5. Velkomeziříčští neudrželi vedení a jdou do Play-down
Velkomeziříčští neudrželi vedení a jdou do Play-down

3:2
( 0:1, 1:0, 2:1 )
Ševců (Pavlíček) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss – Fencl, Křivohlávek (C), Andris – Kozubík, Martiník, Finsterle – Bachánek, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka, Martinec
Juda J. (Slavíček) – Trnka, Slabý, Vlašín P. (A), Ambrož (C), Hort, Kochánek – Buchal, Ludvík, Strnad, Burian V., Střecha T., Vedral, Doležal, Hasoň, Křenek (A), Střecha F., Švejda P., Juráň
39:54 Ďurkáč (Andris, Křivohlávek), 42:47 Křivohlávek (Andris, Finsterle), 59:44 Finsterle (Křivohlávek, Andris)
15:03 Střecha T. (Hasoň, Strnad), 58:12 Křenek (Kochánek, Ludvík)
Šico – Vengřín, Bartoň

Hokejisté Velkého Meziříčí nedotáhli slibně rozehraný zápas ve Valašském Meziříčí k bodovému zisku a s jistotou se již v tabulce nedostanou před Žďár nad Sázavou. 11. března tak nastoupí k prvnímu zápasu Play-down proti poslednímu týmu západní konference - HC Wikov Hronov.

Asistent hlavního trenéra Lukáš Novák:

Do utkání jsme vstoupili trochu ospale, ale pak kluci zabrali a hráli jsme vyrovnanou partii. Měli jsme i šance z nichž jsme jednu využili a hráli zodpovědně to co jsme chtěli. Bohužel vyrovnávací gól jsme dostali po sporné situaci v přesilovce, kdy domácí puk do branky doslova dotlačili. Na začátku třetí třetiny jsme dostali gól na 2:1. Tlačili jsme se za vyrovnáním, což se povedlo minutu a půl před koncem. Bohužel se projevila naše celosezonní bolest a opět jsme inkasovali gól těsně před koncem, tentokrát 16 sekund. Kluky bych chtěl za zodpovědný a bojovný výkon pochválit. Připravíme se na derby se Žďárem, které chceme určitě vyhrát.

O udržení ve II. lize ČR

• Play-down bude hráno na 2 vítězná utkání (2 - 3 utkání), s tím, že domácí prostředí v této části soutěže bude určeno podle vyššího průměru bodů získaných družstvem v základní části (západní konference základní část + nadstavba).
  • První a případně třetí utkání se odehraje na stadionu družstva s vyšším bodovým průměrem.
  • Poražené družstvo z této části soutěže sestupuje do příslušné nejvyšší krajské ligy seniorů.