice dostal Lukáš Paták. S jeho zakončením si soupeřův brankář poradil. O minutu později měli hosté první přesilovku, ve které měl největší šanci Michal Šimo, který projel téměř celým hřištěm. Na našeho brankáře však nevyzrál. V této početní nevýhodě ujel Lukáš Sobotka společně s Petrem Rozmarínem. Připraveného brankáře však nepřekonali. V 10. minutě zaměstnal našeho brankáře tvrdou střelou k levé tyčce Pavel Handl. V 11. minutě přidržel kotouč u mantinelu Roman Kadela. Z následné křižné přihrávky střílel Martin Pejchal do horního růžku Axmanovy branky – 2:0. Ve 14. minutě orazítkoval levou tyčku tvrdou střelou Tomáš Střecha. V 15. minutě načala střídání první formace. Z lavičky naskočil na led Filip Střecha, který spěchal podpořit útočné snažení HHK. Odměnou mu byla přesná přihrávka mezi kruhy. Kotouč z jeho hole skončil v soupeřově síti – 3:0. V závěru prvního dějství měli početní výhodu domácí. V té se do brejku dostal Čuřík, kterého Zdeněk Slavíček vychytal. V samém závěru se přece jenom dočkali uničovští. Po kostrbaté rozehrávce se zmocnil kotouče Handl, který poslal přihrávku Ivo Kratěnovi, který překonal našeho brankáře – 3:1.

Jak pro nás skončila první části, tak začala i ta prostřední. Po odehraných 19 vteřinách vstřelil Paška kontaktní gól – 3:2. Radost soupeři překazil po půlminutě Martin Pejchal, který střelou mezi betony překonal brankáře Orlů – 4:2. Ve 25. minutě se vhazovalo buly v útočném pásmu. Volného kotouče se zmocnil Filip Střecha, který si objel Axmana a zakončil do odkryté klece – 5:2. Ve 32. minutě dobře napadala rozehrávku soupeře první útočná formace HHK. Milan Strnad poslal kotouč nekompromisně do levého horního růžku Axmanovy branky – 6:2. Po této brance došlo k výměně brankáře hostí. Zkušeného Milana Axmana vystřídal mladičký Cyril Zdražil. Ve 35. minutě se do dvou samostatných nájezdů dostal Jakub Čuřík. Obě příležitosti famózně zneškodnil Zdeněk Slavíček. Chvilkový herní výpadek našeho týmu utnul dalším gólem Tomáš Střecha, který projel celým kluzištěm. Natlačil se až před Zdražila a propasíroval kotouč za brankovou čáru – 7:2. Ve 37. minutě lovil Zdražil kotouč z branky znovu. Vašek Vondráček při střele od modré lajny zlomil hokejku, kotouč se však dostal až do brankového prostoru, kde byl Lukáš Sobotka, který kotouč poslal na volného Partika Matova. Ten měl před sebou odkrytou soupeřovu branku – 8:2. Ve 40. minutě si Zdražil poradil s kotoučem, který od modré vyslal Petr Slabý.

Ve třetí části to byli opět naši hráči, kteří diktovali tempo hry. Ve 45. minutě poslal Petr Slabý přihrávkou do brejku Tomáše Střechu. Ten si počkal, až se Zdražil pohne a fantastickým blafákem poslal kotouč do sítě – 9:2. V další části hry měli domácí hráči místy až drtivý tlak. Do dvou vyložených šancí se dostal Viktor Burian. Obě příležitosti zůstaly nevyužity. Ve 49. minutě to byly uničovští, kteří si vytvořili tlak. Při dvou tutovkách se vytáhl Zdeněk Slavíček. Následná dorážka z hole Žajgly si už cestu do naší branky našla – 9:3. Diváky skandovanou desítku vyslyšel v 54. minutě, ve vlastním oslabení Lukáš Paták, který byl na konci pohledné akce druhé formace – 10:3. V 57. minutě v pokračujícím oslabení završil hattrick Tomáš Střecha, který poslal puk do opuštěné uničovské klece – 11:3. Konečnou podobu výsledku dal v téže minutě uničovský forvard Husák, který poslal odražený kotouč do naší klece – 11:4.

Domácí tým si připsal další výhru a nadále mu patří první příčka v tabulce KL. V dalším kole zajíždí velkomeziříčští hokejisté do Brumova-Bylnice. Utkání se hraje v neděli od 15:15 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Utkání jsem začali velmi dobře, hráli jsem aktivně, po většinu času jsme se tlačili do soupeřovy branky a také jsem proměnili vypracované šance. Vedení 3:0 bylo zasloužené. Pak jsme ovšem udělali na konci první a na začátku druhé třetiny dvě hrubé chyby a soupeř se za stavu 3:2 vrátil do zápasu. Ale dnes si myslím, že na nás Uničov neměl a postupně jsme zaslouženě přidávali další branky a o výrazné vítězství se zasloužil i Zdeněk Slavíček, který pochytal několik vyložených šancí Uničova.

Ostatní výsledky 23. kola:

SHKM Hodonín - SKMB Boskovice 3:4
HC Lvi Břeclav - Hokej Uherský Ostroh 3:4 SN
TJ Sokol Březina - Dynamiters Blansko HK 2:2 - předčasně ukončeno - vážné zranění hráče Blanska
HC Sp. Velká Bíteš - HC Brumov-Bylnice 7:4
HC Spartak Uherský Brod - HC Štika Rosice 9:3
HC Uherské Hradiště - HK Kroměříž 6:3