5. Ve středu začíná semifinále proti Hodonínu
Ve středu začíná semifinále proti Hodonínu
3.3.2020 A-tým

Autor: Jiří Mráz

Ve středu 4.3. odstartují semifinálové série Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína. Vstupenky do závěrečných bojů o mistrovský titul, finanční prémie a postup do kvalifikace o II. ligu si vedle Velkého Meziříčí vybojovaly Boskovice, Uherský Ostroh a Hodonín.

V SEMIFINÁLE PROTI HODONÍNSKÝM DRTIČŮM

A právě s Hodonínem, který jako jediný tým z druhé čtveřice po základní části postoupil do semifinále, budou velkomeziříčští bojovat o postup do finále. Ve čtvrtfinále si hodonínští drtiči vyšlápli na Uničov, který v obou zápasech porazili 5:4 po prodloužení. Vyrovnaná série však byla velmi blízko třetímu, rozhodujícímu utkání. Druhý zápas hraný před více než pěti stovkami diváků v Hodoníně dokázali domáci vyrovnat až 10 vteřin před koncem třetí třetiny, obrat poté dokonali v prodloužení.

Oba vzájemné zápasy letošní sezóny zvládli vítězně velkomeziříčští, když nejdříve ve třetím kole soutěže přivezli výhru 3:0 z Hodonína. V šestnáctém kolem potom viděli velkomeziříčští diváci divokou přestřelku s výsledkem 7:5, když jsme museli třikrát dotahovat jednobrankovou ztrátu a vítězný gól vstřelil Lukáš Sobotka až v 58. minutě.

Koncem března loňského roku ukončil Hodonín naše tažení za titulem, když otočil finálovou sérii ze stavu 2:1 pro VelMez. V rozhodujícím pátém finálovém utkání ve Velkém Meziříčí domácí svého soupeře vysoko přestříleli, přesto ale dokázali pouze zkorigovat stav na 4:5. Mistrovský titul zamířil na Jižní Moravu.

SESTAVA HODONÍNA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU

Zollpriester (Luner) - Směřička, Lidák, Polesný, Prčík ml., Rýpar, Veselský, Filásek, Výmola - Dufek, Peš (C), Tomi - Kuba (A), Sajdl (A), Venclík - Crlík, Račický, Sedlák - Chalupa, Jajcay, Koubek

Zatímco zejména na začátku sezóny měli hodonínští často problémy se sestavou a několik zápasů odehráli na dvanáct hráčů, na play-off jsou připraveni v plné síle čtyř kompletních formací.

Hokej Uherský Ostroh : SKMB Boskovice - 18:00

Případná 3. semifinálová utkání - neděle 8.3.
HHK Velké Meziříčí : SHKM Hodonín - 17:30
SKMB Boskovice : Hokej Uherský Ostroh - 17:00

PARKOVÁNÍ U ZIMNÍHO STADIONU

Vzhledem k předpokládanému zvýšenému diváckému zájmu o semifinálové utkání připomínáme možnosti parkování v okolí velkomeziříčského zimního stadionu.

Zákaz podélného parkování v ulici Vrchovecká od zimního stadionu směrem na Mostiště.
Doporučujeme využít parkování v ulici Poříčí (u Domu zdraví), parkoviště v ulici Třebíčská (u řeky Balinky), případně parkoviště na Náměstí (od 17:00 zdarma).

VSTUP PRO FANOUŠKY HODONÍNA

Pro hodonínské fanoušky bude stejně jako při loňském play-off otevřen vstup přímo do sektoru pro hosty (vstup od Zahradnictví Flouma). Vstupenky na utkání je třeba zakoupit na hlavní pokladně.

PŘIJĎTE PODPOŘIT VELKOMEZIŘÍČSKÉ HOKEJISTY V ZÁPASECH O POSTUP DO FINÁLE KRAJSKÉ LIGY!