Hokej VM

Soupeři:
 • Dynamiters Blansko HK
 • HC Brumov Bylnice
 • HC Lvi Břeclav
 • HC Spartak Uherský Brod
 • HC Spartak Velká Bíteš
 • HC Štika Rosice
 • HC Uherské Hradiště
 • HC Uničov
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Kroměříž
 • Hokej Uherský Ostroh
 • SHKM Hodonín
 • SKMB Boskovice
 • TJ Sokol Březina
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Z Brumova-Bylnice vezeme důležité tři body!
Z Brumova-Bylnice vezeme důležité tři body!
9.2.2020 A-tým

Z Brumova-Bylnice vezeme důležité tři body!

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

02. 09. 2020
HC Brumov Bylnice
3:5
( 2:0, 0:2, 1:3 )
HHK Velké Meziříčí
Sestavy
HC Brumov Bylnice
Divoš (Bielan) - Šimek, Vaněk, Tolkachev, Lysák, Tulpa, Novosad, Sopek, Holba, Krůžela, Častulík, Tulpa, Holík, Macháč, Janíček, Nesrsta, Lysák, Klinov
HHK Velké Meziříčí
Juda J. (Slavíček) - Ambrož, Salát, Vlašín P., Vondráček, Burian V., Slabý, Báňa - Vlašín M., Paták, Rozmarín, Barák , Sobotka, Bula, Maštera, Střecha T., Juda M., Strnad, Matov, Střecha F.
Branky a nahrávky
HC Brumov Bylnice
01:40 Janíček (Vaněk), 16:59 Sopek (Macháč, Vaněk), 52:38 Tulpa (Lysák, Krůžela)
HHK Velké Meziříčí
20:52 Juda M. (Střecha T., Strnad), 22:54 Bula (Maštera, Slabý), 40:52 Strnad (Střecha T.), 56:35 Paták (Střecha F.), 59:41 Střecha T.
Procentuální úspěšnost brankářů
HC Brumov Bylnice
Divoš - 88,57% - 31 zákroků – 59 min.
HHK Velké Meziříčí
Juda J. - 89,29% - 25 zákroků – 60 min.
Statistiky
Vyloučení
5:5
Využití
0:0
v oslabení 0:0
Střely na branku
28:36
(9:11, 9:15, 10:10 - 0:0)
Diváci
53
Rozhodčí
Goňa, Netopil - Chramosta, Tkáč

 

V neděli po 11. hodině dopolední se vydali velkomeziříčští hokejisté na cestu k nejvzdálenějšímu soupeři. Domácí tým HC Brumov-Bylnice vyhověl žádosti našeho klubu a utkání začalo netradičně v 15:15 hod. Do cíle jsme dorazili po téměř tříhodinové cestě.

Trenér Michal Krča sice postrádal Davida Křenka a Romana Kadelu, ale pro toto utkání uvolnil druholigový Hodonín Petra Slabého a jihlavská Dukla Mirka Judu a Martina Baráka.

 

Utkání začalo náporem domácích, s kterým jsme měli v první třetině nemalé problémy. První zákrok si náš brankář připsal již po 12 vteřinách. Domácí se poprvé prosadili na konci druhé minuty, kdy střela z hole Martina Janíčka mířila přesně k pravé tyčce – 1:0. Ve 4. minutě si najel do našeho pásma Radek Holík. Po jeho střele z levého kruhu se otřel kotouč o brankovou konstrukci. V 6. minutě se vytvořil souvislý tlak náš třetí útok. Tvrdou střelu z hole Vojty Maštery domácí brankář zneškodnil. V 9. minutě se do dobré šance dostal Tomáš Střecha. Jeho střela z mezikruží končí brankářovi ve výstroji. V téže minutě byl blízko gólu Lukáš Paták. Kotouč z jeho hole orazítkoval brankovou konstrukci. V 12. minutě poslal přihrávku Petr Vlašín na Tomáše Střechu. Ten z mezikruží mířil k pravé tyčce. Domácí brankář však vymrštil beton a puk vytěsnil mimo branku. V 15. minutě se srazil na útočné modré Patrik Matov s protihráčem. Otřesený se jen těžko zvedal z ledu a skončil v péči naší zdravotnice na střídačce. Na konci 17. minuty se dostali domácí do přečíslení dva na jednoho. Střela z hole Vojtěcha Sopka vymetla pravou šibenici naší branky – 2:0. Za překvapivého, ale nutno podotknout zaslouženého, vedením domácích se odcházelo do kabin.

