Hokej VM

II. LIGA - VÝCHOD
 • AZ Havířov
 • BK Havlíčkův Brod
 • HC Bobři Valašské Meziříčí
 • HC ISMM Kopřivnice
 • HC Orli Znojmo
 • HC Slezan Opava
 • HHK Velké Meziříčí
 • HK Nový Jičín
 • Hokej Vyškov
 • SHKM Baník Hodonín
 • SKLH Žďár nad Sázavou
info:

Středa 5.10. v 18:00 | HHK Velké Meziříčí - HC Orli Znojmo

 1. Úvodní stránka
 2. Muži
 3. A tým
 4. Novinky v týmu
 5. Bítešské střelce vychytal Jarda Juda
Bítešské střelce vychytal Jarda Juda
18.11.2018 A-tým

Bítešské střelce vychytal Jarda Juda

Autor: Jiří Mráz
Foto: Jiří Mráz

HHK VM - HC Spartak Velká Bíteš 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda (Šoustal) - Šerý, Burian V., Kochánek, Rašner, Pokorný, Vondráček - Matov, Vlašín M., Sobotka, Střecha F., Maštera, Střecha T., Roupec, Peschout, Pejchal, Rozmarín, Strnad.

Sestava HC Spartak Velká Bíteš:

Alexa (Bartošek) - Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka, Bednář, Biolek, Šidák M., Michálek, Račický, Florek, Štěpánek, Grmela.

Branky: 34:41 Burian V. (Střecha T., Střecha F.), 59:42 Střecha T. (Šerý).

Rozhodčí: Volf - Nikl, Smetková
Delegát: Cambal
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0, v oslabení 0:0
Střely na branku: 28:31 (9:10, 12:11, 7:10)
Diváci: 311

 

V neděli se na našem zimním stadionu odehrálo první okresní derby a to před největší letošní diváckou návštěvou.
Po úvodním buly se do první šance dostal Patrik Matov, který se řítil na soupeřovu branku. Místo kotouče se v brance ocitl sám. Ve 2. minutě Martin Pejchal přihrál do prostoru před brankou volnému Vaškovi Vondráčkovi. Jeho pohotovou střelu Alexa vyrazil. Ve 4. minutě byl závar před naší brankou. Následně byl za držení vyloučen Filip Střecha. Hráči Spartaku si vypracovali několik šancí, které pochytal brankář domácích Jarda Juda. V rozmezí následujících tří minut si hráči HHK vytvořili trvalý tlak, který vystupňovalo vyloučení Grmana. V přesilovce se do největší šance dostal Martin Pejchal, kterého však vychytal Alexa. Ve 13. minutě měli dvě obrovské šance hosté. Nejprve z levého kruhu a následně z nájezdu Jarda Juda střely vyrazil. V 15. minutě byl vyloučen hráč Velké Bíteše. V přesilovce se naši hráči dostali do několika šancí, ale střely od modré lajny nebyly pro Alexu nebezpečné. V 18. minutě si nabruslil do útočného pásma Jirka Roupec a z mezikruží zápěstím vystřelil. Jedovatou střelu vyrazil velkobítešský gólman maskou nad branku.


Vstup do druhé části začal tlakem našeho týmu. Šance Lukáše Sobotky, z otočky Jirky Roupce a tvrdá střela Davida Pokorného nechaly vyniknout gólmana hostů. Ve 25. minutě šel domácí tým do oslabení. Hosté se usídlili v našem obranném pásmu. První tvrdá střela doslova ustřelila brankáři HHK masku. Hlavní rozhodčí následně přerušil hru. Po úpravě masky a vhozeném buly se do obrovské šance dostal bítešský útočník. Jeho blafák Jarda Juda vleže vyrazil. Ve 28. minutě se do samostatného nájezdu dostal útočník Spartaku. Jeho střelu ukryl brankář HHK v lapačce. O minutu později zavezl touš do útočného pásma Adam Rašner, přenechal puk Tomáši Střechovi, který bez přípravy vyslal tvrdou střelu na Alexu. Ten kotouč bezpečně ukryl v lapačce. Ve 31. minutě se do šance dostal Vojta Maštera. Střelu zápěstím Alexa vyrazil do ochranné sítě. Ve 35. minutě na ledě úřadovala druhá formace HHK. Filip Střecha přenechal kotouč Tomáši Střechovi. Ten přihrál po mantinelu na volného Viktora Buriana, který střelou k tyčce překonal brankáře Velké Bíteše – 1:0. Ve 40. minutě se uvolnil ve středním pásmu Tomáš Střecha, kterého přidržel obránce Spartaku, který putoval následně na trestnou lavici.


