3:6
( 2:2, 1:2, 0:2 )
Sláma (Čáp) - Macek, Vašíček, Lojek, Čermák J., Pleva "C", Půža - Kovářů, Wasserbauer, Adam, Bureš, Čermák D., Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar
Juda J. (Štourač) - Vlašín P., Vlašín M., Kochánek, Ambrož "C", Báňa, Burian V., Maštera - Malec, Juráň, Paták - Křenek, Juda M., Střecha T. - Strnad, Střecha F., Doležal - Barák
06:56 Prokš (Kovářů, Lojek), 16:12 Pleva (Wasserbauer, Bureš), 34:19 Kovářů (Gregar, Lojek)
03:44 Juda M., 07:35 Juráň (Malec, Paták), 36:59 Paták (Vlašín P., Ambrož), 37:19 Střecha T. (Juda M., Malec), 50:23 Paták (Malec), 53:33 Juda M. (Střecha T., Křenek)
Grygera - Mikšík, Kráľ

Velkomeziříčští hokejisté poprvé v sezóně porazili okresního rivala ze Žďáru nad Sázavou a připsali si cenné tři body!

Dvě branky v utkání vstřelili Míra Juda a Lukáš Paták, po jedné trefě přidali Marcel Juráň a Tomáš Střecha. Do role asistenta se dnes proměnil nejlepší střelec soutěže Ondra Malec, který přihrál na tři branky.

Netradičně, v úterý, zajížděli velkomeziříčští hokejisté k okresnímu rivalovi, aby odehráli čtvrté vzájemné utkání této sezony. V těch předešlých se vždy radovali hráči SKLH, a tak měli naši hráči soupeři co vracet. Navíc chtěli svým výkonem navázat na předešlý zápas s Valašským Meziříčím.

Pět stovek natěšených diváků vidělo velmi kvalitní utkání. Od úvodního buly měli domácí několik šancí, které však brankář HHK zneškodnil. Ve 4. minutě se naopak dočkali úvodního gólu naši hokejisté. Autorem branky byl Míra Juda, který se s pukem dostal až za soupeřovu branku. Zpětnou přihrávku si nešťastně srazil do branky bránící hráč – 0:1. Domácí tým se dočkal vyrovnání na konci 7. minuty, kdy Kovářů poslal pas na Marka Prokše, který zakončil střelou pod horní tyč – 1:1. V 8. minutě se do vedení dostali opět hráči HHK. Po kombinaci Ondry Malce a Lukáše Patáka vstřelil gól Marcel Juráň – 1:2. V 11. minutě pálil z mezikruží Wasserbauer. Projektil z jeho hole ukryl Jarda Juda ve výstroji. V 14. minutě byli domácí blízko vyrovnání. Střela z hole Lojka prošla za našeho brankáře a směřovala do branky. V poslední chvíli jeden z bránících hráčů odpálil kotouč do bezpečí. V 17. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když domácí kapitán Martin Pleva propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Druhá třetina začala přesilovou hrou HHK. V této početní výhodě měl největší šanci Tomáš Střecha, který si najel z levé strany až před Slámovu svatyni. Na zakončení neměl dostatek prostoru. Ve 26. minutě měla obrovskou šanci první formace HHK. Závar před Slámovou brankou však gólem neskončil. Ve 32. minutě putoval na trestnou lavici domácí hráč. Při návratu z trestné lavice dostal domácí hráč přesný pas. V samostatném nájezdu však nepřekonal brankáře HHK. Ve 35. minutě šli domácí hráči do vedení. Gregarovu přihrávku usměrnil do naší sítě Ondřej Kovářů – 3:2. Z vedení se však domácí mužstvo dlouho neradovalo. Dvěma góly během 20 vteřin se velkomeziříčským hráčům podařilo zápas otočit. Nejdříve v čase 36:59 poslal Lukáš Paták kotouč zpoza branky na Slámovo rameno, odkud se odrazil do branky - 3:3. O 20 vteřin později poslal Míra Juda pas na Tomáše Střechu, který si sjel před brankáře a blafákem poslal touš do sítě – 3:4.

V úvodu třetí části se domácí mužstvo snažilo nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. Všechny vypracované šance ale pochytal velkomeziříčský brankář. V 51. minutě předvedl hokejovou parádu Lukáš Paták, který efektním zakončením poslal kotouč za Slámova záda – 3:5. Konečnou podobu výsledku dal v 53. minutě Míra Juda, který překonal domácího brankáře bekhendovou střelou mezi betony – 3:6.

Hlavní trenér Karel Vejmelka:

Utkání se Žďárem bylo dlouho vyrovnané, rozhodovala kvalita a pohotovost v koncovce. My vedli 1:0 a 2:1, naopak, pak jsme naopak ve druhé třetině prohrávali 3:2, ale potom se nám dvěma góly podařilo utkání otočit. Na začátku poslední třetiny nás dostali domácí pod tlak, ale my to ustáli, což bylo velmi důležité. Rozhodnuti přinesly až následující minuty, dnes jsme dali pátý a následně i šestý gól. Myslím si, že dnes o našem vítězství rozhodla naše efektivnost v koncovce a rozdílovými hráči dnes byli určitě brankáři, kdy nás Jarda Juda mnohokrát podržel a my jsme mohli v posledních deseti minutách vedení navýšit. Jsem rád, že se nám podařilo poprvé připravit ve vzájemném utkání domácí o body, tento skalp nám letos ještě chyběl.

Další utkání hrajeme v sobotu 22.1. v 17:30 na domácím stadionu. Naším soupeřem bude druhý tým soutěže HK Nový Jičín.