Důležité vítězství! Velkomeziříčští si poradili s Havlíčkovým Brodem

Sestavy
Slavíček (Juda J.) - Hort, Trnka, Vlašín P. "A", Střecha L., Ambrož "C", Slabý, Báňa - Střecha T., Strnad, Juráň, Doležal, Hasoň, Vedral, Maštera, Burian V., Křenek "A"
Wolf (Novák) - Benák, Eklund, Krejčí, Vašíček "A", Kliment "A", Čermák, Dvořák - Grauer, Dušek, Petržilka, Křehlík, Voříšek "C", Košťál, Pártl, Valašek, Kopic
Branky a nahrávky
04:54 Juráň (Střecha T., Slabý), 17:20 Juráň (Hasoň), 34:26 Maštera (Strnad, Hasoň), 48:51 Juráň (Střecha T., Slabý), 50:46 Burian V. (Doležal), 56:43 Juráň (Střecha T.), 58:52 Juráň (Střecha T.)
03:26 Košťál (Krejčí, Kopic), 25:29 Kopic (Čermák, Krejčí), 41:59 Pártl (Petržilka, Eklund)
Maršálek – Roupec, Augusta

Hokejisté Velkého Meziříčí ve 30. kole II. ligy ukončili dlouhou sérii porážek, když v krajském derby zdolali Havlíčkův Brod. Pěti vstřelenými brankami se pod vítězství domácího týmu podepsal Marcel Juráň!

Vstup do utkání se meziříčským nevydařil, hosté šli ve 4. minutě do vedení, když se dorážkou prosadil David Košťál - 0:1. Inkasovaná branka domácí zdravě nakopla a po minutě a půl bylo po pěkné kombinaci prvního útoku srovnáno, když svůj gólový účet otevřel Marcel Juráň - 1:1. V přesilové hře v 18. minutě, po přesné přihrávce Jana Hasoně napříč středním pásmem, předvedl Juráň své umění podruhé. Zbavil se obránce a přesným bekhendem pod horní tyčku nedal Wolfovi v brance Brodu šanci - 2:1.

Druhou třetinu opět otevřeli brankou hosté, Marek Kopic se uvolnil ve středním pásmu a střelou přes obránce prostřelil Slavíčka - 2:2. Ve 35. minutě sehráli velkomeziříčští další vydařenou přesilovku na jejímž konci přišla přesná rána Vojtěcha Maštery - 3:2. Ve 36. minutě bylo nařízeno trestné střílení proti domácímu týmu za zalehnutí puku v brankovišti. S nájezdem si poradil Zdeněk Slavíček.

I do závěrečné části vstoupili lépe hosté, když po neproměněné přesilové hře z přelomu třetin ve 42. minutě dorážkou srovnal Pártl - 3:3. Meziříčští ale dále hráli svoji hru a tlačili se do útoku. Odměna za aktivitu přišla ve 49. minutě, kdy v přesilové hře Marcel Juráň završil hattrick - 4:3. O minutu později hosté opět faulovali a domácí byli v přesilovce nekompromisní. Jiří Doležal našel nečekanou přihrávkou zpoza branky Viktora Buriana a ten zakončil přesně - 5:3. Šestou branku Velkého Meziříčí vstřelil v 57. minutě opět Marcel Juráň, kterého ke skórování vyzval Tomáš Střecha. Pomyslnou tečku za vydařeným zápasem udělal v 59. minutě pětigólový Juráň, který po přihrávce Tomáše Střechy dělovkou odpálil Wolfovu lahev - 7:3.

Asistent hlavního trenéra Lukáš Novák:

Konečně jsme vstoupili do první třetiny tak, jak jsme chtěli a tak jak jsme si řekli. Sice jsme dostali první gól, ale kluci hráli dál svoji aktivní hru a důležité bylo, že jsme rychle srovnali. Pak následovala pasáž, kde jsme byli mírně lepší, skóre zaslouženě otočili a první třetinu vyhráli. Ve druhé třetině byl Brod bruslivější a hra byla hodně vyrovnaná. Opět nám pomohla přesilovka, kdy se krásně trefil Vojta Maštera. Ve třetí třetině Brod rychle vyrovnal, ale kluci šli pevně za vítězstvím. Naše hráče musím pochválit za bojovný a týmový výkon, hráči taktiku plnili do puntíku. Chtěl bych dnes pochválit Marcela Juráně, protože vstřelit 5 gólů v zápase je vynikající. Velkou radost máme z přesilových her, ve kterých se nám podařilo dát čtyři góly. Bylo vidět, že jsme na přesilovkách o trénincích pracovali. Vítězství si vážíme a jsme za něj rádi.

Vítězství nad Havlíčkovým Brodem nás v tabulce přiblížilo Žďáru nad Sázavou. O další body jedeme v sobotu 21.1. bojovat do Nového Jičína.