5. V Šumperku jsme sahali po vyrovnání, třetí branku jsme ale nedali
V Šumperku jsme sahali po vyrovnání, třetí branku jsme ale nedali

3:2
( 1:0, 2:1, 0:1 )
Irgl (Kacbunda) - Dudycha, Skopal, Rutar (A), Minařík, Cekr, Kubíček - Horký, Šišolák, Vachutka (A) - Jaroš (C), Müller, Scheuter - Tarnoczy, Polách, Danielčák - Nilsson
Juda J. (Juda P.) - Slabý (A), Ambrož (C), Dolníček, Trnka, Orsech, Kochánek - Juráň (A), Juda M., Doležal - Ludvík, Paleček, Vedral - Šantora, Střecha F., Milotinský - Hrnčíř, Kotrba
01:50 Nilsson (Danielčák), 36:07 Šišolák (Skopal), 39:50 Polách (Tarnoczy, Scheuter)
24:54 Juráň (Doležal, Slabý), 41:14 Ludvík (Paleček, Vedral)
4:5
0:0
37:22
(10:4, 17:7, 10:11 - 0:0)
833
Jiří Škach - Marek Bubela, Tomáš Kučera

Ze souboje se Šumperkem jsme ani napočtvrté nedokázali získat body. Tentokrát jsme však byli bodovému zisku nejblíže. Po snížení na 3:2 na začátku třetí třetiny jsme v průběhu závěrečné části byli lepším týmem a vypracovali jsme si slušné příležitosti. Všechny další šance ale skončily na výstroji domácího brankáře. Ze Šumperku tedy odjíždíme s těsnou porážkou.

OHLASY K UTKÁNÍ

Radek Fischer (Draci Šumperk): Máme tři body, což je pozitivní. Jenomže my do zápasu vstoupíme dobře a potom přestaneme úplně hrát tu naši hru. Děláme taktické chyby, necháme se unést hrou, útočíme v pěti hráčích a pak nemáme nikoho dozadu. Buďme rádi, že jsme dali gól na 3:1. Kdyby místo toho soupeř vyrovnal, bylo by to daleko horší a mohlo by být klidně i po nás. Ve třetí třetině jsme pak dostali na 3:2 a zase jsme přestali úplně hrát. Najednou jsme začali být zbytečně nervózní, že bychom ten zápas mohli prohrát a neplnili jsme to, co jsme měli. Řekli jsme si, že budeme hrát 1-2-2 a budeme chodit do brejků, místo toho jsme však hráli každý jinde a ne pospolu. Proto to nefungovalo. Buďme rádi, že jsme ty tři body uhráli. Klukům za to děkuji, ale na tomhle musíme ještě zapracovat. Pokud bude proti nám silnější mančaft a budeme vést takhle o gól, tak to budeme prohrávat. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům za obrovskou podporu v takto důležitých chvílích. (www.dracisumperk.cz).

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme prohráli, ale odehráli jsme velice dobré utkání. Bohužel rozhodly naše chyby, i když tentokrát jich bylo málo a jeden smolný odraz. Třetí třetinu jsme tlačili a několikrát puk tančil na čáře. Měli jsme opravdu velký tlak, vyhrál soupeř který podal také výborný výkon. Věřím, že když budeme takhle pokračovat, body dělat budeme. Teď nás čeká důležitý týden včetně derby, takže se maximálně připravíme a jdeme makat a bojovat.

V příštím kole nás ve středu 28. února v 18:00 čeká domácí okresní derby se Žďárem nad Sázavou. Přijďte nás v důležitém souboji podpořit!