5. Parádní obrat ze stavu 0:4, v sérii vedeme 1:0
Parádní obrat ze stavu 0:4, v sérii vedeme 1:0

( 0:2, 2:2, 4:0 )
HC Lvi Břeclav
Slavíček (Juda J.) - Ambrož, Salát, Burian V., Burian M., Vlašín M., Vlašín P., Báňa - Strnad, Paták, Rozmarín, Křenek, Sobotka, Bula, Maštera, Střecha T., Matov, Pejchal Barák, Střecha F.
Král (Martinčík) - Papp, Čápek, Schweitzer, Rutkovský - Lenkovič, Ambrož, Havelka, Juránek, Průdek, Zháňal, Gabriška, Lokaj, Kunc, Sedláček, Svoboda, Zajíček
31:46 Střecha T. (Salát, Burian V.), 35:23 Strnad (Báňa), 42:53 Strnad (Křenek, Vlašín P.), 54:22 Křenek (Strnad, Vlašín M.), 56:26 Křenek (Strnad), 56:46 Barák (Střecha F.)
14. Svoboda (Papp, Juránek), 19. Lokaj (Schweitzer, Rutkovský), 26. Lokaj, 31. Průdek (Zháňal, Gabriška)
Slavíček - 80,95% - 17 zákroků – 60 min.
Karpíšek, Volf - Husák, Smetková

Parádní obrat z nepříznivého stavu 0:4 viděli fanoušci v prvním čtvrtfinálovém utkání mezi Velkým Meziříčím a břeclavskými lvy. V polovině utkání hosté zvýšili již na 0:4 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Nepříznivý stav však domácí tým zdravě nakopnul, velkomeziříčští zařadili vyšší rychlostní stupeň a vývoj utkání zvrátili na svoji stranu!

Čtyřmi body (2+2) se na obratu podílel nejlepší hráč domácího týmu Milan Strnad, tři body (2+1) zapsal David Křenek.

OSTATNÍ ČTVRTFINÁLOVÉ SÉRIE

SKMB Boskovice - HK Kroměříž 5:4 PP
HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod 8:0
HC Uničov - SHKM Hodonín 4:5 PP

HODNOCENÍ UTKÁNÍ HLAVNÍM TRENÉREM KARLEM VEJMELKOU:

Utkání jsme nezačali vůbec podle našich představ, chyběl nám pohyb, aktivita, větší důraz a také lepší koncovka. Soupeř naopak využil zpočátku vše, co jsme mu nabídli. Tečí vedl 1:0, pak využil přesilovku a my jsme se dostali pod tlak výsledku a vývoje. Od druhé třetiny, po redukci sestavy, jsme přidali, nicméně soupeř dvěma lacinými góly vedl až 0:4, což začínalo být kritické. Do konce třetiny jsme ale zvýšili tlak do hostující branky, dali jsme první gól a pak i druhý a byli jsme opět v zápase, bylo o co hrát. Třetí třetinu jsme zvládli výborně, přestože nás pomalu začal tlačit čas. Nejprve jsme dali kontaktní a pak i vyrovnávací gól, což nás velmi nakoplo a od té doby už všichni začali pevně věřit, že to zvládneme a na ledě to bylo vidět. Pak od nás přišly zbytečné fauly, ale paradoxně jsme v oslabení utkání otočili a v závěru jsme už hru jednoznačně kontrolovali.

Druhé čtvrtfinálové utkání hrajeme v pátek 28.2. v 18:00 na zimním stadionu v Břeclavi. Pojeďte s námi!