logo štikaHHK VM - HC Štika Rosice 8:2 (1:0, 2:0, 5:2)

Aktualizováno.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Svoboda (Šoustal) - Vlašín P., Šerý, Ambrož, Kochánek, Pokorný, Rašner, Vlašín M. - Křenek, Matov, Sobotka – Peschout, Bula, Pejchal – Maštera, Střecha F., Střecha T., Rozmarín, Strnad, Roupec.

Sestava HC Štika Rosice:
Huzlík (od 47. minuty Čížek) - Dobiáš L., Dobiáš B., Lučivňak, Kousal, Vojáček, Černík, Kröbauer, Krejčí, Polzer, Ognár, Svaťuška, Kůst, Jarolím, Pospíšil, Hamáček.

Branky: 16:28 Roupec (Ambrož), 35:21 Pejchal (Bula, Peschout), 38:45 Sobotka (Peschout), 45:30 Pejchal, 46:01 Maštera (Střecha F.), 47:58 Sobotka (Křenek), 49:15 Střecha F. (Ambrož), 58:07 Vlašín M. (Strnad, Roupec) - 56:38 Lučivňak (Krejčí), 57:20 Dobiáš B. (Krejčí).

Rozhodčí: Pekárek - Horký, Mezlík
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 44:19 (12:8, 19:5, 13:6)
Diváci: 88

Ve druhém přípravném utkání se na našem stadionu představily rosické Štiky, které přes léto posílily několika hráči. První třetina byla opticky nejvyrovnanější. Několik dobrých šancí domácích zneškodnil gólman Rosic Huzlík. Na změnu stavu si museli fanoušci počkat až do 17. minuty, kdy přihrávku Pavla Ambrože pohotově zavěsil pod horní břevno Jirka Roupec.

Ve druhém dějství viděli diváci místy až drtivý tlak domácího mužstva. Šance na dobrý výsledek držel brankář Huzlík. Ve 36. minutě se po přihrávce Richarda Peschouta dostal ke střele Honza Bula. Tomu střela nesedla a kotouč padal obloučkem do brankoviště. Zde byl dobře postavený Martin Pejchal, který pohotovou dorážkou zvýšil, na 2:0. V závěru třetiny se dostal do brejku Richard Peschout, který poslal křižnou přihrávku před branku na hokejku Lukáše Sobotky, který pohotově zavěsil – 3:0.

Ve třetí části soupeři viditelně došly síly. Ve 46. minutě dal Martin Pejchal gól poté co s pukem zajel za branku a přihrávku směřovanou do brankoviště si gólman Huzlík srazil bruslí do branky – 3:0. Za dalších 31 vteřin padl do Huzlíkovy svatyně další gól. Přihrávku Filipa Střechy zpracoval na útočné modré Vojta Maštera. Následná tvrdá střela zápěstím skončila v soupeřově síti. Po této brance došlo k výměně brankáře hostů. Huzlíka nahradil Čížek. Drtivý tlak domácích nedokázala zastavit ani změna v brance Rosic. Během následujících dvou minut lovil Čížek kotouč ze své branky ještě dvakrát. Nejprve zaznamenal již druhý gól v utkání Lukáš Sobotka. Následně se pohotově prosadil Filip Střecha. V 57. minutě Štiky využily chvilkovou nekoncentrovat domácího týmu. Nejprve vzal Ivo Svobodovi neprůstřelnost obránce Rosic Lučivňák. Ten střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Za necelou minutu přidaly Štiky další gól a snížily na 7:2. Konečnou podobu výsledku dal v 59. minutě Michal Vlašín, kterému nahráli Milan Strnad a Jirka Roupec. – 8:2.

Poslední prověrku, před ostrým startem soutěže, budou mít hráči HHK v pátek 7. září, kdy zajíždí do Světlé nad Sázavou k utkání s tradičním účastníkem pardubické krajské ligy. Utkání začne v 17.30 hod.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Do utkání s Rosicemi jsme nastoupili aktivně, ale v první třetině jsme neproměnili vytvořené šance a soupeř měl dost sil na to odolávat. Navíc jsme kombinovali hlavně po mantinelu a za brankou, netlačili jsme se důrazně do koncovky, a proto i to hubené vedení. Ve 2. části jsme dominovali. Soupeře jsme k ničemu nepustili, dali 2 góly a získali potřebný klid na hokejky. Pohoda se ukázala ve 3. třetině., kdy jsme se prosadili střelecky a dali hezké branky. V závěru mě trochu mrzí nekoncentrovanost, kdy soupeř výsledek korigoval.