5. Velkomeziříčští vstoupí do poslední čtvrtiny základní části
Velkomeziříčští vstoupí do poslední čtvrtiny základní části
1.2.2023 A-tým

Hokejisté Velkého Meziříčí nastoupí k prvnímu utkání poslední čtvrtiny základní části. Po nepříjemné sobotní porážce od Kopřivnice změří síly s dalším soupeřem z čela tabulky.

Vyškov ve své nováčkovské sezóně po odehrání tří čtvrtin základní části stále drží pozici v nejlepší čtyřce východní konference. Tým trenéra Michala Konečného ve třiceti odehraných zápasech 17krát zvítězil a s 53 body drží třetí pozici, tři body za Kopřivnicí a s tříbodovým náskokem před Havířovem. Na pátý Havlíčkův Brod má Vyškov desetibodový náskok.

Produktivitu Vyškova vede se 37 body Tomáš Komínek (24+13), který je v bodování východní konference na 7. příčce - za šesticí znojemských Orlů. Více než bod na zápas zapsali i Dominick Vašíček (18+12) a Vojtěch Dobiáš (10+19). Již na dvacet branek přihrál kapitán a nejzkušenější hráč Vyškova Tomáš Žižka (0+20). Branku Vyškova nejčastěji střeží Michal Kořének (20 zápasů - průměr 2.96 branky/zápas). Dominik Šarman (3.07 branky/zápas) a Marek Micka (4.53 branky/zápas) se do branky příliš nedostali.

S nováčkem letošní sezóny II. ligy se v mistrovské sezóně utkáme již počtvrté. Všechny předchozí vzájemné zápasy zvládl lépe Vyškov, výsledky ale mají zlepšující tendenci ve prospěch Velkého Meziříčí. Ve 2. kole Vyškov zvítězil vysoko 9:0, ve 12. kole 6:3 a ve 24. kole 3:2, když Velké Meziříčí do poloviny zápasu vedlo 2:0.

Utkání HHK Velké Meziříčí - Hokej Vyškov začíná ve středu 1.2. v 18:00 na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí. Přijďte podpořit domácí tým!