4:3
( 3:2, 1:1, 0:0 )
HC Kometa Brno "B"
Krejčí (Štourač) - Ambrož, Vlašín P., Báňa, Burian V., Slabý, Kochánek - Barák, Rozmarín, Střechat T., Juráň, Paták, Vlašín M., Maštera, Malec, Křenek, Střecha F.
Slavíček (od 30. minuty Šembera) - Kališ, Trnka, Malec, Kučera, Studený, Jeřábek, Kováčik - Vašíček, Havlát, Škvrně, Pigl, Kadlic, Halász, Brabenec, Moskal, Gajarský, Krejčiřík
04:20 Paták (Malec), 09:20 Barák (Střecha T., Křenek), 16:07 Paták (Juráň, Vlašín P.), 29:07 Křenek
10:34 Havlát (Gajarský, Brabenec), 18:56 Škvrně (Gajarský), 39:20 Havlát (Gajarský)
Krejčí - 91,18% - 31 zákroků - 60 min.
Slavíček - 77,78% - 14 zákroků - 30 min., Šembera - 100,00% - 17 zákroků - 29 min.
5:5
1:0
35:34
(13:11, 18:10, 4:13 - 0:0)
395
Held - Henrich, Roupec

Velkomeziříčští hokejisté utnuli sérii nepodařených zápasů na domácím ledě a v souboji se silnou Kometou Brno vybojovali tři body do druholigové tabulky!

Dvěma góly nasměroval domácí tým za vítězstvím Lukáš Paták, po brance přidali Martin Barák a David Křenek. Spolehlivý výkon předvedl domácí gólman Filip Krejčí a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem Velkého Meziříčí.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

Věděli jsme, že Kometa oproti minulému utkání přijela posílena o další hráče a že nás nečeká nic lehkého. V úvodní třetině se hrálo na můj vkus hodně otevřeně, oba týmy měly řadu šancí a padlo hodně branek. Naštěstí jsme soupeře přestříleli a o branku vedli. Druhou část jsme odehráli asi nejlépe, vytvořili jsme si řadu šancí, soupeře jsme dostali pod tlak, ale proměnili jsme pouze jednu a šli do vedení o dvě branky. Škoda jen, že jsme vedení do konce třetiny neudrželi a dostali 30 vteřin před koncem kontaktní branku, ta chyba mě mrzela. Poslední část jsme se chtěli soustředit na pečlivou neprostupnou obranu a podnikat rychlé protiútoky. Pod tlak nás navíc dostaly zbytečné fauly a hlavně vyloučení na 5 minut. Pro nás bylo dobře, že hosté také faulovali a síly se srovnaly. Závěr byl dramatický, hrálo se o vítězství do poslední vteřiny a o gól jsme nakonec byli šťastnější, bereme všechny body. Lví podíl na vítězství měl Filip Krejčí, který chytal fakt výborně, v rozhodujících chvílích nás podržel a vyčapal soupeře. Kluky musím pochválit za nasazení, bojovnost, za ubráněná oslabení. Méně pak za zbytečné fauly ve středním a útočném pásmu. Ale celkově jsme určitě spokojeni s výsledkem.