( 2:0, 2:1, 1:1 )
HC Wikov Hronov
Juda J. (Štourač) – Trnka, Slabý, Ambrož (C), Hort, Střecha L., Kochánek, Buchal - Doležal, Křenek (A), Juráň, Strnad, Hasoň, Střecha T., Střecha F., Burian, Vedral, Švejda, Broža
Tichý (Gazizov) – Křivohlávek, Exner (C), Veselý, Salnikov, Pavelka, Minařík, Amirov – Przybyla, Štrombach, Akhmetianov, Hovsepyan (A), Poppel (A), Kubeček, Putz, Bačkovský, Subbotin
15:52 Juráň (Slabý, Kochánek), 17:05 Doležal (Slabý), 22:35 Burian (Vedral, Střecha T.), 23:41 Strnad (Střecha T., Slabý), 58:25 Střecha T. (Švejda, Hort)
28:58 Poppel (Štrombach), 45:11 Veselý (Exner, Putz)
František Held, Ivan Čuňočka – Jan Kleprlík, Marek Čelechovský

Hokejisté Velkého Meziříčí udělali první, velice důležitý, krok k udržení druholigové příslušnosti. V prvním utkání play-down si na domácím ledě poradili s Hronovem a v sérii hrané na dvě vítězství se ujímají vedení!

Velkomeziříčští se ujali vedení v 16. minutě, když se Marcel Juráň natlačil před obránce a přesnou střelou nedal Tichému v brance Hronova šanci. O minutu později se dostal do úniku Jiří Doležal a střelou na bližší tyč zvýšil na 2:0. Na obě úvodní branky přihrával Petr Slabý.

Pohodu ze závěru první třetiny přenesli meziříčští i do úvodu druhé části. Ve 23. minutě zvýšil dorážkou na 3:0 Viktor Burian. Ve 24. minutě rozjásal velkomeziříčské příznivce počtvrté Milan Strnad, který musel několik minut poté kvůli tvrdému zákroku hostujícího hráče z utkání odstoupit. Hosté korigovali stav ve 29. minutě, když ve vlastním oslabení přesně vyřešili situaci dvou na jednoho. Těsně před druhou sirénou domácí neproměnili trestné střílení a šli tak do kabin s tříbrankovým vedením.

Ve 46. minutě hosté snížili na rozdíl dvou branek a když vzápětí zamířili na trestnou lavici Aleš Trnka a Libor Střecha, bylo zaděláno na drama. Domácí ale dvojnásobné oslabení ubránili a přiblížili se důležitému vítězství. V 59. minutě pečetil vítězství Velkého Meziříčí trefou do prázdné branky Tomáš Střecha.

Hlavní trenér Štěpán Oberreiter:

Do prvního utkání baráže jsme vstoupili trochu nervózně, věděli jsme, že když dáme první gól, tak se uklidníme a na to jsme přidali ještě druhou po výborné kombinaci první lajny. Ve druhé třetině jsme pokračovali ve stejném výkonu a přišly další dvě branky. Škoda našich přesilovek, které nám vůbec nešly. Navíc jsme v jedné početní výhodě gól obdrželi. Druhá a třetí třetina se nesla v duchu až moc tvrdé hry ze strany soupeře na kterou doplatil náš klíčový hráč Milan Strnad, který utkání nedohrál. V závěru hrál soupeř bez gólmana a Tomáš Střecha dal uklidňující gól do opuštěné branky Hronova. Ceníme si tohoto vítězství, děkujeme našim fanouškům za podporu po celý zápas a věříme, že tu sérii baráže dokončíme v Hronově.

Druhé utkání je na programu v sobotu 18.3. v 17:00 v Hronově a Horácký hokejový klub pořádá pro své přiznivce výjezd!

• Registrace do středy 15.3. v restauraci Sport klub "NA ZIMÁKU"
  • Odjezd je naplánován na sobotu 18.3. v 13:00