Druhá třetina začala naším náporem. První formace se hned v úvodní minutě prostřední části prosadila. Milan Strnad poslal pas na Tomáše Střechu, ten zavezl kotouč do útočného pásma a posunul kotouč na Mirka Judu, který si najel na levý kruh a nechytatelnou střelou vymetl levý horní růžek Divošovy branky – 2:1. Na konci 23. minuty zavezl Vojta Maštera kotouč do útočného pásma. Následný pas mezi kruhy našel Honzu Bulu, který z první prostřelil domácího brankáře mezi betony – 2:2. Ve 28. minutě se dostal do brejku Lukáš Paták. Blafákem však gólmana nepřekonal. Ve 30. minutě si připsal dva těžké zákroky brankář Jarda Juda. Ve 38. minutě se do brejku dostal domácí forward Radek Holík. Z levého kruhu poslal kotouč na našeho brankáře, který kotouč ukryl v lapačce. Ve 40. minutě se do brejku dostal Tomáš Střecha s Mirkem Judou. Druhý jmenovaný střelou zápěstím orazítkoval brankovou konstrukci.

Třetí perioda začala stejně jak ta druhá. Náporem našich hráčů. Tomáš Střecha zavezl kotouč až za soupeřovu branku, kde v nastalém zmatku uzmul kotouč Milan Strnad, který kotouč bleskově zasunul k pravé tyčce – 2:3. Ve 43. minutě měli domácí přesilovou hru, kterou naši hráči ubránili. Naopak přesilovou hru pro naše barvy si vynutil ve 47. minutě Honza Bula, kterého při přechodu do útočného pásma fauloval domácí Holík. V přesilové hře se ke kotouči dostal domácí forward Krůžela, který se dostal do samostatného nájezdu. S přízemní střelou si poradil náš brankář a kotouč následně pohotově rozehrál na sjíždějícího beka. V 51. minutě putoval na trestnou lavici další náš hráč. V oslabení soupeř několikrát zahrozil, ale vyrovnávacího gólu se dočkal až po skončení početní výhody. Střelu Tomáše Lysáka usměrnil do branky Tomáš Tulpa – 3:3. V 53. minutě zůstal na ledě ležet Lukáš Paták, který se jen těžce zvedal z ledu. V 55. minutě se poroučel na trestnou lavici domácí hráč. V přesilové hře jsme měli několik šancí, ale dobře bránící domácí hráči odráželi střely mimo branku. Po skončení přesilovky přenechal Filip Střecha kotouč Lukáši Patákovi, který si sjel na levý kruh a střelou na vzdálenější tyč vymetl horní růžek Divošovy svatyně – 3:4. V závěru domácí odvolali brankáře. Tomáš Střecha vypíchl ve středním pásmu soupeři puk a poslal kotouč do odkryté klece – 3:5.

Velmi těžké utkání nakonec skončilo vítězstvím velkomeziříčských hokejistů. V posledním domácím utkání základní části hráči HHK v sobotu změří síly s týmem HK Kroměříž, který nás v prvním vzájemném měření sil této sezony dokázal na svém ledě porazit. Utkání začíná tradičně v 17.30 hodin.

 

Hodnocení utkání trenérem Michalem Krčou:

Utkání jsme nezačali dobře, hned na úvod jsme inkasovali a museli dotahovat. I když jsme hráli v soupeřově třetině, tak šance, které jsme měli, jsme bohužel neproměňovali. Na konci první třetiny jsme udělali chybu a soupeř tuto šanci využil a odskočil na rozdíl dvou gólů. Do zápasu nás vrátily dva góly hned na úvod druhé třetiny. Byla jen škoda, že jsme jich nepřidali víc. Třetí třetina byla napínavá až do konce a myslím si, že dnes jsme byli lepším týmem, ale trápilo nás neproměňování šancí. Pochválil bych i soupeře, protože určitě nehrál jako tým, který je předposlední. Důležitá výhra před blížícím se play-off.

 

Ostatní výsledky 24. kola:

Dynamiters Blansko HK : SHKM Hodonín 5:2
SKMB Boskovice : HC Spartak Uherský Brod 11:4
HC Štika Rosice : HC Lvi Břeclav 5:6
HK Kroměříž : HC Spartak Velká Bíteš 6:3
Hokej Uherský Ostroh : HC Uherské Hradiště 4:0
HC Uničov : TJ Sokol Březina 3:1

 

 

Tabulka Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska

P Tým Z S B
1.HHK Velké Meziříčí26143:6560
2.SKMB Boskovice26157:7860
3.Hokej Uherský Ostroh26123:7153
4.HC Uničov26117:11046
5.SHKM Hodonín26110:10345
6.HC Spartak Uherský Brod26125:11444
7.HK Kroměříž2695:9742
8.HC Lvi Břeclav26112:11539
9.HC Spartak Velká Bíteš2690:9936
10.HC Uherské Hradiště26105:12734
11.Dynamiters Blansko HK2687:11829
12.HC Štika Rosice2692:13023
13.HC Brumov Bylnice2692:15022
14.TJ Sokol Březina2667:13812
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru