SKLH Žďár nad Sázavou
Juda J. (Juda P.) - Slabý (A), Ambrož (C), Lašák, Trnka, Dolníček, Kochánek, Vlašín P. - Juráň (A), Juda M., Doležal - Kuba, Paleček, Vedral - Šantora, Burian V., Střecha F., Hrnčíř, Milotinský
Sejpal (Sláma) - Wasserbauer (A), Půža, Grauer, Pleva (C), Ludvík J., Svoboda, Beran - Dušek, Kadleček, Půhoný (A) - Štola, Jícha, Picka - Gregar, Ludvík T., Chlubna
48:25 Kuba (Paleček, Vedral)
23:28 Dušek (Pleva), 47:29 Dušek, 49:43 Wasserbauer (Dušek, Půhoný), 58:43 Dušek
Martin Maťašovský - Jan Gregar, Dominik Kalina

Okresní derby mezi Velkým Meziříčím a Žďárem nad Sázavou rozhodl žďárský útočník Dominik Dušek, který k nastřílenému hattricku přidal asistenci na čtvrtý gól hostí. Žďár nad Sázavou se tak přiblížil postupu do play-off, velkomeziříčští budou muset o vyhnutí se play-down zabojovat v následujících kolech.

Úvodní třetina nabídla oboustranně útočný hokej, slušné příležitosti si vypracovaly oba týmy, brankáři ale byli pozorní. O vítězství hostujícího týmu rozhodly přesilové hry a neomylný střelec Dušek. Zatímco velkomeziříčští se ve svých přesilových hrách trápili a hned dvakrát v nich inkasovali, Žďár jednu ze tří přesilovek proměnil.

OHLASY K UTKÁNÍ

Jiří Plachý (SKLH Žďár nad Sázavou): Bodů si nesmírně vážíme. Dnes tým plnil přesně co jsme si řekli. Zodpovědně z obrany a rychlé kontry , no a výkon týmu podtržený výbornými zákroky Martina Sejpala. Pokud něco hledat a na čem zapracovat, tak určitě naše velké množství vyloučených. Asi se nedá vždy spolehnout, že dáme v oslabení víc gólů než při hře pět na pět. Teď si odpočineme a připravíme se na páteční zápas s Kopřivnicí. Věřím, že přijdou lidi a budou naším šestým hráčem. (www.hokejzr.cz).

Lukáš Novák (HHK Velké Meziříčí): Velice vyrovnané utkání, kde jsme byli, si myslím, dvě třetiny lepším týmem. Bohužel poslední zápasy máme problém s koncovkou. Měli jsme dobrý pohyb, ale soupeř byl trpělivý a po brejku vedl 1:0, hrál dobře a zachytal jim výborně gólman. Ve třetí třetině máme přesilovku a místo vyrovnání dostaneme gól po hrubé chybě. Pak už to byla křeč a hosté to zkušeně dohráli. Chci poděkovat lidem za vynikající atmosféru která nás hrála dopředu. Teď nás čeká Valašské Meziříčí a všichni víme o co jde. Bude to zápas o 6 bodů a možná i o víc.. Musíme podat lepší výkon. Přijďte nás podpořit, uděláme maximum pro výhru.

V sobotu 2. března v 17:30 nás tak čeká zápas sezóny. Do Velkého Meziříčí přijede Valašské Meziříčí, které dnes stáhlo svoji ztrátu na jediný bod.

Pozvání na okresní derby od Horáckého hokejového klubu přijali i klienti Centra Kociánka z nedalekého Březejce. Děkujeme za podporu.