5. Obrat ve druhé třetině na body nestačil

( 1:2, 3:1, 0:2 )
HC Slezan Opava
Juda J. (Krejčí) - Vranka, Burian V., Báňa, Ambrož, Slabý, Kochánek - Barák, Juráň, Střecha T., Horký, Křenek, Strnad, Maštera, Malec, Juda M., Střecha F.
Piták (Baldik) - Zapletal, Kunc, Thiel, Šindelář, Ficek, Věntus, Zouhar - Wolf, Buršík, Krupa, Římský, Beránek, Kadula, Horný, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Štindl, Malina
19:19 Horký (Slabý), 25:54 Křenek (Kochánek, Strnad), 35:43 Křenek (Strnad, Burian V.), 36:25 Střecha F. (Maštera, Báňa)
15:49 Krupa (Štindl), 16:56 Krupa (Wolf), 25:35 Malina (Štindl, Wolf), 44:11 Wolf (Malina), 46:38 Štindl (Kadula, Peterka)
Šperl - Berger, Štěrba

Velkomeziříčští hokejisté na domácím ledě podlehli Slezanu Opava. Přestože ve druhé třetině otočili ze stavu 1:3 na 4:3, další velké šance zahodili a soupeř ve třetí části trestal.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Věděli jsme, že nás čeká mladý dobře bruslící a výborně bránící tým. To se také potvrdilo. První třetina byla herně vyrovnaná, ale my jsme vyložené nabídnuté šance promrhali a soupeř dal první branku z dorážky a druhý velmi šťastný gól. Ve druhé třetině jsme hráli podle mých představ, byli jsme často na puku, diktovali tempo hry a navíc jsme využili vypracované šance, utkání otočili a vedli jsme 4:3. Třetí třetina mě mrzí. Hosté byli v této části aktivnější, vytěžili dva rychlé góly, narostla jim křídla a utkání otočili na svoji stranu. Od nás jsem pak čekal větší tlak do branky a větší důraz v jejich předbrankovém prostoru. V závěru jsme bohužel šli dvakrát do oslabení, čímž jsme se připravili o možnost tlaku a vyrovnání. Myslím si, že dnes rozhodla naše koncovka, která měla být efektivnější. A hlavně jsme dostali některé laciné branky, což se ve vyrovnaném utkání nesmí stávat.