LOGO SKMBHHK VM - SKMB Boskovice 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Šoustal (Juda) - Kochánek, Ambrož, Šerý, Vlašín P., Burian, Vondráček, Pokorný, Rašner - Maštera, Střecha F., Střecha T., Křenek, Matov, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Vlašín M., Rozmarín, Roupec.

Sestava SKMB Boskovice:
Chvátal (Zrza) - Brabec, Honzek, Dufek, Štancl, Surý, Vágner, Krejčiřík, Benýšek, Václavík, Skácel, Šebek, Hnilička, Šmíd, Klaus, Karný, Bednář, Pelikán.

Branky: 17:21 Střecha F. (Střecha T., Ambrož), 18:32 Bula (Krča), 24:21 Sobotka (Křenek, Vlašín P.), 27:32 Křenek (Střecha T., Matov), 29:53 Roupec (Rozmarín), 50:53 Sobotka (Šerý, Matov), 54:06 Roupec (Vlašín M., Rozmarín) - 04:28 Dufek (Karný, Bednář), 19:33 Skácel (Krejčiřík, Štancl), 47:18 Dufek (Surý, Bednář).

Rozhodčí: Kolečkář - Karpíšek, Šustr.
Vyloučení: 12:9, navíc Rozmarín (HHK) 10 min. OT, Vondráček (HHK) 5+DKU, Klaus (BOS) 10 min. vražení, v čase 48:12 nařízeno TS ve prospěch hostů - neproměněno.
Využití: 5:2, v oslabení 0:0
Střely na branku: 28:24 (8:8, 11:7, 9:9)
Diváci: 157

Ve třetím kole krajské ligy se na našem ledě představil dvojnásobný obhájce titulu, tým Boskovické Minervy. Od začátku zápasu viděli fanoušci fyzicky hodně náročný zápas, který postupně nabíral na intenzitě. Úvodní branka utkání byla k vidění v páté minutě, kdy Karný vybojoval kotouč za naší brankou. Přihrávku směřoval do předbrankového prostoru, kde byl nikým nehlídaný Dufek, který bez přípravy poslal puk do naší sítě – 0:1. V 6. minutě si naše čtvrtá formace vypracovala solidní šanci, kterou zneškodnil boskovický brankář Chvátal. Následné dohrání Petrem Rozmarínem přineslo první vyloučení v utkání. Tuto početní výhodu však soupeř nevyužil. Ve 12. minutě předvedl Roman Šoustal pohotový zákrok lapačkou, když zneškodnil tvrdou ránu útočníka Boskovic. Běžela 17. minuta, kdy po tvrdém zákroku zůstal za naší brankou ležet Adam Rašner. Nejprve se hlavní rozhodčí nechystal vylučovat, ale po konzultaci s čárovými rozhodčími poslal za vražení na trestnou lavici Klause. Ten dostal dvě minuty a osobní desetiminutový trest. Nabídnutou přesilovku využila první formace HHK. Autorem vyrovnávacího gólu byl Filip Střecha – 1:1. Za minutu šli hráči HHK do vedení. Přihrávku Michala Krči poslal za Chvátalova záda Honza Bula – 2:1. Do konce první části chyběla necelá minuta, když měli početní výhodu hráči Boskovic. Tuto přesilovku bleskově využili. Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Skácel, který srovnal stav na 2:2.

Na začátku druhé třetiny se dostal do brejku Lukáš Sobotka, zpětnou přihrávkou našel Davida Křenka, který se dostal až do brankového prostoru. Jeho šanci zlikvidoval pravým betonem Chvátal. Ve 24. minutě se poroučel na trestnou lavici boskovický útočník Hnilička. Tuto přesilovku HHK využil. Přes Petra Vlašína a Davida Křenka se ke kotouči dostal Lukáš Sobotka, který gólem strhl vedení na naši stranu – 3:2. Ve 28. minutě opět přesilovka domácích a opět využita. Po kolotoči v útočném pásmu byl úspěšným střelcem David Křenek. Asistenci u čtvrtého gólu si připsali Patrik Matov a Tomáš Střecha. V polovině utkání vybojoval v útočném pásmu kotouč Petr Rozmarín, který nahrál Jirkovi Roupcovi. Ten si najel s kotoučem mezi kruhy a střelou zápěstím našel skulinku mezi Chvátalovými betony – 5:2. Ve 33. minutě se do úniku dostal útočník Minervy, jeho střelu vyrazil Roman Šoustal nad branku. Na konci prostřední části viděli diváci další šanci Jirky Roupce. Střelu z kruhu tečoval jeden z bránících hráčů do sítě nad tvrzeným sklem.

Ve třetí třetině se hra hodně přiostřila a to zejména ze strany „flustrovaných" hráčů Boskovic. Oslabení ze 44. minuty přineslo velký kolotoč soupeře. Po střele Štancla se kotouč otřel o brankovou konstrukci. O tři minuty později měl soupeř další přesilovou hru, kterou dokázal využít. Autorem branky byl obránce Dufek – 5:3. Ve 49. minutě byl v útočném pásmu faulován Filip Střecha. Tento přestupek zůstal nepotrestán. Na druhé straně odpískal hlavní rozhodčí trestné střílení za hákování hráče Boskovic. Nařízený nájezd vychytal Roman Šoustal. Ještě v téže minutě to na ledě pořádně jiskřilo. Po několika nevybíravých zákrocích putoval na trestnou lavici hráč Minervy. Nabídnutou přesilovku využila první formace. Střelu Kamila Šerého od modré, tečoval před brankou Lukáš Sobotka – 6:3. Další početní výhoda v 55. minutě přinesla již pátou proměněnou přesilovku. Druhý gól v utkání si připsal Jirka Roupec, který dal výsledku konečnou podobu. V závěru utkání došlo ještě na další pěstní souboje, při kterých padly další tresty.

Velkou ztrátou pro mužstvo bylo zranění kapitána Michala Krči, který musel být převezen do nemocnice. Nutno podotknout, že ke zranění došlo po zákroku u hrazení, který hlavní rozhodčí nepotrestal.

Již v sobotu zajíždí první mužstvo HHK do Uherského Hradiště. Utkání začíná netradičně v 14.30 hod.