Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • Draci Šumperk
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
 • Technika Hockey Brno
 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Amálie Karásková hodnotí náročnou sezónu
Amálie Karásková hodnotí náročnou sezónu
20.5.2024 A-tým

Amálie Karásková hodnotí náročnou sezónu

Autor: Jiří Mráz

 

Velkomeziříčská útočnice Amálie Karásková prožívá našlapanou sezónu. Během končícího ročníku stihla zápasy za velkomeziříčskou 9. třídu, zahrála si finále ženské extraligy za Karvinou, zúčastnila se několika reprezentačních akcí a závěr sezóny si zpestří výběrovými turnaji.

Ami, jak hodnotíš letošní sezonu jak na klubové tak na reprezentační úrovni?

Letošní sezóna byla náročná plná zážitků a pro mě nových zkušeností. Sezóna začala velice dobře, a díky tomu jsem se dostala do nominace U16 na mezinárodní prosincový turnaj v Hodoníněr, ale bohužel jsem se v extraligovém zápase pár dní před turnajem zranila a měsíc a půl byla mimo led. Přišla jsem tak nejen o turnaj v Hodoníně, ale také o trip do Kanady s výběrovým týmem. S trochou obav a nejistoty jestli ruka vydrží jsem se během vánoc zúčastnila turnaje Through Generations Challenge v Brně. Turnaj se nám podařilo vyhrát, já jsem si odnesla ocenění nejlepšího útočníka turnaje. Zbývalo 14 dní do odletu na druhý trip do Kanady. Nebylo tak moc prostoru abych se dostala do obvyklé formy, ale s podporou ostatních myslím tím kamarády, rodinu a trenéry to nebylo zas tak těžké. V Kanadě jsme během 14 dnů odehráli 7 přípravných zápasů a následně turnaj v Quebecu s nejkvalitnějšími AAA týmy. Měli jsme možnost si zatrénovat pod vedením kanadských trenérů v rámci střední školy Stanstead College. Z mého pohledu kapitánky se náš poměrně mladý a méně zkušený tým v přípravných zápasech sehrával zápas od zápasu víc a víc, zvykaly jsme si na tvrdší styl hokeje i mezi holkami. Byla to velká zkušenost. Po návratu z Kanady jsme pak byli s ještě jednou spoluhráčkou osloveni z kanadského středškolského týmu, že nás jejich trenéři sledovali na zápasech a mají zájem abychom od příští sezóny za ně hráli a studovali na Bourget College. Následně jsem odehrála extraligové play off, kde jsme s týmem Falcons Karviná skončily jsme na 2. místě, takže mám první extraligovou medaili.

Hrála jsi finále extraligy, jak to hodnotíš jak po osobní stránce tak i po týmové?

Nervozita určitě panovala, byla jsem nejmladší hráčkou ve finále. Cítily jsme šanci, protože poslední vzájemný skupinový zápas proti Příbrami jsme byly, troufnu si říct, lepším týmem a prohrály jsme jej až v nájezdové loterii. Příbram tak přišla o bod po několikaleté sérii bez ztráty bodu. Začátek finále byl určitě opatrný, ale cítila jsem se dobře a snad jsem se nějak týmu pomohla, a myslím že jsem se snad neztratila. Tento první zápas finále byl hodně vyrovnaný, jen jsme bohužel neproměňovaly šance a to nás stálo 1. zápas série na příbramském ledě. Na domácí zápas jsme se snažily připravit co nejlépe. Hrálo se na krásném frýdecko-místeckém zimáku, před velkou diváckou kulisou, ale bohužel nám vůbec nevyšla 1. třetina a i přes velkou snahu změnit výsledek nám to zkušenější protihráčky nedovolily. Jsem ráda že jsem si toto finále mohla zahrát, bylo by fajn mít možnost hrát v sezóně co nejvíce takových náročných a kvalitních zápasů.

Nastupovala jsi letos za 9. třídu ve Velkém Meziříčí. Jak se ti letos hrálo za HHK? A kolik jsi odehrála zápasů?

Parta nebyla úplně dobrá, na to že se známe od přípravky. Někdy se to bohužel odráželo i na samotném ledě tudíž i na výkonech. Těžko se mi to víc hodnotí, ale myslím si, že tým měl daleko na víc než jak to dopadlo. Kvůli mému zranění, reprezentaci a někdy i kolizi s extraligovými zápasy jsem neodehrála tolik zápasů jak bych chtěla. Jinak tam byly i dobré věci, po vyhraných zápasech byla v kabině dobrá nálada. Každopádně jsem si sezonu s kluky velice užila a jsem za ní ráda.

Budeš pokračovat v barvách HHK?

Zatím nejsem úplně rozhodnutá, záleží na více okolnostech. Zatím vím, že do zahraničí v letošním roce nepůjdu ;-).

Co další plány jak v osobním životě tak v hokejovém?

Pokud se dostanu na školu do Jihlavy - sportovní managment, tak to bude super a budou se od toho odvíjet další plány do budoucna v mém životě. Hokejová budoucnost se pak bude řešit během následujících měsíců.

Jaké jsi zaznamenala úspěchy kromě zmíněné extraligy.

V Ledči nad Sázavou se konal výběr krajů MČR, z týmu HHK jsme tam byly vybrány společně s Monikou a Bárou. Na turnaji jsem byla zvolena kapitánkou týmu Vysočina a dostaly jsem se až do finále. Tam jsme odehrály hodně vyrovnané utkání s Moravskoslezským krajem a vyhrály jsme až na nájezdy a staly se mistry ČR. Turnaj byl náročný, ale myslím že jsme si to všechny užily. Mě se podařilo ještě vyhrát nejužitečnější hráčku a nejlepší střelkyni turnaje. Dále jsem byla na turnaji s repre U15 v Bratislavě, kde jsem uhrály 2. místo, což je za mě velký úspěch, když náš tým byl věkově nejmladším.

Máš už konec sezóny nebo tě ještě něco čeká?

Čeká mě turnaj v Holandsku kde budu hrát za český výběr. Bude to velice kvalitní a těžký mezinárodní turnaj, kde bude například reprezentace Velké Británie, tým Evropy a Švédska. V červenci mě čeká v Praze turnaj WSI, což je prestižní turnaj a v tomto věku jediná možnost hrát proti zámořským týmům. Zde se budeme snažit vylepšit loňské 2. místo.

Kdo je tvůj oblíbený trenér?

Super hokejové tréninky jsou s Jakubem Peslarem, Lukášem Patákem a Ondrou Malcem. Na suchou pak Jan Budějský a David Ouda. Musím při této otázce zmínit také Rudu Vallu. Ten bohužel v únoru letošního roku odešel do hokejového nebe. Byl to jeden z prvních trenérů pod kterým jsem vyrůstala v dívčím hokeji a jehož slova mám zapsána hluboko v mysli. Nedařilo se mi v jednom zápase a při další z nepodařených akcí jsem na střídačce řekla, že bych se na to nejraději vykašlala. Po zápase si mě a rodiče vzal stranou a řekl mi, že pokud se budu chtít někdy na hokej opravdu vykašlat, přijede za mnou a najde způsob jak mi rozmluví tu hloupost skončit s hokejem... Díky Trenére..

Tvoje hokejová přednost a slabina?

Střela, přihrávka, dokážu tvořit hru. Slabina? Někdy si musím víc věřit. A zapracovat na rychlosti.

Ami, jsi dost vytížená jak časově tak herně, jak regeneruješ?

Roluju s válcem. Protahování, občas výklus po výkonu. Kvalitní spánek.

Jaké jsou tvoje hokejové cíle?

Reprezentovat ČR na velkých akcích. Hrát hokej v zahraničí a dostat se do nejlepší ženské ligy světa PWHL.

Závěrem, chtěla bys někomu poděkovat?

Trenérům, tátovi a celkově rodině a kamarádům kteří mě podporují.

Vzkaz začínajícím hokejistům?

Bavte se tím a jděte si za svým cílem!

Děkuji za rozhovor a ať se ti i nadále daří.

Lukáš Novák - šéftrenér mládeže HHK Velké Meziříčí

 

 

 

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.AZ Havířov44270:99116
2.Hokej Vyškov44224:15292
3.SHKM Baník Hodonín44153:13474
4.HC Slezan Opava44143:13472
5.BK Havlíčkův Brod44151:14165
6.HK Nový Jičín44147:16559
7.HC ISMM Kopřivnice44161:17358
8.SKLH Žďár nad Sázavou44149:18758
9.Draci Šumperk44139:16057
10.Technika Hockey Brno44118:17249
11.HC Bobři Valašské Meziříčí44128:17049
12.HHK Velké Meziříčí44121:21743
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru