5. Z Hodonína vezeme tříbodové vítězství!

3:5
( 1:0, 1:2, 1:3 )
Piták (Dolíška) - Polesný (A), Bílek, Stuchlík, Švejda, Sedláček, Talafa - Sajdl (C), Novák (A), Sedlák - Mach, Bachánek, Krejčí - Matěj, Zaichyk, Luža - Laciga, Hložánek
Juda J. (Juda P.) - Ambrož (C), Slabý (A), Lašák, Vovsík, Trnka, Číhal, Dolníček, Kochánek - Paleček, Juda M., Juráň - Ludvík, Klapica, Peš - Broža, Burian V., Vedral - Kotrba, Střecha F., Šantora
12:29 Hložánek (Laciga, Luža), 29:38 Luža (Talafa, Zaichyk), 44:52 Talafa (Krejčí, Zaichyk)
24:18 Peš (Ludvík), 37:54 Ludvík (Peš, Vovsík), 47:55 Peš (Lašák), 52:32 Lašák (Ludvík, Peš), 56:36 Paleček (Slabý, Juráň)
3:3
1:1
42:38
(17:10, 10:16, 15:12 - 0:0)
932
Martin Maťašovský - Jan Rakušan, Dominik Viskot

Velkomeziříčští hokejisté vezou cenné vítězství z Hodonína! Domácí Baník sice v utkání třikrát vedl, velkomeziříčští ale bojovali a pokaždé dokázali srovnat. Vítěznou branku vstřelil v 53. minutě Martin Lašák. Čtyřmi body se v utkání blýskl Hynek Peš (2+2), branku a dvě asistence zapsal Jan Ludvík. Pátou branku VelMezu přidal v závěru v přesilové hře Adam Paleček.

V úvodní třetině svižného utkání byli střelecky aktivnější domácí, stoprocentních příležitostí ale téměř tisícovka diváků na Zimním stadionu Václava Nedomanského příliš neviděla. Ve 13. minutě se domácím podařilo pěknou kombinací překonat velkomeziříčskou obranu, když Laciga před odkrytou brankou našel Hložánka - 1:0. Vzápětí mohl z úniku srovnat Adam Paleček, Piták si ale jeho střelu pohlídal.

Na začátku druhé části velkomeziříčští ubránili dvouminutové oslabení, po jehož skončení se po přihrávce Jana Ludvíka prosadil Hynek Peš - 1:1. Ve 28. minutě dostali domácí další příležitost zahrát si přesilovku. Oslabení jsme hráli aktivně. Když už to vypadalo, že i podruhé početní nevýhodu ubráníme, domácí udeřili brankou Luži - 2:1. Ve 38. minutě přebruslil domácího beka Hynek Peš a přesně předložil puk Janu Ludvíkovi, ten nedal Pitákovi šanci - 2:2.

Do třetí třetiny vlétli domácí aktivně, několik střel Jarda Juda pochytal, na dělovku Talafy ve 45. minutě už ale nestačil - 3:2. V dalším průběhu oba týmy pokračovaly v útočném hokeji, šance se střídaly na obou stranách. Ve 48. minutě poslal Martin Lašák milimetrovou přihrávkou do útoku Hynka Peše, který tísněný domácím bekem prostřelil Pitáka - 3:3. Velkomeziříčská euforie propukla v 53. minutě. Z protiútoku Jana Ludvíka ještě Piták vychytal, na následnou střelu Martina Lašáka přes clonu již ale domácí gólman nedosáhl - 3:4. V 57. minutě dal meziříčskému vítězství definitivu přesilovkovou brankou Adam Paleček - 3:5. Domácí si v samotném závěru zahráli přesilovou hru, na kterou navázali odvoláním Pitáka. Snížit již ale nedokázali.

OHLASY K UTKÁNÍ

Aleš Bachánek (SHKM Baník Hodonín): Hodnotí se mi to špatně, protože jsme prohráli. Myslím si, že se to nemělo stát. Bylo to našima chybama, takže je to těžké. Od první třetiny jsme nastoupili dobře, šli jsme do tlaku. Nedali jsme tam spoustu šancí, což nám potom chybělo. Ve druhé třetině to bylo celkem vyrovnané, dostali jsme 2 zbytečné góly. Je to všechno po našich chybách, to co jsme říkali, že oni budou chodit jenom do brejků a budou čekat, kdy se tam dostanou. Tam jsme propadli a 3 nebo 4 góly jsme dostali z brejků, což je chyba. Byli jsme na to připraveni, ale bohužel jsme to nesplnili. (www.shkmhodonin.cz).

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Od začátku vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. První třetinu nám moc nefungovala obrana, ale o přestávce jsme si k tomu něco řekli a zvedlo se to. Kluci to neskutečně odmakali a předvedli jsme i disciplinovaný výkon. Ve 3. třetině bylo důležité srovnání na 3:3, pak si myslím že malinko domácím došly síly a my naopak přidali. Hodně těžké utkání a důležité body! Musím kluky pochválit, ale jedeme dál a soustředíme se na další zápas.

V sobotu 24. února zajíždíme k dalšímu utkání na stadion soupeře, v 17:00 hrajeme v Šumperku.