Třetí část začala přesilovou hrou HHK, která gólovou pojistku nepřinesla. Ve 46. minutě se do šance dostal Petr Rozmarín. Jeho střelu zblokoval bránící hráč do ochranné sítě. Ve 49. minutě zavezl kotouč do útočného pásma Michal Vlašín. Z pravé strany mu sjížděl před branku Lukáš Sobotka, který dostal přihrávku. Tečovaný puk končí těsně mimo branku. V 55. minutě se po špatné rozehrávce Spartaku dostal k puku Lukáš Sobotka. Jeho střela končí nad horním břevnem Alexovy branky. V 57. minutě si připsal další zákrok Jarda Juda, který vyrazil ramenem tvrdou střelu Michálka. V čase 59.01 zamířil na střídačku Alexa, soupeř hrál se šesti hráči v poli. V čase 59.23 si vzal trenér hostí Zdeněk Pirochta oddechový čas. Po vhazování v našem obranném pásmu se kotouče zmocnil Tomáš Střecha, jeho vyhození skončilo mimo branku. Následovalo další vhazování v našem pásmu. K puku se opět dostal Tomáš Střecha, který tentokrát mířil přesně do středu opuštěné velkobítešské svatyně – 2:0.


První letošní derby tak skončilo vítězstvím hráčů HHK. Gólman Jarda Juda si připsal první vychytanou nulu v této sezóně.
V tomto týdnu zajíždí první mužstvo HHK do Rosic, kde bude bojovat o další mistrovské body. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.


Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Zpočátku se vyčkávalo a hrálo opatrně. Dál jsme udělali více chyb než soupeř, ale bezchybně chytal Jarda Juda. Postupně jsme si i my vypracovali velké šance, které jsme však spálili. Čekalo se na první branku, kterou jsme naštěstí dali my. Závěr byl dramatický, soupeř sáhl ke hře bez brankáře a Tomáš Střecha to napodruhé trefil. Poslední zápasy se nám nedaří tak, jak bych si představoval. Ale vítězství 2:0 v derby je důležité a cenné.

 

Ostatní výsledky 12. kola:
HK Kroměříž : Dynamiters Blansko HK 8:3
HC Spartak Uherský Brod : HC Štika Rosice 2:1
HC Uherské Hradiště : HC Uničov 3:4 PP
SHKM Hodonín : SKMB Boskovice 9:6
Hokej Uherský Ostroh : TJ Sokol Březina 4:3
HC Brumov-Bylnice : HC Lvi Břeclav 8:4
 

Program "A" týmu mužů:
Sobota 24.11.2018 v 17:00
HC Štika Rosice - HHK Velké Meziříčí
(zimní stadion Rosice)

Sobota 1.12.2018 v 18:00
Dynamiters Blansko HK - HHK Velké Meziříčí
(zimní stadion Blansko)

11. 18. 2018
HHK Velké Meziříčí
2:0
( 0:0, 1:0, 1:0 )
HC Spartak Velká Bíteš
Sestavy
HHK Velké Meziříčí
Juda (Šoustal) - Šerý, Burian V., Kochánek, Rašner, Pokorný, Vondráček - Matov, Vlašín M., Sobotka, Střecha F., Maštera, Střecha T., Roupec, Peschout, Pejchal, Rozmarín, Strnad.
HC Spartak Velká Bíteš
Alexa (Bartošek) - Grman, Rosendorf, Šidák A., Novák, Trnka, Bednář, Biolek, Šidák M., Michálek, Račický, Florek, Štěpánek, Grmela.
Branky a nahrávky
HHK Velké Meziříčí
34:41 Burian V. (Střecha T., Střecha F.), 59:42 Střecha T. (Šerý).
HC Spartak Velká Bíteš
Procentuální úspěšnost brankářů
HHK Velké Meziříčí
HC Spartak Velká Bíteš
Statistiky
Vyloučení
2:4
Využití
0:0
v oslabení 0:0
Střely na branku
28:31
(9:10, 12:11, 7:10 - 0:0)
Diváci
0
Rozhodčí
Volf - Nikl, Smetková, Delegát: Cambal

Tabulka II. liga - Východ

P Tým Z S B
1.HC Orli Znojmo318:49
2.HC ISMM Kopřivnice321:89
3.AZ Havířov36:56
4.Hokej Vyškov213:26
5.SKLH Žďár nad Sázavou39:116
6.HC Bobři Valašské Meziříčí25:53
7.HC Slezan Opava38:143
8.BK Havlíčkův Brod310:163
9.SHKM Baník Hodonín25:90
10.HK Nový Jičín34:120
11.HHK Velké Meziříčí32:150
Zimní stadion Velké Meziříčí
Vrchovecká 37,
594 01 Velké Meziříčí
566 523 939
Nahoru