5. Vyrovnaný souboj v Brně rozhodlo až prodloužení
Vyrovnaný souboj v Brně rozhodlo až prodloužení

3:2 pp
( 1:1, 1:1, 0:0 - 1:0 )
Slavíček (Šembera) – Buchal, Malec T. (C), Švejda (A), Studený, Jeřábek, Trnka – Pigl, Škvrně, Kadlic – Vašíček, Halász, Havlát – Moskal (A), Mokrohajský, Krejčí P. – Krejčiřík
Krejčí F. (Juda J.) – Vlašín P. (A), Báňa, Ambrož (C), Slabý, Burian V., Topol, Kochánek – Strnad, Rozmarín, Střecha T. – Maštera, Barák, Křenek (A) – Střecha F., Malec O., Paták – Juráň, Burian M.
03:16 Krejčí (Škvrně), 24:45 Trnka (Pigl, Vašíček), 62:15 Vašíček (Halász, Krejčiřík)
14:14 Malec (Juráň), 25:30 Střecha T. (Křenek)
3:3
0:0
31:32
(10:12, 8:12, 11:8 - 2:0)
111
Grygera - Jiruška, Viskot

Utkání 16. kola s brněnskou Kometou přineslo vyrovnaný hokej a především zlepšený výkon velkomeziříčského týmu. Po dvou vysokých porážkách si připisujeme bod.

V průběhu první a druhé třetiny jsme dvakrát srovnali vedení Komety. O branky se postarali Ondřej Malec a Tomáš Střecha. Mrzet nás může několik nevyužitých samostatných úniků, ze kterých jsme nedokázali překonat Zdeňka Slavíčka v brance domácích. Zápas tak dospěl do prodloužení, které v 63. minutě rozhodl domácí Vašíček.

Hlavní trenér Karel Vejmelka:

Věděli jsme, že Kometa má poslední domácí utkání skvělé a nabírá formu a tudíž nás nečeká nic lehkého. Utkání bylo, dá se říci vyrovnané, ve všech faktorech. Nám se nepodařilo jít celé utkání do vedení, už v první třetině jsme museli dorovnávat, stejně tak i ve druhé šli domácí do vedení a my dotahovali na 2:2. Rozhodnout jsme mohli v poslední části, kdy jsme jeli dvakrát sami na branku, ale nedali jsme. Na druhou stranu domácí měli také dvě tutovky. Výtečně chytali gólmani na obou stranách. V prodloužení byly šance opět na obou stranách a domácí jednu z nabídnutých šancí proměnili. Získali jsme dnes bod, který bereme. Ale hlavně mě těší výrazně lepší herní projev směrem dozadu, lépe jsme si plnili defenzivní povinnosti.

V sobotu 20.11. se velkomeziříčští hokejisté po dlouhé době vrátí na domácí stadion. V utkání 17. kola II. ligy vyzvou favorita skupiny Východ - Valašské Meziříčí.