10:42 Horký, 17:41 Juráň, 39:46 Střecha F. (Strnad, Slabý)
(13:11, 14:10, 20:1 - 0:0)
493
Blaha - Maloušek, Hübl

Hokejisté Velkého Meziříčí vezou cenné tři body z hodonínského ledu!

Na Zimním stadionu Václava Nedomanského si velkomeziříčští v průběhu utkání vypracovali tříbrankové vedení. V úvodní části skóroval David Horký a Marcel Juráň. V závěru druhé třetiny potom zvýšil na 0:3 Filip Střecha.

Do závěrečné části domácí Drtiči vlétli a Velké Meziříčí jasně přestříleli. Hned v úvodu třetiny snížil na 1:3 Janás. V polovině poslední části dal kontaktní branku na 2:3 útočník Růžička. Velkomeziříčští dokázali v závěrečné třetině ubránit dvě oslabení a ustáli i závěrečnou power-play domácích. Úplný závěr zápasu pětistovce diváků zpestřila bitka dvoumetrových obránců Fišera vs. Ambrož.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

V úvodu zápasu nás domácí dostali pod tlak, měli i šance, ale podržel nás gólman. Pak jsme zvládli buly v útočném pásmu, po kterém jsme dali úvodní branku, která nám pomohla. Hra se vyrovnala. Přibrzdilo nás dlouhé oslabení, v jehož závěru jsme paradoxně ujeli a vedení navýšili. Druhá třetina byla z naší strany asi nejlepší, pozorně jsme bránili a dopředu jsme byli nebezpeční. Výborně chytali brankáři. V samotném závěru druhé třetiny se po rychlém protiútoku z brankoviště prosadil Filip Střecha a vedli jsme o 3 branky. Ve třetí části jsme čekali velký tlak domácích, který také přišel. Navíc jsme hned v úvodu inkasovali na 1:3, což domácí ještě nakoplo. Pod tlak jsme se doslali i sami tím, že jsme udělali pár zbytečných faulů ve středním pásmu. Z tlaku domácí vytěžili kontaktní branku a jejich tlak vrcholil. Musím ale pochválit všechny kluky, protože do závěru dali vše, hráli nesmírně obětavě, v podstatě jsme pouze vyndávali puky z obranného pásma, výborně nás držel v brance Jarda Juda. Vítězství jsme doslova vyválčili s vypětím všech sil. Vydřeli jsme velmi cenné 3 body, protože z Hodonína se moc často nevozí, proto si to užijeme.

Příští utkání hrajeme v sobotu 9.10. od 17:30 na domácím ledě. Naším soupeřem bude HC Slezan Opava. Přijďte nás podpořit!