HC Brumov-Bylnice - HHK VM  1:10 (0:3, 0:3, 1:4)

Sestava HC Brumov-Bylnice:

Tkadlec (Zubo) - Krůžela, Lysák M., Lysák T., Karšay, Šudoma - Tulpa T. st., Častulík, Holík, Plachtovič, Ineri, Ondra, Bublák, Novosad, Lysák L., Tulpa T. ml., Nesrsta, Holba.

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda (Šoustal) - Šerý, Burian V., Kochánek, Pokorný, Strnad, Rozmarín - Křenek, Matov, Sobotka, Peschout, Bula, Pejchal, Maštera, Střecha F., Střecha T.

Branky: 48:02 Lysák L. - 03:35 Sobotka (Křenek), 06:40 Křenek (Sobotka, Matov), 12:38 Sobotka (Křenek, Matov), 29:31 Bula (Pejchal), 29:40 Křenek (Matov, Šerý), 31:47 Bula, 42:55 Bula (Strnad), 47:38 Burian (Matov, Sobotka), 54:16 Bula (Pejchal), 56:12 Maštera (Střecha F., Střecha T.)

Rozhodčí: Hübl - Bačák, Kučera
Delegát: Vaněk
Vyloučení: 6:4
Využití: 0:2, v oslabení 0:0
Střely na branku: 25:44 (11:15, 6:12, 8:17)
Diváci: 62

V devátém kole krajské ligy zajížděli muži HHK do Brumova-Bylnice. K časově nejvzdálenějšímu soupeři se vyjíždělo již v 12.30 hod. Přesto se tým do cílové stanice dostal až při rozbruslení. Na vině byla vážná nehoda v Buchlovských kopcích, ke které musel přistát i vrtulník. Zdržení by dle policistů bylo více jak dvě hodiny. Proto jsme se rozhodli pro objízdnou trasu, která zabrala více než hodinu času. Mužstvo se bleskově převléklo do výstroje a stihlo zkrácené rozbruslení. Začátek utkání se tak posunul pouze o pět minut.

Na začátku utkání bylo vidět několik nepřesností a špatná koordinace našich hráčů. Lukáš Sobotka navíc při pádu za naší brankou zapíchnul hokejku za ochranný polykarbonát mantinelu. Postupně se však tým dostal do tempa. První velkou šanci měl v polovině druhé minuty Vojta Maštera a vzápětí Tomáš Střecha. Tyto šance byly ještě nevyužity. Ve 4. minutě se již skóre měnilo. Po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma David Křenek, který zajel až za branku. Následovala přihrávka na Lukáše Sobotku, který měl úplně odkrytou branku a pohotově proměnil – 0:1. Poté se do několika šancí dostali domácí hráči. Největší šanci v polovině 5. minuty vychytal lapačkou Jarda Juda. Po vhazování v našem obranném pásmu byl podražen David Pokorný Bublákem, který šel pykat na trestnou lavici. V početní výhodě měli naši hráči několik šancí, ale ke změně stavu to nevedlo. S končící přesilovkou prošel do útočného pásma Lukáš Sobotka, který zajel za soupeřovu branku a přihrávkou našel úplně volného Davida Křenka, který střelou na vzdálenější tyč nedal Tkadlecovi žádnou šanci 0:2. V 9. minutě viděli diváci pěknou souhru, na jeden dotek, druhé útočné formace HHK, které chyběl pouze gól. V téže minutě nastřelil levou tyč Tkadlecovy branky Richard Peschout. V signalizovaném vyloučení na konci 10. minuty se do šance dostal Lukáš Sobotka. Gólman jeho střelu vyrazil. V následné přesilovce byl k vidění pořádný kolotoč v útočném pásmu a následný závar v brankovišti domácích, který přerušila až píšťalka hlavního arbitra. Ve 13. minutě předvedla kombinaci na jeden dotek první lajna HHK. Na jejím konci vstřelil Lukáš Sobotka další gól – 0:3. V 15. minutě měli několik šancí domácí. Tvrdou střelu z hole Michala Lysáka ukryl gólman HHK v lapačce. Na konci 17. minuty si vzal v obranném pásmu kotouč Milan Strnad, který následně projel celým kluzištěm. Na přesnější zakončení již nebyl prostor.

Úvod druhého dějství patřil domácím. Lépe bruslili a několikrát se dostali do šancí, které nevyužili. K první střele se dostali hráči HHK až na začátku 10. minuty a to z hole Richarda Peschouta. V té samé minutě se v rozmezí 9. vteřin dvakrát prosadili naši hokejisté. Nejprve vybojoval kotouč u mantinelu Honza Bula a z ostrého úhlu vymetl levý horní růžek Tkadlecovy svatyně. Po vhazování ve středu hřiště rozehrál kotouč Kamil Šerý na Patrika Matova. Ten přihrál mezi kruhy Davidovi Křenkovi, který švihem našel volné místo v Tkadlecově brance – 0:5. Ve 32. minutě lovil gólman domácích puk z branky znovu. Tentokrát si připsal hodně kuriózní gól Honza Bula. Po vhazování se Honza opřel do puku a v pádu poslal kotouč pod břevno – 0:6. Ve 37. minutě si několik slibných šancí vypracovala třetí útočná formace HHK. Jejich střely však mířily vysoko nad břevno.

Ve třetí části viděli diváci ještě pět gólů. Ve 43. minutě napřáhl od modré lajny Milan Strnad, kotouč brankář neudržel ve výstroji. Následná dorážka z hole Honzy Buly končí gólem – 0:7. Ve 47. minutě se do brejku dostali dva hráči domácích. Tvrdou střelu k levé tyčce vyrazil Jarda Juda pravým betonem. Z následného protiútoku střílí pod horní tyč Viktor Burian – 0:8. Ve 49. minutě se dočkali domácí. Lukáš Lysák se zbavil dvou bránících hráčů HHK a následným blafákem překonal Jardu Judu – 1:8. V závěru utkání padly po bleskově využitých přesilovkách dva góly. První přesilovku využil po osmi vteřinách svým čtvrtým gólem v zápase Honza Bula – 1:9. Druhou přesilovku využil po šesti vteřinách Vojta Maštera, který vstřelil desátý gól HHK.

HHK si připsal povinnou výhru nad papírově slabším soupeřem. V tabulce zůstává nadále na prvním místě. V dalším kole vyzvou velkomeziříčští hokejisté na domácím ledě břeclavské lvy.
Utkání se hraje tradičně v sobotu od 17.30 hod. Přijďte podpořit hráče v boji o další mistrovské body.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Věděli jsme, že budeme bojovat s nadšením a bojovností domácích. Ale hokejově jsme domácí od začátku přehrávali, brzy jsme dali branky a postupně vedení navyšovali. Na to, že dva útočníci museli vypomoci mezi obránci, jsme utkání zvládli velmi dobře. Výhrady jsem měl pouze ke druhé části, kde jsme útočné akce zbytečně překombinovali.