5:2
( 1:0, 2:1, 2:1 )
SKLH Žďár nad Sázavou
Juda J. (Slavíček) - Vlašín P., Ambrož, Báňa, Hort, Trnka, Burian M., Slabý, Kochánek - Střecha T., Malec, Horký, Burian V., Paták, Krutiš, Juráň, Vlašín M., Maštera, Strnad, Křenek, Rozmarín
Čáp (od 26. minuty Sláma) - Zedek, Pleva, Bazala, Vašíček, Valík, Půža - Štěpánek, Kadleček, Adam, Kovářů, Štola, Čermák, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš, Heinrich
19:04 Horký (Krutiš, Juráň), 22:04 Křenek (Vlašín M., Vlašín P.), 25:47 Křenek (Strnad), 40:43 Střecha T. (Paták, Malec), 49:19 Paták (Střecha T., Malec)
37:27 Štěpánek, 54:44 Jícha (Gregar)
Juda J. - 94.29% - 33 zákroků - 60 min.
Čáp - 84.21% - 16 zákroků - 26 min; Sláma - 92.00% - 23 zákroků - 34 min.
4:4
0:1
44:35
(14:13, 15:13, 15:9 - 0:0)
0
Reich - Horký, Roupec

V sobotu bylo na velkomeziříčském zimním stadionu odehráno dohrávané utkání druhého kola. Přestože měli oba soupeři v rámci sedmého kola hrát s jinými soupeři, karanténa v týmech Valašského Meziříčí a Nového Jičína to nedovolila. Řídící svaz doporučil oběma soupeřům sehrát dohrávku druhého kola. Na zařízení utkání měli velkomeziříčští pouze jeden den. Vše se však podařilo zajistit a tak se mohlo odehrát první okresní derby druholigové sezony.

Utkání začalo s pětiminutovým zpožděním, protože při rozbruslení prasklo za brankou soupeře tvrzené sklo. Do první velké šance se dostali žďárští, když ve druhé minutě nastřelili levou tyčku, kotouč se po brankové čáře odrazil do druhé tyčky a zpět do hřiště. Z protiútoku se do obrovské šance dostal Tomáš Kochánek, který nastřelil pravou tyčku Čápovy branky. V 7. minutě se do přečíslení dostal Milan Strnad s Davidem Křenkem. Velká šance však gólem neskončila. Ve 12. minutě mohl skórovat Aleš Heinrich, jeho svižnou střelu z levé strany zlikvidoval Jarda Juda. O minutu později zavezl Vojta Maštera kotouč až za Čápovu branku, zbavil se bránícího hráče a puk poslal do předbrankového prostoru na najetého Petra Rozmarína. Ten pohotovou střelou brankáře nepřekonal. V 17. minutě se dostal do přečíslení Lukáš Paták s Tomášem Střechou. Druhému jmenovanému se kotouč svezl z hokejky a jen těsně minul soupeřovu branku. Ve 20. minutě předvedla první útočná formace dokonalou souhru v útočném pásmu. Na jejím konci vstřelil první gól zápasu David Horký 1:0.

Vstup do druhé třetiny vyšel domácímu týmu parádně. Na začátku 23. minuty předvedla souhru třetí formace. Petr Vlašín poslal kotouč na Michala Vlašína, který poslal puk na Davida Křenka. Ten z pravého kruhu nedal Čápovi šanci – 2:0. Ve 25. minutě poslal touš na Čápovu branku Viktor Burian. Jeho střelu žďárský brankář zneškodnil lapačkou. Ve 26. minutě ukázal svou stabilitu Milan Strnad, jenž byl atakován soupeřem, přesto s kotoučem nabruslil až za soupeřovu branku a poslal jej do mezikruží, kde si sjížděl David Křenek, který střelou pod horní víko zvýšil na 3:0. Po této brance si vzal hostující trenér Nečas oddechový čas. Následovala změna v brance soupeře, když Jana Čápa nahradil Jiří Sláma. Tato změna soupeři pomohla. Sláma uzamkl branku a přes šance našich hráčů za sebe do konce druhé části kotouč nepustil. Ve 32. minutě se do brejku dostal útočník Plamenů. Střelu zápěstím vytěsnil Jarda Juda hřbetem lapačky mimo branku. Hostující tým se dočkal v polovině 38. minuty, kdy bleskově využil přesilovou hru. Střela forwarda Plamenů Štěpánka vymetla horní růžek velkomeziříčské branky – 3:1.

Úvod třetího dějství opět patřil modrobílým barvám. Po 20 vteřinách zaměstnal Slámu střelou zápěstím David Horký. Z dalšího útoku již střídající brankář Plamenů lovil kotouč ze sítě. Po přihrávkách Lukáše Patáka a Ondry Malce se ke kotouči dostal Tomáš Střecha, který si vybruslil před branku soupeře a do odkryté klece vstřelil důležitý gól – 4:1. Ve 42. minutě se dostal do brejku David Křenek s Milanem Strnadem. Ten zvolil tvrdou střelu zápěstím, kterou Sláma zlikvidoval. Ve 49. minutě střílel z ostrého úhlu Martin Gregar. Projektil z jeho hole ukryl Jarda Juda v lapačce. V 50. minutě opět předvedla dobrou souhru druhá formace, kterou zakončil dalším gólem Lukáš Paták5:1. V 55. minutě se dostal k dorážce Lukáš Jícha, který dal výsledku konečnou podobu – 5:2. V samém závěru třetí části se ještě hosté dostali do několika šancí. Tutovku z hole Martina Plevy ukryl ve výstroji velkomeziříčský brankář.

Ve druhém mistrovském utkání si domácí hokejisté připsali první body do druholigové tabulky. Nyní čeká všechny týmy vynucená přestávka. Všichni pevně věříme, že se co nejdříve vrátíme na stadiony k tréninkům a mistrovským zápasům.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Utkání bylo zpočátku herně vyrovnané a bylo jasné, že kdo dá první branku, bude na koni. To se povedlo nám a po první třetině jsme o gól vedli. Rázem jsme byli o fous aktivnější a odskočili jsme soupeři až o tři góly. Ovšem po prohraném buly to hráč soupeře přesně trefil a žďárští byli ve hře. Veledůležitý byl 4. gól, který nás uklidnil. Výborně nám zachytal Jarda Juda, který předčil hostující gólmany a myslím, že to bylo pro dnešek rozhodující. Jsem rád, že jsme před vynucenou pauzou získali první body do tabulky a musím klukům poděkovat za zodpovědný výkon.