5. Závěrečná třetina zmařila naděje na bodový zisk
Závěrečná třetina zmařila naděje na bodový zisk

5:1
( 0:0, 0:1, 5:0 )
Slovák (Netolička) – Ďurkáč, Báchor (C), Vosátko, J. Jenáček, Kamas, Martiník (A), Mošnička – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Vavřík, Urbanec – Stodůlka, Weintritt, Kozubík.
Juda J. (Šťourač) – Svoboda, Vlašín P. (A), Báňa, Ambrož (C), Slabý, Kochánek – Barák, Rozmarín, Vlašín M., Střecha T., Juráň, Burian V., Maštěra, Malec, Křenek (A), Střecha F.
41:42 Vávra (Ďurkáč), 42:20 Finsterle (Vosátko, Křivohlávek), 47:46 Urbanec (Vávra), 48:47 Křivohlávek (Finsterle, Andris), 52:37 Weintritt (Vosátko)
Goňa - Vengřín, Hladík

Hokejisté Velkého Meziříčí, navzdory několika absencím, drželi v meziříčském derby na Valašsku naději na senzaci až do začátku třetí třetiny. Závěrečnou třetinu ale nezvládli a domů se vracejí bez bodů.

Velkomeziříčští dokázali favoritovi soutěže dvě třetiny vzdorovat. Během úvodních čtyřiceti minut ubránili čtyři oslabení a když ve 37. minutě Ondra Malec přesilovkovou trefou poslal hosty do vedení, bylo zaděláno na překvapení kola.

Těsně před druhou sirénou ale rozhodčí vyloučil dva velkomeziříčské hráče najednou a nabídnutou přesilovku pěti proti třem dokázali Bobři v jejím samotném závěru využít. Vstřelená branka domácí nakopla a hned vzápětí otočili na 2:1. Když po pěti minutách domácí dalšími slepenými brankami odskočili na 4:1, bylo o vítězi rozhodnuto. Finální podobu dali Valaši výsledku v 53. minutě trefou Weintritta.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:

První třetina byla herně vyrovnaná, možná jsme byli my více pod tlakem domácích, to bylo ale hlavně v našich třech oslabení, z toho 2 fauly byly zbytečně. Dobře jsme sehráli oslabení. I ve druhé části se čekalo, kdo dá první branku. Nám se naskytla možnost při přesilovce 5 na 3, kterou jsme v závěru zužitkovali a dostali se do vedení. Perfektně nám lapal Jarda Juda a držel nás ve hře o body. Ve třetí třetině se už zdálo, že ubráníme oslabení ve 3 proti 5, ale nakonec jsme inkasovali. Brzy na to jsme z dorážky dostali 2. gól. Domácím poté narostla křídla, plně převzali iniciativu a začalo jim to tam i padat, až vedli o 4 branky. Poté se již utkání pouze dohrávalo.

Další utkání nás čeká ve středu 27.10. od 18:00, kdy na domácím ledě v okresním derby vyzveme SKLH Žďár nad Sázavou.