5. Vítězství v Rosicích nás posouvá na první příčku
Vítězství v Rosicích nás posouvá na první příčku

HC Štika Rosice - HHK VM 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Sestava HC Štika Rosice:
Huzlík (Čížek) - Antal, Dobiáš, Galatík, Lučivňák, Pospíšil, Dobiáš, Úlehla - Gombarčík, Hanáček, Kazlepka, Kožár, Svatuška, Polzer, Kröbauer, Jarolík, Kůst
Sestava HHK Velké Meziříčí:

Šoustal (Juda) - Šerý, Vlašín P., Kochánek, Burian, Rašner, Vondráček - Roupec, Matov, Sobotka, Maštera, Střecha F., Střecha T., Vlašín M., Bula, Pejchal, Pokorný, Rozmarín, Strnad

Branky: 40:18 Kožár - 07:06 Vlašín M. (Šerý), 13:08 Pejchal (Vlašín M.), 29:54 Matov (Sobotka, Roupec), 30:35 Vlašín M. (Pejchal), 34:34 Střecha T. (Šerý), 49:07 Pejchal (Vlašín M., Burian), 59:39 Strnad (Vlašín M.)

Rozhodčí: Procházka - Paulík, Strýček
Delegát: Cambal
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:1, v oslabení 0:1
Střely na branku: 24:30 (9:10, 5:12, 10:8)
Diváci: 32

V sobotu bylo na programu 13. kolo krajské ligy, které uzavřelo první polovinu základní části. Velkomeziříčští hokejisté zajížděli do nedalekých Rosic, kde se střetli s týmem, kterému aktuálně patří poslední místo v tabulce KL.

Trenér Karel Vejmelka měl k dispozici tři obranné dvojice a čtyři kompletní útočné formace. Po zranění se do zápasu zapojil Petr Vlašín. Naopak na marodce stále zůstává Pavel Ambrož a Michal Krča. V trestu je nadále útočník první formace David Křenek. O tom, kdy se bude moct zapojit do soutěžního zápasu, rozhodne v tomto týdnu disciplinární komise soutěže.

Úvodní buly utkání vyhrál Patrik Matov. Ve 2. minutě si připsal první střelu utkání Vašek Vondráček, brankář Rosic byl pozorný. Ve 3. minutě se po špatné rozehrávce Štik zmocnil puku Milan Strnad, z pravé strany si vybruslil před bránu a backhandem zakončil Huzlíkovi do výstroje. V 5. minutě projel po pravé straně do útočného pásma Filip Střecha, jeho tvrdá střela skončila v gólmanově lapačce. V 7. minutě si první zákrok v utkání připsal Roman Šoustal. O minutu později nastřelil domácí obránce Pospíšil tyčku naší branky. V 8. minutě se poprvé mění stav. Po střele Kamila Šerého z mezikruží prošel kotouč pod betony Huzlíka. První u puku byl Michal Vlašín, který pohotově posunul kotouč do branky – 0:1. V 10. minutě vyslal tvrdou střelu na naši branku Polzer, Roman stihl kotouč přikrýt betonem. V 12. minutě se poroučel na trestnou lavici obránce Rosic Tomáš Úlehla. Naši hráči měli první početní výhodu. V samém závěru přesilovky přenechal Michal Vlašín puk Martinu Pejchalovi, který prostřelil Huzlíka – 0:2. V 17. minutě ve středním pásmu přeskočil puk hokejku našemu obránci. Následně se do přečíslení dostali rosičtí hráči. Brankář HHK vše vyřešil zalehnutím kotouče. V 18. minutě předvedl obětavý zákrok Tomáš Kochánek, který zblokoval tvrdou ránu mířící na naši branku. V 19. minutě se zbavil bránícího hráče Milan Strnad. Jeho střela zápěstím skončila na břevnu domácí branky.

Na začátku druhá periody šel na trestnou lavici domácí Kazlepka, který fauloval v útočném pásmu. V této početní výhodě si připsal tvrdou ránu Adam Rašner. V Rozmezí mezi 26. a 28. minutou si domácí vytvořili souvislý tlak, ale bez gólového efektu. Ve 30. minutě viděla hrstka diváků závar před domácí brankou. Brankář Huzlík se několikrát snažil přikrýt puk, ale marně. Do odkryté domácí svatyně posouvá puk Patrik Matov – 0:3. Domácí mužstvo je jako opařené. Další gól přidává o minutu později třetí formace. Kdy Martin Pejchal zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal v tandemu jedoucímu Michalu Vlašínovi, který pohotovou střelou vymetl horní růžek Huzlíkovy branky – 0:4. Ve 33. minutě předvedl dobrý zákrok Adam Rašner, který zblokoval křižnou přihrávku hráčů Rosic. Ve 35. minutě přihrál Kamil Šerý na útočnou modrou střídajícímu Tomáši Střechovi. Ten v samostatném nájezdu stahovačkou a následným blafákem překonal brankáře – 0:5

V úvodu třetí části se dočkali domácí. Po vhazování nabruslil do útočného pásma Kožár, který poslal střelu vedle naší branky. Následný odraz od brusle Romana Šoustala, poslal kotouč do branky – 1:5. Ve 43. minutě předvedla kolotoč v útočném pásmu třetí formace. Gól, který jsme dali, však hlavní rozhodčí neuznal pro posunutí branky. V 50. minutě předvedli rozborku domácích hráči třetí formace. Na jejím konci vstřelil gól do úplně odkryté brány Martin Pejchal – 1:6. V 52. minutě zavezl puk do pásma Tomáš Střecha. Zpětnou přihrávkou přihrál Viktorovi Burianovi, který blafákem a backhandovou střelou poslal kotouč vysoko nad břevno. V 58. minutě byl vyloučen hráč HHK. V oslabení vybojoval touš u hrazení Michal Vlašín. Následnou přihrávkou našel Milana Strnada, který nadvakrát překonal Huzlíka v bráně – 1:7.

Utkání hrané před hrstkou diváků skončilo jednoznačným vítězstvím HHK. Po prohře Uherského Ostruhu ve Velké Bíteši, se první mužstvo posunulo do čela krajské ligy. V dalším kole zajíždí muži HHK do Blanska, kde se v sobotu od 18 hodin střetnou s Dynamiters o další mistrovské body.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Zpočátku bylo v naší hře mnoho nepřesností, kazili jsme jednoduché přihrávky, takže bylo těžké soupeře přehrát. Poté, co jsme dali gól, tak jsme se uklidnili, hru zpřesnili a začali soupeře jednoznačně přehrávat. Soupeř vstřelil šťastnou branku až za stavu 5:0, která nic neřešila. Výsledek odpovídá průběhu zápasu, který jsme zvládli a jednoznačně zvítězili.