5. Velkomeziříčští uhájili vítězství nad silným Vyškovem
Velkomeziříčští uhájili vítězství nad silným Vyškovem

02. 01. 2023
4:3
( 1:0, 2:2, 1:1 )
Hokej Vyškov
Juda J. (31:37 - 32:01 Slavíček) – Vlašín P. (A), Střecha L., Kochánek, Ambrož (C), Slabý, Buchal, Trnka, Hort – Ludvík, Střecha T., Burian V., Vedral, Juráň, Švejda P., Křenek (A), Strnad, Hasoň, Střecha F., Doležal, Broža
Kořének (Šarman) – Vosátko, Hohl, Studený, Burian, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sadovikov, Tomajko, Dobiáš, Snášel, Lekeš, Komínek (A), Janeček, Čuřík, Kořenek, Popelka, Luža
16:45 Střecha T. (Křenek, Juráň), 24:06 Střecha T. (Křenek), 32:07 Slabý (Křenek), 43:33 Juráň (Trnka, Střecha T.)
26:19 Studený, 39:59 Studený (Tomajko, Vosátko), 44:41 Popelka (Tomajko, Holemý)
Juda J. – 93,88% - 46 zákroků – 59 min.,  Slavíček - 100,00% - 1 zákrok – 1 min.
Čech – Čelechovský, Jurčík

Důležité tři body zůstávají ve Velkém Meziříčí! Ve 34. kole druholigové východní konference porazili hokejisté Velkého Meziříčí silného soupeře z Vyškova.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří v úvodní třetině domácí obraně několikrát zle zatápěli. Všechny střely Vyškova ale dokázal vyřešit pozorně chytající Jarda Juda. Skóre utkání otevřela v 17. minutě první formace Velkého Meziříčí, když kombinaci celého útoku přesně zakončil Tomáš Střecha - 1:0.

Ve 25. minutě ujela obraně hostů dvojice David Křenek - Tomáš Střecha a druhý jmenovaný podruhé rozjásal velkomeziříčský stadion - 2:0. Dvoubrankové vedení ale domácí dlouho neudrželi, ve 27. minutě dostal příliš prostoru obránce Adam Studený - 2:1. Ve 32. minutě se po vyhraném vhazování otevřel prostor pro střelu Petra Slabého, který si sjel mezi kruhy a přesnou ranou do horního růžku vstřelil důležitou třetí branku domácích - 3:1. Nepovedená přesilovka v závěru druhé části nabídla Vyškovu další snížení, vteřinu před koncem třetiny snížil v oslabení druhou brankou Adam Studený - 3:2.

Ve 44. minutě velkomeziříčští opět odskočili do dvougólového vedení. V přesilové hře prostřelil Kořénka Marcel Juráň - 4:2. Na závěrečné drama hosté zadělali rychlou odpovědí, když Adam Popelka ve 45. minutě opět snížil - 4:3. Kritický okamžik přišel v 52. minutě po vyloučení Petra Slabého. Domácí ale oslabení ubránili a přiblížili se vítězství. Závěrečné dvě minuty hosté odehráli bez brankáře, se šesti hráči v poli. Jarda Juda musel vytáhnout několik těžkých zákroků, svoji branku ale uhájil a pomohl svému týmu ke třem bodům.

V příštím kole hrajeme opět na domácím ledě. V sobotu 4.2. od 17:30 vyzveme na našem stadionu Slezan Opava.

Hlavní trenér Štěpán Oberreiter:

V dalším domácím utkání jsme přivítali Vyškov, který se pohybuje v horních patrech tabulky. Věděli jsme, že jen výborný kolektivní výkon nám přinese body. Do utkání jsme vstoupili se čtyřmi kompletními formacemi. Podařilo se nám vstřelit góly po dobré kombinaci a odskočit soupeři o dvě branky. Škoda herního výpadku při naší přesilovce a následný kontaktní gól soupeře, v poslední vteřině druhé třetiny. Do třetí třetiny jsme vstoupili s odhodláním napravit závěr druhé třetiny a vstřelili jsme čtvrtou branku. Soupeř ještě korigoval výsledek vstřelením třetí branky, ale ani závěrečná power play v závěru utkání na výsledku nic nezměnila. Získali jsme důležité tři body, děkujeme celému týmu za předvedený týmový výkon podložený výborným výkonem gólmana J. Judy. Děkujeme i fanouškům za povzbuzování po celé utkaní. V sobotu budeme bojovat o další body s Opavou.