5. V 18. kole jedeme do Havlíčkova Brodu
V 18. kole jedeme do Havlíčkova Brodu
23.11.2022 A-tým

Po těsném domácím vítězství nad Hodonínem měli velkomeziříčští hokejisté v 17. kole volný los. K dalšímu utkání se vydají ve středu 23.11. do nedalekého Havlíčkova Brodu už pod vedením nového trenérského tandemu.

Nový hlavní trenér Štěpán Oberreiter s asistentem Lukášem Novákem převzali "A" tým na pátečním tréninku a středeční derby v havlíčkobrodské Kotlině bude jejich premiérou na nových pozicích.

Havlíčkobrodští bruslaři drží před zápasem s Velkým Meziříčím sérii čtyř vítězství, když po zápasech v Hodoníně a Kopřivnici zvládli i domácí duely se Žďárem nad Sázavou a s Opavou. V tabulce východní konference II. ligy se brodští vrátili do hry o pozice v její horní polovině. Aktuálně je tým trenéra Aleše Kraučuka na 6. příčce s pětibodovou ztrátou na 3. Hokej Vyškov.

S Havlíčkovým Brodem jsme se naposledy utkali v 8. kole, kdy jsme soupeře na velkomeziříčském zimním stadionu po vyrovnaném průběhu porazili 5:3. Rozhodující branku utkání vstřelil v 58. minutě domácí kapitán Pavel Ambrož, v poslední minutě pečetil vítězství ze samostatného úniku David Křenek.

BK Havlíčkův Brod bodově táhnou bývalí hráči Dvora Králové nad Labem, který po minulé sezóně ukončil činnost. Do Havlíčkova Brodu přestoupila trojice útočníků - Jaroslav Moučka (10+13), Dominik Dušek (6+11) a Milan Valášek (9+7) a zkušený obránce Jiří Vašíček (2+9, 47 trestných minut). V brankovišti Havlíčkova Brodu se během sezóny střídá čtveřice gólmanů, jistotu ale brodští našli až v Janu Mičánovi, který má do klubu vyřízeny střídavé starty z Horácké Slavie Třebíč. Mičán Brodu vychytal tři vítězství ve třech zápasech do kterých naskočil (průměr 2.59 branky / zápas). Ostatní brankáři Brodu zůstávají za očekáváním, Martin Nedvěd, Ondřej Chaloupek i Michal Novák inkasují průměrně kolem pěti branek za utkání.

Utkání 18. kola BK Havlíčkův Brod - HHK Velké Meziříčí začíná ve středu 23.11. v 18:00 na zimním stadionu v Havlíčkově Brodě. Utkání můžete sledovat na portálu CZECHICEHOCKEY.TV.