Diváci
436
Rozhodčí
Reich - Nechvátal, Roupec

Ve 37. kole II. ligy se velkomeziříčští hokejisté utkali se silným soupeřem. Béčko brněnské Komety přijelo do Velkého Meziříčí v nejsilnější možné sestavě s vidinou upevnění pozice v nejlepší čtyřce.

Velkomeziříčští se ale soupeře nezalekli a od začátku utkání byli Kometě vyrovnaným soupeřem. V úvodní třetině byli domácí střelecky aktivnější, skóre utkání ale ve 13. minutě otevřel hostující Krejčiřík, který bekhendem dorazil do odkryté branky střelu od modré čáry - 0:1. Domácí šli za vyrovnáním a v 19. minutě byli za svoji aktivitu odměněni. V přesilové hře tečoval Jiří Doležal střelu Pavla Ambrože a srovnal stav utkání - 1:1.

Ve druhé třetině měli více ze hry hosté a to zejména díky dlouhé přesilové hře po faulu Ondřeje Malce. Po bodyčeku Malce ve 28. minutě totiž hlavní rozhodčí Reich po poradě s čárovým Roupcem nesmyslně poslal domácího útočníka do sprch za faul kolenem. Pětiminutovou přesilovku Komety ale VelMez ubránil a několik střídání po jejím skončení udeřil. Ve skrumáži před Slavíčkem se nejlépe zorientoval David Křenek a poslal kotouč do šibenice - 2:1.

Ve třetí třetině se již skóre nezměnilo. Kometa v závěru zkoušela hru bez bránkáře, ale domácí důležité vítězství ubránili.

Hlavní trenér Karel Vejmelka:

Musím říci, že dnes jsme do zápasu od začátku dali hodně energie a nasazení. V první třetině chyběla pouze lepší koncovka. Ve druhé třetině bylo velmi posilující ubráněné pětiminutové oslabení. Výborně čapali oba brankáři, a tak se čekalo v poslední třetině na jeden gól, který utkání rozhodne. Bylo dobře, že jsme ho dali my a pak už hubené vedení ubojovali a vydřeli tolik potřebné body.

V příštím kole jedeme v sobotu 12.2. zabojovat o další body do Valašského Meziříčí.