Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Orli Znojmo
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
info:

Středa 5.10. v 18:00 | HHK Velké Meziříčí - HC Orli Znojmo

 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Ďáblové odváží z VelMezu všechny body
Ďáblové odváží z VelMezu všechny body
2.10.2021 A-tým

Ďáblové odváží z VelMezu všechny body

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

10. 02. 2021
HHK Velké Meziříčí
2:4
( 1:1, 1:2, 0:1 )
HK Nový Jičín
Sestavy
HHK Velké Meziříčí
Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Slabý, Burian V., Kochánek, Báňa, Svoboda – Malec, Juráň, Horký – Paták, Křenek, Střecha T. – Strnad, Vlašín M., Barák – Rozmarín
HK Nový Jičín
Galuška (Šimonů) – Hladiš, Kleiner, Tomeček, Váňa , Kožený , Hruška – Gebauer, Lehečka, Maliník, Pecha, Kafka, Poruba, Sluštík, Konečný, Potočný, Flok, Štefka, Kořenek
Branky a nahrávky
HHK Velké Meziříčí
01:32 Malec (Slabý, Juráň), 20:39 Malec (Horký, Slabý)
HK Nový Jičín
00:30 Flok (Sluštík), 22:23 Kořenek (Lehečka), 35:41 Gebauer (Flok), 59:08 Maliník (Gebauer)
Procentuální úspěšnost brankářů
HHK Velké Meziříčí
Juda J. - 91,43% - 32 zákroků - 58 min.
HK Nový Jičín
Galuška - 92,86% - 26 zákroků - 60 min.
Statistiky
Vyloučení
3:5
Využití
2:0
v oslabení 0:0
Střely na branku
28:35
(4:15, 16:10, 8:10 - 0:0)
Diváci
192
Rozhodčí
Čuňočka - Zapletal, Viskot

Utkání pátého kola II. ligy se velkomeziříčským hokejistům nevydařilo. Při absenci kapitána Pavla Ambrože a několika dalších hráčů tým na domácím ledě podlehl Novému Jičínu 2:4.

Vstup do utkání se více povedl hostujícímu týmu. Po úvodním buly se na steč vydali naši hráči. Na útočné modré se kotouče zmocnil Sluštík, který posunul touš na Adama Floka. Ten si najel do útočného pásma a bekhendovou střelou na vzdálenější tyč poslal hosty do vedení – 0:1. Na začátku 2. minuty měl domácí tým výhodu přesilové hry, kterou dokázal bleskově využít. Petr Slabý poslal puk na Marcela Juráně. Ten poslal křižnou přihrávku na Ondru Malce, který střelou bez přípravy poslal kotouč pod horní tyčku – 1:1. V 5. minutě se k vyhozenému puku dostal Tomáš Střecha, který střílel z ostrého úhlu. Galuška střelu ukryl v lapačce. V téže minutě se do šance dostal novojičínský obránce Tomeček. Jeho tvrdou střelu z levého kruhu ukryl Jarda Juda v lapačce. V 8. minutě měli hosté početní výhodu, během které několikrát zahrozili, ke změně stavu nedošlo. Naše trestná lavice po návratu prvního hráče na led nestačila ani vychladnou a už měli hosté další početní výhodu. Ani tato herní situace ke gólu nevedla. V 12. minutě pálil od modré novojičínský bek Hruška, kotouč prošel našemu brankáři pod betony a jen díky pohotovému zákroku jednoho z našich hráčů kotouč opustil brankoviště. V 17. minutě měli hosté několik velmi slibných šancí. První střelu Jarda Juda vyrazil ramenem, následnou dorážku si pohlídal a puk u pravé tyčky ukryl pod betonem. V závěru první části měli naši hráči devadesát vteřin trvající dvojnásobnou přesilovou hru, kterou po 15 vteřinách rozdělila siréna ukončující první třetinu.

Ze druhé třetiny uběhlo 39 vteřin a domácí tým šel do vedení. Po několika přihrávkách za brankou soupeře přišla křižná přihrávka z hole Davida Horkého na Ondřeje Malce, který poslal kotouč pod horní tyč Galuškovy svatyně – 2:1. Ve 23. minutě hostující tým srovnal stav na 2:2. V přečíslení dva na jednoho střílí gól Matěj Kořenek. Ve 25. minutě si vypracoval solidní šanci David Křenek. Kotouč z jeho hole o kousek minul horní růžek Galuškovy branky. Ve 28. minutě se prezentoval tvrdou střelou Ondra Malec. Brankář Ďáblů kotouč vyrazil do ochranného skla za brankou. Ve 33. minutě došlo k potyčce za soupeřovou brankou. O minutu později si najel z pravé strany do útočného pásma David Horký. Střelu z kruhu zastavila spojnice brankové konstrukce soupeřovy branky. Ve 36. minutě se ofenzivní činností prezentovala druhá formace HHK. Sevřela soupeře v jejich pásmu, gól z této převahy však nepadl. Z protiútoku se ale dostal do samostatného nájezdu Robin Gebauer, který bekhendovou žabičkou poslal kotouč nad beton velkomeziříčského brankáře 2:3.

Ve třetí části se naši hráči snažili o vyrovnání. Veškeré šance dokázal zneškodnit novojičínský brankář. V samém závěru třetiny si trenéři HHK vzali oddechový čas a pokusili se prosadit v šesti hráčích v poli, při hře bez brankáře. Tato herní situace k vyrovnání nevedla. Naopak definitivní podobu výsledku dal necelou minutu před koncem Roman Maliník, který poslal kotouč do prázdné velkomeziříčské brány 2:4.

Domácí tým si připsal druhou porážku v řadě a musí zmobilizovat všechny síly na následující zápasy. Ve středu se představí na ledě hodonínských Drtičů, kteří získali na ledě Slezanu Opava první body. V sobotu zakončíme první kolo soutěže domácím utkáním právě s týmem Opavy.

 

 

 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.HC Orli Znojmo318:49
2.HC ISMM Kopřivnice321:89
3.AZ Havířov36:56
4.Hokej Vyškov213:26
5.SKLH Žďár nad Sázavou39:116
6.HC Bobři Valašské Meziříčí25:53
7.HC Slezan Opava38:143
8.BK Havlíčkův Brod310:163
9.SHKM Baník Hodonín25:90
10.HK Nový Jičín34:120
11.HHK Velké Meziříčí32:150
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru