5. V sobotu proti Valašskému Meziříčí, přijďte nás podpořit!
V sobotu proti Valašskému Meziříčí, přijďte nás podpořit!
1.3.2024 A-tým

Utkání 42. kola II. ligy Velké Meziříčí vs. Valašské Meziříčí hodně napoví o tom, který z týmů z východní konference bude muset o setrvání ve třetí nejvyšší soutěži zabojovat v play-down. Sobotní soupeře dělí v tabulce jediný bod, jistotu udržení ještě nemá ani desátá Technika Brno.

VELKOMEZIŘÍČŠTÍ PO DVOU PORÁŽKÁCH PŘIŠLI O NÁSKOK

Smolná porážka v Šumperku a následné prohrané okresní derby se Žďárem nad Sázavou připravilo velkomeziříčské hokejisty o náskok na poslední Valašské Meziříčí. Pětibodový odstup se během dvou kol smrskl na náskok o jediný bod. Sobotní meziříčské derby tak bude pro oba týmy zápasem sezóny, vítěz duelu se výrazně přiblíží záchraně druholigové soutěže pro příští sezónu.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ V POSLEDNÍM TÝDNU UHRÁLO 4 BODY

Hokejisté Valašského Meziříčí bojují o opuštění poslední příčky východní konference. V posledním týdnu dokázali svěřenci trenéra Lukáše Plška na svém stadionu senzačně přestřílet 6:4 Vyškov a následně obrat o bod Opavu. Před zápasem s Velkým Meziříčím tak stáhli svoji ztrátu na náš tým na jediný bod.

Vzájemné zápasy v aktuální sezóně nabídly vždy velmi vyrovnané souboje. V 9. kole jsme z Valašského Meziříčí přivezli vítězství 2:1. Prosincové utkání ve Velkém Meziříčí rozhodl Mira Juda 7 vteřin před koncem prodloužení - 4:3 PP. Třetí vzájemný duel potom v lednu ve Valašském Meziříčí dospěl až do samostatných nájezdů, o našem vítězství rozhodl mazáckou fintou kapitán Pavel Ambrož - 4:3 SN. V případě rovnosti bodů po základní části tak máme s Valašským Meziříčím lepší vzájemné zápasy.

Produktivitu Valašského Meziříčí vede s 26 body nejlepší střelec týmu Lukáš Finsterle (13+13) před Tomášem Vávrou (5+18). Po dvaceti bodech nasbírali i Daniel Stodůlka (9+11) a Michael Vavřík (6+14). Nejlepší statistiky si ale drží last-minute posila ValMezu Michal Popelka, který v devíti zápasech zapsal 14 bodů (6+8). Nejproduktivnějším obráncem je desetibodový  Vojtěch Baroš (5+5), hrající asistent trenéra Lubomír Štach, který Bobry posílil až nedávno má 6 bodů z 11 zápasů (2+4).

V brance Valašského Meziříčí se střídá dvaadvacetiletý Kryštof Ševců (průměr 3,75 branky/zápas) se vsetínským juniorem Adamem Pavlíčkem (průměr 3,37 branky/zápas).

Sestava Valašského Meziříčí v posledním utkání:
Pavlíček (od 41. minuty Ševců) – Baroš, Sviták, Holomek (C), Liss, Štach, Holiš, Hladiš – Stodůlka, Vavřík (A), Kozubík – Finsterle (A), Martiník, Gola – M. Popelka, Vávra, Melenovský – Kuchařík

Utkání 42. kola II. ligy HHK Velké Meziříčí - HC Bobři Valašské Meziříčí začíná v sobotu 2. března v 17:30 na velkomeziříčském zimním stadionu. Přijďte nás v klíčovém souboji sezóny podpořit!