5. Velkomeziříčští ve středu vstoupí do II. ligy
Velkomeziříčští ve středu vstoupí do II. ligy
6.10.2020 A-tým

Návrat na druholigová kluziště je konečně tady! Velké Meziříčí ve středu 7.10. v 18:00 nastoupí proti Hodonínu.

Hodonínští drtiči vstoupili do sezóny prohrou ve Znojmě, od té doby vítězí.

Na nejtěžšího možného soupeře narazil Hodonín v prvním utkání sezóny. V utkání se znojemskými orly hodonínští dlouho drželi naději na bodový zisk. Dvěma slepenými brankami domácí odskočili na 4:1 až v polovině závěrečné části. Následující tři utkání hrál Hodonín na domácím stadionu a dokázal z nich vybojovat plný počet bodů.

Po vítězství 6:3 nad Opavou porazil Hodonín 5:3 Žďár nad Sázavou. V posledním zápase potom drtiči zvítězili 2:1 nad Novým Jičínem, když vstřelili rozhodující branku v poslední minutě 3. třetiny.

Velkomeziříčské hokejisty tak čeká rozjetý soupeř, se kterým však v přípravě sehráli dva vyrovnané zápasy (4:2, 3:4).

Velkomeziříčský vstup do II. ligy byl na programu v sobotu 19.9. 2020 před natěšenými domácími fanoušky. Nákaza koronavirem a následná izolace však týmu odložila úvodních pět kol soutěže. S téměř třítýdenním zpožděním a až v 6. kole základní části vstoupí velkomeziříčští hokejisté do nové druholigové sezóny.

Mezitím byl v České Republice vyhlášen nouzový stav a od pondělí 5.10. 2020 mohou být sportovní utkání hrána pouze bez přítomnosti diváků. Opatření platí prozatím po dobu dvou týdnů. Pro HHK Velké Meziříčí to znamená, že bez diváků odehraje minimálně dvě domácí utkání - 7.10. 2020 SHK Hodonín a 14.10. 2020 SKLH Žďár nad Sázavou.

První mistrovské utkání mohou fanoušci HHK sledovat ve Sport baru na zimním stadionu, kde bude vysílán živý přenos na TV a na plátno. Rezervaci míst je třeba provést na tel. 777 674 883.