5. Vítězství v Břeclavi nás posouvá do semifinále!
Vítězství v Břeclavi nás posouvá do semifinále!

( 0:1, 1:0, 0:3 )
Král (Martinčík) - Čápek, Dora, Göndör, Papp, Rutkovský - Lenkovič, Ambrož, Havelka, Juránek, Průdek, Zháňal, Gabriška, Lokaj, Kunc, Sedláček, Svoboda, Kocúr
Slavíček (Juda J.) - Burian M., Vlašín M., Salát, Ambrož, Burian V., Báňa - Paták, Sobotka, Strnad, Rozmarín, Bula, Maštera, Střecha T., Matov, Pejchal, Křenek, Střecha F.
24:22 Lenkovič (Rutkovský)
02:05 Matov (Střecha T., Burian V.), 47:04 Paták (Střecha F., Matov), 59:01 Střecha T. (Strnad, Křenek), 59:45 Křenek (Střecha T.)
Král - 90,47% - 38 zákroků - 60 min.
Slavíček - 94,44% - 17 zákroků - 60 min.
8:5
0:1
18:42
(5:14, 7:14, 6:14 - 0:0)
194
Brzobohatý, Reich - Bernard, Paulík

Velkomeziříčští zvládli i druhé čtvrtfinálové utkání s břeclavskými lvy a po vítězství 4:1 postupují do semifinále play-off! Stejně úspěšní byli i ostatní vítězové prvních čtvrtfinálových zápasů, po dnešku tak známe kompletní složení semifinále. V příštím týdnu nás čekají semifinálové bitvy s hodonínskými drtiči! Odveta loňského finále začne ve středu 4.3. v 18:00 na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.

V pátek zajížděli hokejisté k odvetnému utkání do Břeclavi. Vstup do utkání vyšel o poznání lépe našim hráčům. Na začátku 3. minuty poslal Tomáš Střecha přesný pas na Patrika Matova, který si nabruslil do útočného pásma a střelou do pravého horního růžku Královy branky poslal naše družstvo do vedení – 0:1. Během dalších minut měli hráči HHK více ze hry, několikrát se dostali do vyložených šancí, přesto se průběžný stav neměnil. Domácí se dostali v první části dvakrát do nebezpečných brejků. Nejprve se ve 13. minutě dostal do úniku Michal Gabřiška. Jeho zakončení skončilo nad brankou. V závěru třetiny Zdeněk Slavíček zneškodnil obrovskou šanci Radka Zháňala.

Druhá část začala opět naším náporem, přesto se domácím podařilo vyrovnat. Patrik Rutkovský poslal ve 25. minutě pas na najetého Radima Lenkoviče, který se v samostatném nájezdu nemýlil – 1:1. Hra nervů pokračovala dál. V polovině utkání měli naši hráči 40 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nedokázali využít. Nerozhodný stav se přesunul do třetího dějství.

Rozuzlení v této čtvrtfinálové sérii přišlo ve 48. minutě. Patrik Matov poslal kotouč na Filipa Střechu, který se u mantinelu zbavil bránícího hráče Lvů. Vybruslil s kotoučem až za Královu branku a poslal kotouč před branku na hůl Lukáše Patáka, který neváhal a poslal černou gumu k levé tyčce – 1:2. Tuto situaci nevydržel domácí obránce Papp, který protestoval proti obdržené brance tak vehementně, že obdržel osobní trest. Domácí po této brance hodně přitvrdili. O tom se mohli přesvědčit, jak Martin Pejchal, tak Milan Strnad. Ten byl nevybíravě faulován kolenem, naštěstí bez zranění. V 55. minutě mohl rozhodnout Tomáš Střecha, který v úniku poslal kotouč do horní části branky. Ten se štěstím vyrazil domácí brankář. V 58. minutě si vzala domácí lavička oddechový čas. Všechny domácí plány vzaly za své po 12 vteřinách, kdy Zháňal fauloval Lukáše Patáka v brankovišti. Domácí forvard to nevydržel a vulgárně napadl čárového rozhodčího. V přesilové hře se prosadila první útočná formace HHK. Milan Strnad si za soupeřovou brankou vyměnil kotouč s Davidem Křenkem. Následná přihrávka našla Tomáše Střechu, který střelou pod vyrážečku překonal Filipa Krále – 1:3. V závěru hráli domácí bez brankáře. Do brejku se dostal Tomáš Střecha, který poslal křižnou přihrávku na Davida Křenka, který poklidil kotouč do opuštěné břeclavské klece.