Hokej VM

II. LIGA - sk. VÝCHOD:
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HK Nový Jičín
 • HC Orli Znojmo
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • SHK Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Velkomeziříčští hokejisté získali ocenění v anketě o nejlepšího sportovce za rok 2019
Velkomeziříčští hokejisté získali ocenění v anketě o nejlepšího sportovce za rok 2019
21.3.2021 A-tým

Velkomeziříčští hokejisté získali ocenění v anketě o nejlepšího sportovce za rok 2019

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

Tradiční vyhlášení nejlepších velkomeziříčských sportovců za rok 2019 se kvůli omezením muselo hned dvakrát odložit. A tak přišlo na řadu netradiční vyhlášení, které bylo předtočené. Sportovci a široká veřejnost sledovali vyhlášení přes sociální sítě a youtube kanál. Moderování se ujal, jako již tradičně, velkomeziříčský rodák Jirka Doležal.

Vyhlášení jednotlivých kategorií se ujali starosta Alexandros Kaminaras a místostarosta František Smažil. Dále se vyhlášení účastnil automobilový závodník Tomáš Ouředníček a bývalý vynikající hokejista, současný jednatel HC Dukly Jihlavy, Bedřich Ščerban.

V kategorii jednotlivců do 12 let (bez pořadí) byl mezi oceněnými Adam Bednář, který svým nadáním a pracovitostí patřil mezi lídry ve 4. třídě. Rovněž nastupoval o jednu kategorii výš a to v 5. třídě. Jeho hráčský talent rozvíjeli trenéři Lukáš Paták a Petr Pelikán.

V kategorii jednotlivců do 15 let (bez pořadí) byl oceněn Petr Jašek, který byl kapitánem v týmu starších žáků. Svým nasazením a bojovností byl příkladem spoluhráčům. Petr se rovněž účastnil krajských výběrů talentované mládeže. Trenérsky se na jeho rozvoji podílel Libor Mašek.

V kategorii jednotlivců do 19 let se na celkovém třetím místě umístil Michal Báňa, který v roli kapitána dovedl tým juniorů HHK k celkovému čtvrtému místu v regionální lize juniorů. Michal již ve svém věku okusil zápasy za „A" mužstvo mužů. Trenérem oceněného kapitána byl Štěpán Oberreiter.

V hlavní kategorii dospělých, nad 19 let odsadil celkové druhé místo Tomáš Střecha, který získal první místo v produktivitě celé Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. Příkladný bojovník svými výkony strhával celý tým k výborným výsledkům. Trenéři Karel Vejmelka a Miroslav Horký.

V kategorii družstev do 12 let (bez pořadí) měli hokejisté také své zastoupení. A to družstvo 5. třídy (ročník 2009), které se účastnilo Krajské ligy přípravek. V soutěži bez zveřejňování výsledků patřili velkomeziříčští k nejlepším týmům v kraji Vysočina. Trenérsky vedl družstvo Roman Valík.

V kategorii družstev do 15 let (bez pořadí) získali ocenění Starší žáci (ročník 2005-2006), kteří v sezoně 2018/2019 obsadili celkové 3. místo v Krajské lize Vysočiny. Trenérem starších žáků byl Libor Mašek.

Nejlepšího výsledku v anketě dosáhli v kategorii družstev do 19 let Junioři HHK, kteří získali dělené první místo. Tým juniorů obsadil v sezoně 2018-2019 celkové 4. místo v regionální lize juniorů Vysočiny a Jižních Čech. Úspěšné juniory trenérsky vedl Štěpán Oberreiter.

V hlavní kategorii, družstev nad 19 let, měli hokejisté zastoupení v „A" týmu mužů, který obsadil stříbrnou pozici. Muži ovládli základní část Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. V play-off postoupili až do finále, kde se střetli s týmem SHKM Hodonín. O konečném druhém místě rozhodlo až páté utkání, ve kterém hodonínští oslavili titul a muži HHK se stali vícemistry KL. Trenérsky vedli tým Karel Vejmelka a Miroslav Horký.

Za dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost byl oceněn trenér Ivo Dostál.

Všem oceněným jednotlivcům, družstvům a trenérovi blahopřejeme.

 

 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.HC Orli Znojmo527:1015
2.SHK Hodonín621:1812
3.HC ISMM Kopřivnice620:1610
4.SKLH Žďár nad Sázavou520:179
5.HHK Velké Meziříčí28:83
6.HC Slezan Opava515:203
7.HK Nový Jičín510:193
8.HC Bobři Valašské Meziříčí411:242
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru