Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Orli Znojmo
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
info:

Středa 5.10. v 18:00 | HHK Velké Meziříčí - HC Orli Znojmo

 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Zhodnocení uplynulé sezóny jednatelem „A“ týmu Jaroslavem Judou
Zhodnocení uplynulé sezóny jednatelem „A“ týmu Jaroslavem Judou
12.5.2022 A-tým

Zhodnocení uplynulé sezóny jednatelem „A“ týmu Jaroslavem Judou

Autor: Jiří Mráz

 

Hokejová sezóna 2021/2022 končí. Působení „A" týmu v II. lize s odstupem několika týdnů zhodnotí jednatel Jaroslav Juda.

Jardo, první kompletní sezóna ve II. lize je za námi, jaká byla?
První plnohodnotná sezóna ve II. lize byla velmi časově náročná. A to jak pro hráče, realizační tým, tak samozřejmě i pro vedení klubu. Hráči při zaměstnání zvládli odehrát, včetně přípravných zápasů, celkem 50 utkání. Během sedmi měsíců se tým sešel, jak k tréninkům, tak k zápasům, téměř 150-krát. Jednoznačně musím před hráči, kteří z větší části postoupili z krajské ligy, smeknout.

Ve skupině Východ jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy se všemi soupeři, co chybělo k postupu do play-off?
Máš určitě pravdu. Soutěž byla nesmírně vyrovnaná. Nebylo soupeře, kterého by velkomeziříčský tým nedokázal v sezoně minimálně dvakrát porazit. O tom, že se nám nepodařilo postoupit do play off rozhodl začátek prosince, kdy se nám ve dvojutkání s Kopřivnicí zranili tři klíčoví hráči, kteří poté museli několik zápasů absentovat. Následovala šňůra pěti zápasů, ze kterých vyšli vítězně soupeři. Náš tým se propadl tabulkou až na předposlední sedmé místo. V novém roce se již začalo našemu týmu dařit. V domácích zápasech se podařilo do konce sezony všechny zápasy vyhrát. Bohužel v zápasech na ledě soupeřů se nám nedařilo, což nám definitivně zavřelo dveře do play off.

Z 54 získaných bodů jsme 41 uhráli na domácím stadionu a pouze 13 přivezli z kluzišť soupeřů. Bude jedním z cílů pro příští sezónu změna taktiky pro venkovní zápasy?
Co se týče taktiky, tak tato část otázky by měla být směřována na trenéry. Každopádně již na začátku jsem novinářům řekl, že bychom se chtěli držet pořekadla „Můj dům, můj hrad". To si myslím, že se nám povedlo. Rozdíl mezi domácím a venkovním prostředím je markantní. Samozřejmě svůj velký podíl má na této skutečnosti to, že máme ve Velkém Meziříčí nejkratší možné kluziště.

Mezi nejlepšími osmi hráči soutěže v kanadském bodování se po základní části umístili hned tři velkomeziříčští útočníci! Tomáš Střecha, Ondra Malec i David Křenek zapsali průměrně více než bod na zápas. Pro sedmý tým soutěže docela úspěch, že?
Samozřejmě mě toto postavení hráčů HHK v produktivitě velmi těší a mohu přiznat, že jsem na kluky patřičně pyšný. To že máme v týmu velmi dobré hráče, jsme věděli již před sezonou. Ale TO, že budou na špici v kanadském bodování celé soutěže, tak to bych si netipnul. Nutno ještě podotknout, že se k uvedeným třem hráčům musí připojit i obránce Petr Slabý, který skončil na svém postu na druhém místě v produktivitě.

Do týmu se během sezóny podařilo zapracovat i několik juniorů. Filip Krejčí byl nejvytíženějším juniorským gólmanem v soutěži, Jiří Doležal se v závěru sezóny rozstřílel. Nejmladším hráčem, který naskočil do druholigové soutěže, byl šestnáctiletý Adam Topol. Bude někdo z mladíků k dispozici i pro příští sezónu?
Jednou z priorit bylo vhodné doplňování sestavy hráči juniorského a dorosteneckého věku. V této nastavené politice bychom chtěli pokračovat i v následující sezoně. Do přípravy se připojí tři až čtyři junioři HHK a k tomu postupně doladíme střídavé starty hráčům z Dukly Jihlava a Horácké Slavie Třebíč.

Jak to vypadá se skladbou týmu pro rychle se blížící sezónu 2022/2023?
V uplynulých týdnech proběhla schůzka s hráči HHK, kteří v týmu nastupovali v minulé sezoně. Od prvního května se otevřel přestupový trh s hráči. Určitě se v týmu objeví několik nových tváři, o kterých budeme na našem webu průběžně informovat.

Druhá liga nabídne v následující sezóně další zajímavé soupeře. Z Chance ligy sestoupil Havířov a Benátky nad Jizerou, z Krajské ligy naopak postoupil, nám dobře známý SHKM Hodonín a Piráti Chomutov. Do českých soutěží se vrací Znojmo. Spekuluje se i o přesunu soutěže z Brna a z Hodonína. Kdy bude jasno o účastnících příští sezóny a o formátu soutěže?
Finální podobu soutěže a složení týmů ve II. lize pro sezonu 2022/2023 budeme znát po aktivu, který proběhne na začátku měsíce června. Termín přihlášek do II. ligy ČR je svazem stanoven nejpozději do 16. května. Systém soutěže bude odsouhlasen na aktivu 2. června v sídle ČSLH v Praze. Pro II. ligu bude určitě velmi atraktivní rozšíření soutěže o týmy, které spadly z I. ligy. Velkým lákadlem budou zápasy se Znojemskými Orly. Oživení do soutěže přinesou oba týmy, které si zajistily postup z kvalifikací. Jejich nesporná kvalita a divácká kulisa bude pro II. ligu velkým plusem.

Závěrem bych chtěl touto cestou poděkovat všem našim partnerům a městu Velké Meziříčí za podporu, bez které bychom nejrychlejší kolektivní sport nemohli provozovat.

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.HC Orli Znojmo318:49
2.HC ISMM Kopřivnice321:89
3.AZ Havířov36:56
4.Hokej Vyškov213:26
5.SKLH Žďár nad Sázavou39:116
6.HC Bobři Valašské Meziříčí25:53
7.HC Slezan Opava38:143
8.BK Havlíčkův Brod310:163
9.SHKM Baník Hodonín25:90
10.HK Nový Jičín34:120
11.HHK Velké Meziříčí32:150
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru