5. Čtvrtý zápas s Kometou Velkému Meziříčí nevyšel
Čtvrtý zápas s Kometou Velkému Meziříčí nevyšel

HC Kometa Brno "B"
Juda J. (Štourač) - Ambrož, Vlašín P., Báňa, Burian V., Slabý, Kochánek - Paták, Střecha T., Strnad, Malec, Juráň, Maštera, Vlašín M., Juda M., Burian M., Střecha F.
Šembera (Slavíček) - Sedláček J., Švejda, Kučera, Zukal, Sedláček D., Trnka - Kadlic, Brabenec, Škvrně, Pigl, Vašíček, Moskal, Havlát, Popelka, Malý, Krejčí, Mokrohajský, Halász, Krejčiřík
51:08 Střecha T. (Malec, Vlašín P.)
18:02 Vašíček (Zukal, Popelka), 30:37 Vašíček (Popelka, Škvrně), 52:54 Krejčiřík (Halász, Havlát)
Reich - Kleprlík, Roupec

Ve čtvrtém druholigovém zápasu s béčkem Komety Brno velkomeziříčští neuspěli. Po dvou těsných výhrách a jedné prohře v prodloužení napočtvrté nezískali ani bod.

Vyrovnané utkání 23. kola mezi Velkým Meziříčím a "B" týmem Komety Brno sledovalo na velkomeziříčském zimním stadionu 350 diváků. V úvodní části zápasu měli více ze hry domácí, všechny střely ale pokryl výborně chytající Šembera. Když už byl gólman Komety překonán, zaskočil na brankové čáře jeden z hostujících hráčů. Jedinou branku první třetiny vstřelil v 19. minutě po pěkné akci Vašíček - 0:1.

Ve druhé třetině byla, i díky dvěma přesilovým hrám, lepší Kometa. Hosté několikrát zavřeli domácí tým v obranném pásmu a čile kombinovali. V polovině utkání, po jedné z takových akcí přidal Vašíček svoji druhou branku v utkání - 0:2. Největší šanci na snížení měl následně Vojta Maštera, který orazil tyč Šemberovy branky.

V poslední části tak museli domácí vrhnout všechny síly do útoku. Využitou přesilovkou v 52. minutě se Velkému Meziříčí podařilo snížit na rozdíl jediné branky, střelcem branky byl Tomáš Střecha - 1:2. Místo vytouženého vyrovnání ale přišel v 53. minutě nedůraz v obraně a Krejčiřík vrátil Kometě dvoubrankové vedení - 1:3. V 57. minutě měli domácí výhodu přesilové hry, soupeře sice zavřeli v pásmu, ale přesná střela nepřišla. Oddechový čas a odvolání gólmana přišly příliš pozdě, na zvrat v závěru utkání už nebyl čas ani vůle.

Hlavní trenér Karel Vejmelka:

První třetina byla naší strany nejpovedenější, měli jsme převahu, soupeře jsme zatlačili před jejich brankáře, ale zklamali jsme v koncovce, vypracované šance jsme nedali, což byla velká škoda. V závěru třetiny po individuální chybě v obraně soupeř na rozdíl od nás samostatný únik proměnil a museli jsme dotahovat jednogólové manko.
Ve druhé třetině se hra vyrovnala, už jsme neměli tolik brankových příležitostí, v naší hře bylo více nepřesností, naopak soupeř šel přímočaře do naší branky, vytvořil si tlak, z něhož vytěžil druhou branku. Krátce na to jsme trefili tyčku a také ujeli do samotného úniku, ale skórovat se nám nepodařilo.
Ve třetí třetině jsme na hosty vytvořili tlak a z přesilovky jsme se dostali asi 9 min. před koncem na kontakt a jednobrankový rozdíl. Jenže pak jsme udělali v našem předbrankovém prostoru zbytečnou chybu, když jsme měli puk na holi a nezahráli ho do bezpečí a soupeř nás nekompromisně ztrestal. Z tlaku jsme pak vyprodukovali ještě přesilovku, ale v ní nám chyběla přesnější kombinace, moment překvapení a hlavně větší tlak do soupeřovy brány. Závěr si soupeř zkušeně pohlídal, držel se na puku u nás ve třetině a my už neměli síly na zvrat.
Dnes jsme opět prohráli utkání tím, že jsme neproměnili i ty nejvyloženější šance, hlavně v prvních dvou třetinách, což nás v konečném zúčtování mrzí a přicházíme o body.

Další utkání hrajeme v sobotu 18.12. v 17:00 ve Valašském Meziříčí.