5. Vyrovnané derby rozhodl Žďár ve třetí třetině
Vyrovnané derby rozhodl Žďár ve třetí třetině

01. 25. 2023
SKLH Žďár nad Sázavou
4:3
( 2:1, 1:2, 1:0 )
Sláma (Vít) – Havlík, Grauer, Pleva "C", Ludvík Jaroslav, Macek, Půža – Wasserbauer "A", Jícha, Rohlík, Bureš "A", Prokš, Štola, Čejka, Vaňkovský, Chlubna, Gregar, Kunstmüller
Juda J. (Slavíček) – Ambrož "C", Slabý, Trnka, Vlašín "A", Buchal, Střecha L. – Maštera, Vedral, Křenek "A", Burian V., Horký, Báňa, Střecha T., Juráň, Střecha F., Hasoň, Doležal, Ludvík Jan
05:26 Havlík (Pleva), 09:16 Půža (Macek, Kunstmüller), 31:35 Jícha (Havlík), 45:17 Ludvík (Gregar)
13:57 Juráň (Křenek, Trnka), 24:25 Ludvík (Křenek, Střecha L.), 33:37 Křenek (Střecha T.)
Held – Čelechovský, Viskot

Okresní derby na žďárském stadionu přineslo vyrovnaný souboj s šancemi na obou stranách. Velkomeziříčským hokejistům se dvakrát podařilo vyrovnat, na čtvrtou branku domácích již ale odpověď nenašli a ze Žďáru se vrací s těsnou porážkou.

Hlavní trenér Štěpán Oberreiter:

Derby Vysočiny bylo od první minuty velmi vypjaté. Domácí začali velmi útočně a výsledkem byly dvě branky, první z přesilovky. My jsme korigovali kontaktním golem. Druhá třetina byla vyrovnaná, s šancemi na obou stranách. Ve třetí třetině nám soupeř odskočil o jednu branku. Měli jsme 15 minut na to, abychom skóre srovnali. Vytvořili jsme si několik šancí, ale ty pochytal soupeřův gólman. Z výsledku jsme zklamaní, ale jedeme dál. Čeká nás domácí série, ve které chceme bodovat a udržet si kontakt se Žďárem. Děkujeme divákům za povzbuzování a doufáme, že nás přijdou povzbuzovat na domácí zápasy.