Hokej VM

II. LIGA - sk. VÝCHOD:
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Kometa Brno
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • SHK Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
info:

Středa 26.1. v 18:00 | SHK Hodonín - HHK Velké Meziříčí

 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Rozhovor s hlavním trenérem Karlem Vejmelkou
Rozhovor s hlavním trenérem Karlem Vejmelkou
10.12.2021 A-tým

Rozhovor s hlavním trenérem Karlem Vejmelkou

Autor: Jiří Mráz

 

Po odehrání poloviny základní části II. ligy přinášíme rozhovor s hlavním trenérem Velkého Meziříčí Karlem Vejmelkou.

Pane trenére, máme za sebou první polovinu základní části. Jak jste po jednadvaceti zápasech spokojen s výkony týmu?

Před začátkem soutěže jsem si tajně přál, abychom se pohybovali nejméně ve středu tabulky a mohli jsme bojovat o příčky, zaručující play off. Když se podívám na tabulku, tak se nám to celkem daří, na čtvrtou příčku máme ztrátu dvou bodu, navíc má Kometa odehráno o dva zápasy více. Takže v tomto předsevzetí jsem spokojen. Výborně se nám povedl vstup do soutěže, kdy jsme první tři utkání vyhráli za tři body, čímž jsme posílili své sebevědomí a utvrdili se v tom, že můžeme v této soutěži hrát s každým vyrovnané zápasy. Až na výjimky byly zápasy vesměs hodně vyrovnané, rozhodovaly detaily a maličkosti.

Ve vyrovnané skupině Východ zatím dokážeme trápit všechny soupeře, to musí být pro trenéra outsidera příjemné zjištění.
Nevím, kdo nás pasoval na outsidera, ale tuto roli jsme si nepřipouštěli. Spíše bych řekl, že jsme byli nováčkem v soutěži. Ale určitě bylo očekávání, jak vůči konkurenci o soutěž výš obstojíme. O to víc si užívám zápasů, kdy jsme konkurenceschopní s týmy, které mají ve svém středu výrazně zvučnější jména, než my. Dnes už víme, že pokud podáme všichni velmi dobré výkony, tak můžeme hrát s každým.
 
Po sedmi odehraných zápasech v týmu ze zdravotních důvodů skončil v té době nejproduktivnější útočník David Horký, jak se tým srovnal s jeho absencí?
David má bohužel dlouhodobé zdravotní trable, kvůli kterým musel u nás činnost ukončit, což je pro nás velká ztráta. Kabina tak přišla nejen o jednoho z nejlepším útočníků v klubu, potažmo i v celé soutěži, ale hlavně o výborného kluka se zkušenostmi z II. ligy. Je to pro nás po Petru Krutišovi, který ukončil činnost na začátku soutěže, velmi citelná ztráta a rozpadla se nám tak první formace. Myslím si však, že se náš tým s jejich odchodem popasoval dobře, jejich roli převzali další hráči a hokejový život ve VelMezu běží dál.
 
Který ze soupeřů Vás nejvíc překvapil?
Více jsem jednoznačně čekal od Komety "B", která má ve svém středu hráče se zkušenostmi z extraligy. To je pro mě nemilé překvapení. Na druhou stanu mile překvapuje Nový Jičín, který má velmi široký kádr a velkou kvalitu.
 
Kdo z hráčů Velkého Meziříčí Vás v první polovině základní části nejvíc překvapil?
Překvapil? To snad výrazně nikdo. Jsou hráči, od kterých očekáváme velmi dobré výkony a o kterých víme, že tvoří osu týmu, jako jsou Ondra Malec, Tomáš Střecha, David Křenek, Marcel Juráň, Lukáš Paták, Petr Slabý a další, kteří musí tým táhnout. Ostatní se pak musí svým výkonem připojit. Velmi dobře se jeví brankář Filip Krejčí, kterého jsem neznal a který má u nás vyřízení střídavé starty z Jihlavy. A hráče, kteří mají rezervy jmenovat z pochopitelných důvodů nechci. To si myslím, že patří pouze do kabiny.
 
Týmy mají v aktuální sezóně po "covidové" pauze často problémy se zraněními i absencemi způsobenými covidem obecně. Je u nás ve hře rozšíření kádru, nebo ponecháme tým v aktuální podobě?
Na vhodném doplňování a testování nových hráčů stále pracujeme. Manažer pan Juda je stále v kontaktu zejména s trenéry a manažery v Jihlavě a Třebíči, se kterými spolupracujeme a můžeme využívat jejich mladé hráče na střídavé starty. O vhodném doplnění týmu se stále bavíme a je možné každým dnem.
 
Jak to vypadá s návratem na led u Tomáše Viskota, který se během přípravy na sezónu zranil?
Podle mým informací má Tomáš v těchto dnech absolvovat kontrolu a čeká na povolení lékaře, aby se zapojil do tréninkového procesu.
 
Do vánoční pauzy nás čeká 5 zápasů, z toho 4 na domácím ledě. Kolik získaných bodů budete brát jako úspěch?
Beru jedno utkání po druhém, každé utkání budeme chtít vyhrát a získat co nejvíce bodů. Bude záležet na řadě faktorů. Čeká nás dvojutkání s Kopřivnicí, pak Brno, venku ValMez a doma Žďár. Čili dva týmy, co se pohybují kolem nás v tabulce a dva týmy z čela. Myslím, že bychom byli spokojeni, pokud bychom získali 8 bodů a více.
 
Díky za rozhovor a hodně štěstí do druhé poloviny základní části!
 
 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.HC Bobři Valašské Meziříčí33133:7470
2.HK Nový Jičín3194:10256
3.HC Slezan Opava32102:9448
4.SKLH Žďár nad Sázavou31112:11648
5.HC Kometa Brno "B"3292:10143
6.HHK Velké Meziříčí32105:12442
7.HC ISMM Kopřivnice32100:10041
8.SHK Hodonín3186:11333
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939

 

Nahoru