Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Hodnocení uplynulé sezóny a příprava na nový ročník
Hodnocení uplynulé sezóny a příprava na nový ročník
4.5.2024 A-tým

Hodnocení uplynulé sezóny a příprava na nový ročník

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

 

Ke 30.4. 2024 byla oficiálně ukončena sezona 2023/2024, která pro „A" tým Horáckého hokejového klubu skončila porážkou v play-down. Sezónu hodnotí jednatel a vedoucí „A" týmu Jaroslav Juda.

Jardo, jak s odstupem času hodnotíš sezónu, která odstartovala v dubnu 2023 začátkem rekonstrukce zimního stadionu a skončila nepodařeným play-down?

Sezona i pro nás začala právě rekonstrukcí ZS, kdy jsme byli prakticky denně přítomni na staveništi. Po rekonstrukci vnitřních prostor haly – I. etapa, musíme říct, že máme opravdu krásnou hokejovou halu. V návaznosti na rekonstrukci měla své specifikum, jak letní příprava, tak zahájení přípravy na ledě v měsíci srpnu. V květnu a červnu jsme využívali ostatní sportoviště a zázemí nám poskytl fotbalový klub, kde se hráči měli možnost převléknout a po tréninku osprchovat. V srpnu následovala příprava na ZS v Třebíči, kde jsme po celou dobu působení měli veškerý komfort, včetně jedné stálé šatny. Přesto jsme se všichni těšili na konec září, kdy jsme již mohli využívat prostory našeho zimního stadionu.

Myslíš, že se příprava v azylu mohla promítnout do výsledků v úvodu sezóny? V úvodních patnácti kolech jsme bodovali především venku.

Na rozdíl od minulých sezon se otočil poměr výher doma a venku. Zatímco v minulých letech jsme těžili z velmi malého hřiště a určitého nekomfortu pro soupeře, tak v poslední sezoně se tento trend obrátil. I díky prodloužení hřiště se již trénovalo na podobných plochách, jako jsme hráli u soupeřů. Venku si navíc náš mladý tým nepřipouštěl takový tlak, jako v domácích utkáních. To byl určitě jeden z hlavních důvodů nižšího počtu vyhraných zápasů na domácím hřišti.

V průběhu sezóny 2023/2024 jsme se potýkali s dlouhodobými zraněními hned několika klíčových útočníků, jak bylo těžké je nahradit?

Velikou ztrátou pro mužstvo bylo zranění Davida Křenka a Milana Strnada. David doposud navštěvuje fyzioterapeuta, který se mu snaží dát poraněnou část těla dohromady. Dalším zraněným hráčem, který mužstvu velmi chyběl, byl Jirka Doležal, který si v zápase s Technikou Brno poranil rameno a téměř tři týdny absentoval. Při úzkém kádru bylo každé takovéto zranění na výkonu mužstva znát.

Během sezóny za Velké Meziříčí nastoupil rekordní počet juniorů. Dohromady 15 hráčů do dvaceti let nasbíralo 170 odehraných zápasů.

Toto neberu jako něco špatného. Právě naopak. Kde jinde by si měli hráči juniorského věku „čuchnout" k seniorskému hokeji, než právě ve II. lize? Tato soutěž je velmi kvalitní. Počtem a četností zápasů se blíží dvěma nejvyšším seniorským soutěžím. Pokud budeme dávat mladým hráčům větší prostor ve hře, budou mít velkou šanci se prosadit v profesionálním hokeji.

Co myslíš, že bylo příčinou nepodařeného závěru sezóny?

V závěru sezony nám citelně chyběli hráči, u kterých jsme měli vyřízeny střídavé starty. A to jak z juniorů jihlavské Dukly, tak z hráčů stejné věkové kategorie Horácké Slavie Třebíč. Podobně na tom byl i Petr Švejda, který měl vyřízené střídavé starty z Přerova. V týmu jsme také postrádali pár zkušenějších hráčů se starty ve vyšších soutěžích, kteří by v kabině mladší hráče uklidnili a předali jim tolik potřebné zkušenosti.

Jaký je aktuální stav příprav na novou sezónu?

Bezprostředně po posledním odehraném zápase nás kontaktovaly druholigové týmy, které zvažovaly přenechání licence. V rozhodování, zda získat druholigovou licenci touto cestou, nás podpořilo jak vedení města Velkého Meziříčí, tak naši partneři. Této podpory si velmi vážíme a všem za ni děkujeme! Dnes již můžeme potvrdit, že Horácký hokejový klub získal právo účasti ve II. lize ČR v příští sezóně. K pořízení licence nás vedlo hned několik faktorů. V první řadě sportovní, kdy budeme moci hráčům, kteří budou mít zájem, nabídnout ligovou soutěž. Máme mladé mužstvo, a to se bude rok od roku zlepšovat. Také budeme moci nadále počítat s účastí „B" mužstva v krajské lize a mít tak potřebnou rezervu pro první tým. Zároveň se v rezervním týmu mohou rozehrávat hráči po zranění, popřípadě hráči z naší juniorky, pro které by byl příliš velký skok hrát druholigovou soutěž. V neposlední řadě jde o finanční podporu ze strany ČSLH a ADK LH, kdy se díky účasti ve třetí nejvyšší soutěži navyšují finanční prostředky na trenéry mládeže a na chod druholigového týmu.

Co bude následovat v nejbližších týdnech?

Aktuálně finalizujeme složení realizačního týmu, který zveřejníme v průběhu příštího týdne. Trenérský tým začal skládat kádr pro nadcházející sezónu. Informace ke složení kádru zveřejníme v průběhu měsíce května.

Díky za rozhovor a hodně štěstí do nové sezóny, která právě v těchto dnech začíná!

 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.AZ Havířov44270:99116
2.Hokej Vyškov44224:15292
3.SHKM Baník Hodonín44153:13474
4.HC Slezan Opava44143:13472
5.BK Havlíčkův Brod44151:14165
6.HK Nový Jičín44147:16559
7.HC ISMM Kopřivnice44161:17358
8.SKLH Žďár nad Sázavou44149:18758
9.Draci Šumperk44139:16057
10.Technika Hockey Brno44118:17249
11.HC Bobři Valašské Meziříčí44128:17049
12.HHK Velké Meziříčí44121:21743
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru